Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Quote

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić potpisala je danas memorandum o razumevanju i saradnji sa kineskim partnerima kao i sa partnerima iz Ujedinjenih Arapaskih Emirata (UAE) za proizvodnju kineske vakcine "Sinofarm" u Srbiji
...
"Cilj nam je do kraja godine da izgradimo fabriku za proizvodnju vakcina, da paralelno radimo i na punjenju i da do kraja godine imamo 10 miliona doza koje smo ovde napunili", rekla je premijerka.


https://novimagazin.rs/vesti/251704-potpisan-memorandum-s-kinom-i-emiratima-radi-proizvodnje-vakcine-sinofarm-u-srbiji

Link to comment

nisu normalni, jebo ih kinez :angry:

 

a šta tu rade partneri iz emirata ?

 

leleeee, koja je ovo ujdurma i koja će to krađa para da bude 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

 

 

Znam dobro o kome govori i baš mi je bezveze da se ovako nešto (zlo-)upotrebljava u "dnevnokoronske" svrhe, pogotovo što je situacija (očigledno) ekstremno imunokompromitovanih prilično ista i sa i bez korone "u ponudi". Samo moje mišljenje o ovom napisanom, tu Anu S. ne poznajem.

Link to comment
Znam dobro o kome govori i baš mi je bezveze da se ovako nešto (zlo-)upotrebljava u "dnevnokoronske" svrhe, pogotovo što je situacija (očigledno) ekstremno imunokompromitovanih prilično ista i sa i bez korone "u ponudi". Samo moje mišljenje o ovom napisanom, tu Anu S. ne poznajem.
Ljudi nisu svesni (ili ne zele) da postoje kategorije koje ne mogu da prime vakcinu, na kraju koliki god da je njihov broj, nije ljudski biti samoziv i ne razmisljati malo samo sire. Iskljucivo je o tome rec, ne vidim nikakvu zloupotrebu.

Link to comment
Ništa od odobrenja Sputnjika V u EU pre jeseni.
 

 

Quote

 

The person close to the EMA said notable missing clinical information during the EMA review included case report forms that record any adverse effects people experienced after receiving the jab in trials. It is standard practice for developers to submit such forms, this person added. It was also not clear how the scientists working on the vaccine tracked the outcomes of people given a placebo, the person said.

The watchdog rates such data shortcomings on a scale that goes from “critical” - the most serious - to “major” to “minor.” The person said nothing had met the critical threshold, “but there are several ‘majors,’” indicating issues that can be remedied but require much work. The person added they didn’t expect the review to be completed until after the summer.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Zamenik direktora Univerzitetskog kliničkog centra Niš Radmilo Janković ocenio je da će četvrti talas koronavirusa stići već u avgustu, kao i da se pokazalo da kod vakcina, pogotovo Sinofarm, pada zaštita. 

Link to comment

biće starijih koji neće hteti da prime fajzera ukoliko i bude moguće, znam ih nekoliko takvih :blink:

 

skloniji su ''bratskoj'' ruskoj vakcini, nadam se da će biti i nje, ne znam da li ovi na torlaku šta presipaju ili ne ?

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Ljudi nisu svesni (ili ne zele) da postoje kategorije koje ne mogu da prime vakcinu, na kraju koliki god da je njihov broj, nije ljudski biti samoziv i ne razmisljati malo samo sire. Iskljucivo je o tome rec, ne vidim nikakvu zloupotrebu.
 

Sasvim je moguće da nisam objektivna, jer sam igrom slučaja lično umešana u tu priču. Osobe koje su pod agresivnom hemoterapijom, pogotovu deca, nisu samo sada posebno zdravstveno ugrožena, tu bi svest mogla da se podiže nevezano od korone. Možda je namera bila dobra, ali meni je u tom kontekstu bilo malo neukusno. Opet, vrlo je moguće da je to zbog poznavanja pozadine i verujem da to neko drugi može drugačije da doživi.

Link to comment

Razumem te.
Nazalost mi o mnogo toga nemamo svest, sto bi o ovome. Jos kad predsednik ode da obidje tu decu sa kamarilom bez zastitne odece i maski, sa kontaktima (grlio je jedno dete), tesko da ista mozemo da shvatimo.



  • +1 1
Link to comment
Quote

Predsednik najavio uvođenje lutrije kao stimulativne mere za vakcinaciju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da broj građana koji se vakcinišu nije dovoljan i da rastom broja novoobolelih situacija neće biti zabrinjavajuća za nedelju - dve, ali da će biti "za mesec i po dana", posebno što počinje sezona fudbalskih i košarkaših utakmica, i svi hoće pune hale", najavljujući kao stimulativnu meru i uvođenje lutrije.

„Strašno je neodgovorno od nekog ako se ne vakciniše, blago rečeno. Da ne pričam koliko je funkcionera koji to nisu učinili. Jutros sam jednom ministru rekao da se vakciniše. Opravdanja da je neko preležao koronu pa ne treba da se vakciniše ne znače ništa, nisu tačna“, rekao je Vučić.

Na pitanje da li će se, po uzoru na neke evropske zemlje, za ulazak u pozorišta, bioskope tražiti dokaz o vakcinaciji, on je rekao da su pred Ustavom svi građani ravnopravni i da on ne može da ga krši“.

„Kako da kažemo nekom ti možeš u šoping mol, a ti ne možeš“, rekao je Vučić, dodajući da je jasno šta lično misli i koliko se zalaže za vakcinisanje.

On je rekao da postoje „crne rupe“, odnosno područja gde je vakcijanija slaba, navodeći kao primere opštine Tutin, Novi Pazar, Ub, Lajkovac i druge, dodajući da je očito da u tome „nema ništa nacionalno orijentisano“.

„Čudni ljudi, ili mi nismo dobro uradili posao, biće da su to dobri ljudi ali mi nismo dobro radili. Ne znam šta sve da uradimo, sad ćemo da uvodimo lutriju i da ponovo izdvojimo novac, da platimo da bi se ljudi vakcinisali“, naglasio je Vučić.

https://rs.n1info.com/vesti/predsednik-najavio-uvodjenje-lutrije-kao-stimulativne-mere-za-vakcinaciju/

Edited by vememah
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...