Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ovo sa vakcnom je jedna od retkih situacija u srbiji kada nesto ide bolje nego sto ocekujemo. ako ne i jedina.

sto pokazuje kako drzava moze kada  joj  je vucicu vazno. bas me zanima da li ce on znacajnije politicki kapitalizovati ovo.

naravno, pod uslovom da je ovaj stepen vakcinacije i ovim vakcinama uopste garant za mirniju situaciju.

 

 

  • +1 5
Link to comment

na 30% potpuno vakcinisanih moze samo da merka gde ce shta da se raspadne. ili da zida zidove oko gradova dry.png

bojim se da ne bude tradicionalno srpski, dok je oruk, sve izgleda da radi. kad treba stabilan sistem, sve se raspadne kao da ga nije ni bilo :sad:

sent from bubamoto





  • +1 4
Link to comment

Dobro, po svemu sudeći deluje i da je blizu 50% preguralo virus odnosno da je prirodno zaštićeno. Tako da uz 30% vakcinisanih, ne znam, nadam se da neće najesen eskalirati.

Videćemo kada dođe vreme. Sada deluje da se situacija prilično smiruje.

Link to comment
38 minutes ago, Jozef K. said:

Dobro, po svemu sudeći deluje i da je blizu 50% preguralo virus odnosno da je prirodno zaštićeno. Tako da uz 30% vakcinisanih, ne znam, nadam se da neće najesen eskalirati.

Videćemo kada dođe vreme. Sada deluje da se situacija prilično smiruje.

35% je preležalo prema najkomotnijoj proceni, a od njih nemaju svi antitela. Takođe, mnogi od njih su deo i oni 30% pelcovanih, a ima i pelcovanih kod kojih se nije primilo, tako da je realno da ima oko 50% zaštićenih.

 

Srbija više nije lider vakcinacije, mnogi nas stižu.

Da potvrdim moju informaciju od pre neki dan: U malim gradovima nema dovoljno vakcina. Izgleda je procena da oni nisu potencijalno opasni,

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

na 30% potpuno vakcinisanih moze samo da merka gde ce shta da se raspadne. ili da zida zidove oko gradova dry.png





 

 

3 hours ago, dvb-t manijak said:

Da potvrdim moju informaciju od pre neki dan: U malim gradovima nema dovoljno vakcina. Izgleda je procena da oni nisu potencijalno opasni,

bitno je da smo napravili specijalni bus za vakcinaciju i poslali ga, sve sa vucicem, u obrenovac.

obrenovcanin sa gsb busem 860 (ili nekim slicnim) stize do sajma brze nego neko sa medaka, jerkovica, vidikovca i jos x krajeva beograda.

pa saljite taj bus u trgoviste, merosinu, medvedju, zagubicu... pogledajte kartu srbije gde je slabo pelcovanje i salji te buseve tamo. rec je o ruralnim, planinskim, razudjenim i naravno siromasnim krajevima. njima idi na noge. ne sede oni tamo po ceo dan na jutjubu i gledaju antivaksere... njima je komplikovano a i skupo da jure da se vakcinisu. oni nemaju ambulante iza coska gse mogu da biraju 4 vakcine. tim ljudima treba olaksati da dodju do vakcine tako sto ce vakcina doci u njihove krajeve. ne treba obrenovcaninu brendirani, sareni bus za spricanje. lako ce on do bg sajma.

siguran sam da po tim krajevima ozbiljan broj ljudi zeli da se pelcuje ali mu je suvise komplikovano ili skupo.

ima jos musterija samo treba sire zahvatiti, juriti, pokloniti dzak brasna, djubriva... ma, samo im na noge doci, i za pocetak bi dalo rezultate

Edited by foto
  • +1 5
Link to comment

@foto a da ne pricamo da je vakcinacija pocela u obrenovackom domu zdravlja jos u januaru, i do kojeg ima lastinih autobusa iz svih okolnih sela/mesta.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
On 8.5.2021. at 20:17, Zlurad said:
On 8.5.2021. at 17:14, yabadaba said:
Nemačka nas je pretekla pre neki dan po procentu vakcinisanih bar jednom dozom.

Jes vala, za 0.5 posto. Broj datih drugih doza škripi opasno. Oko 9%. Mada, poludeli su ovih dana sa vakcinama. Nedeljno vakcinisu oko 3.5 miliona ljudi, planiraju sa povecaju na 5-6 miliona do kraja maja. Sa rekorda od 1.1 miliona dnevno lako ce da dodju do 3 miliona dnevno (mada su vec na ivici kapaciteta a privatni lekari koji su dobili astra zeneku pizde jer su im telefoni konstanto zauzeti a e-mailovi pretrpani zainteresovanim za vakcine. Vecina ordinacija je morala da otvori dodatnu telefonsku liniju)

 

I moj doktor opste prakse je sustao od citave price sa vakcinom, telefonom je maltene menoguce dobiti ga. Tokom prethodne dve nedelje sam bila tri puta kod njega, i svaki put bi bio neko stariji ko je prosto dosao samo da bi zakazao termin jer nije mogao da ceka po ceo dan na telefonu (a znas kako ne vole kada im tek tako dodjes generalno, no jesu bili korektni prema ljudima jer znaju da na telefon ne moze da se racuna). Meni nije bas jasno zasto su iscimali opstu praksu, kapiram da svugde mogu da usele jos neki centar za bockanje, evo kod nas samo bi moglo na toliko jos mesta (razni Gemeind-ovi, prostori crkava koji su npr. bili koristeni kao centri za testiranje i slicno).

 

Razdaljinu do druge doze su prosirili da bi prvu dobilo sto vise, a i inace je bilo vec tih studija da je prva doza iRNKa dosta dobra zastita pa mislim da i jeste bolje ovo sta su uradili.

 

18 hours ago, Mos said:

Zavisi gde u De. Mi smo dobili srednji prst od lekara, iako smo u prioritetnoj grupi. 

 

Kada je moj muz zvao naseg lekara, receno je da je cekanje preko 8 nedelja za sad, cak i za prioritetne grupe (za 6 nedelja od prijave dobio termin u centru za vakcinaciju). Velika je koncentracija ljudi ovde kod nas, verujem da se oblast Rajna-Majna, pre svega Frankfurt i sira okolina ne mogu porediti npr. sa ovim bojsijevim ruralnim delom kod Vircburga. Nemam vremena sad da kopam ali okolina je "opterecena" starijom populacijom.

 

Dodati na to jos i cudnu raspodelu prioritetnih grupa (sad su na redu recimo kamiondzije, moj rodjak je upravo dobio resenje od firme koja je inace terala pozitivne ljude da se prave ludi i dolaze na posao, a neki sa hronicnim bolestima ili oni koji zahtevaju negu - jok) i standardnu neefikasnost..

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni nije bas jasno zasto su iscimali opstu praksu


Pa nisu, doktori su se sami prijavljivali, niko ih nije terao. Dobije se dobra kinta za to, a realno nije neki posao. Evo moj doktor radi vakcine, doktor moje žene ne... ali zato njen ginekolog daje vakcine, mojoj šefici je vakcinu dao njen dermatolog i sl.

Link to comment
Just now, aram said:


Pa nisu, doktori su se sami prijavljivali, niko ih nije terao. Dobije se dobra kinta za to, a realno nije neki posao. Evo moj doktor radi vakcine, doktor moje žene ne... ali zato njen ginekolog daje vakcine, mojoj šefici je vakcinu dao njen dermatolog i sl.

 

Nisam znala kako je to sve pocelo, hvala. Ali po meni i nije bas neko resenje - ocito je nekim ordinacijama preveliki zalogaj, za sta su onda sami krivi :/ Ionako te nista ne pregledaju pred tu vakcinu, samo ispunis formulare i zavrnes rukav (tako su svi izvestili, ne znam kako je bilo u tvom slucaju). Moze bilo ko da je daje, kao sto rade u Americi po drogerijama i apotekama.

//Ja npr. kada mi je pocelo sve sa kasljanjem prvog dana uopste nisam uspela da dobijem doktora, stalno sam bila na cekanju, tek sutradan sam uspela da se cujem sa njima i dobijem termin. Kod mene nije znacio jedan dan jer nema neke velike pomoci tu, ali kod nekog mozda i bi.

Link to comment

neki bračni par - naši, cca 40 godina, vakcinisani i revakcinisani, nemam pojma kojom vakcinom, se spremali za egipat i bez obzira na vakcinu, treba pcr

 

i kad tamo, oni pozitivni, oboje

bez simptoma apsolutno, ali eto, propade put

 

dakle, vakcinisani itekako mogu da prenose, reklo bi se

Edited by dùda
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

dakle, vakcinisani itekako mogu da prenose, reklo bi se

 

Da to je odranije poznato, osim što izgleda da je "teret virusa" daleko manji kod vakcinicanih pa dosta teže "prelazi" na druge pošto ih ima premalo. Žena i ja smo pre mesec dana isto tako imali duži kontakt u zatvorenoj prostoriji bez maski sa jednom osobom (rizična grupa, gojazna, 65 godina, drugu vakcinu biontecha je dobila još u februaru) koja je bila isto pozitivna. To smo saznali tek koji dan kasnije, završilo se po karantin za nas ali ona je imala toliko malo "tereta" da nije ništa prešlo na nas a i sama nije imala nikakve simptome.

Edited by Boycie
Link to comment
4 hours ago, jms_uk said:

@foto a da ne pricamo da je vakcinacija pocela u obrenovackom domu zdravlja jos u januaru, i do kojeg ima lastinih autobusa iz svih okolnih sela/mesta.

Ma totalno je bespredmetno baktati se beogradskim opštinama gde je bukvalno svaki dom zdravlja uredno snabdevan vakcinama a i odakle svako može da ode u bilo koju drugu bg opštinu da primi, plus Sajam, plus belExpo itd. 

Zaista je ovo što @foto priča na mestu.

  • Hvala 1
Link to comment

valkyrie, ti si istog dana vakcinisana kada i ja, ako se ne varam, kada nam pada druga doza, tzv revakcinacija? trebalo bi da za nedelju - dve?

28.5. izracunao

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...