Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

54 minutes ago, Valkyrie said:

Iju?? Nisam znala da imamo pravilo, pa tek sad moram da izmerim 1 nivo. 

U petak mi bilo pet nedelja od vakcine, evo za par dana će 6 pa ću tad i ja. 

:lolol:

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Iju?? Nisam znala da imamo pravilo, pa tek sad moram da izmerim 1 nivo. 

U petak mi bilo pet nedelja od vakcine, evo za par dana će 6 pa ću tad i ja. 

 

Koji sam influenser jbt

Link to comment
12 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Koji sam influenser jbt

podići ću ti 1 tiny mutiny, influenseru :fantom:

 

astro zeke ain't sissies!

astro zeke tela* ne mere!!!

 

 

*ni svoja, ni anti

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Za samoinicijativno merenje at kaže: :)

 

Ističe da je trenutna specifičnost naše zemlje u kojoj ljudi sami rade analize privatno, da je krenula „anitetolomanija“, svi rade testove i postuju rezultate na mrežama…

„Važna stvar je da merenje antitela ima smisla u nekim situacijama kad hoćete da dokažete da li ste preležali bolest, a za procenu postvakcionalnog imuniteta bez jasnih studija – to nema smisla raditi“, rekao je imunolog.

„Neko će da dobije lažnu sliku da je zaštićen ili će ako nema antitela upasti u paniku, a čisto imunološki znam – i kada nemate antiteta da možete da budete zaštićeni. Moj savet je da se to ne radi u ovoj fazi kada studije istraživačke tek treba da se rade“, kazao je.

 

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, angelada said:

Ja bih pokušala, mada nema zvaničnih informacija osim da Đerlek od sutra najavuljuje 50 punktova za vakcinaciju bez najave.

 

 

 

Ima keč u vezi ovog, nigde ne može da se nađe gde su tih 50 punktova.

Link to comment
55 minutes ago, Taihoskopija said:

Za samoinicijativno merenje at kaže: :)

 

Ističe da je trenutna specifičnost naše zemlje u kojoj ljudi sami rade analize privatno, da je krenula „anitetolomanija“, svi rade testove i postuju rezultate na mrežama…

„Važna stvar je da merenje antitela ima smisla u nekim situacijama kad hoćete da dokažete da li ste preležali bolest, a za procenu postvakcionalnog imuniteta bez jasnih studija – to nema smisla raditi“, rekao je imunolog.

„Neko će da dobije lažnu sliku da je zaštićen ili će ako nema antitela upasti u paniku, a čisto imunološki znam – i kada nemate antiteta da možete da budete zaštićeni. Moj savet je da se to ne radi u ovoj fazi kada studije istraživačke tek treba da se rade“, kazao je.

 

 

Fino, a ukoliko imamo antitela (što bih ipak hteo da izmerim) gde smo onda?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Za samoinicijativno merenje at kaže: :)

 

Ističe da je trenutna specifičnost naše zemlje u kojoj ljudi sami rade analize privatno, da je krenula „anitetolomanija“, svi rade testove i postuju rezultate na mrežama…

„Važna stvar je da merenje antitela ima smisla u nekim situacijama kad hoćete da dokažete da li ste preležali bolest, a za procenu postvakcionalnog imuniteta bez jasnih studija – to nema smisla raditi“, rekao je imunolog.

„Neko će da dobije lažnu sliku da je zaštićen ili će ako nema antitela upasti u paniku, a čisto imunološki znam – i kada nemate antiteta da možete da budete zaštićeni. Moj savet je da se to ne radi u ovoj fazi kada studije istraživačke tek treba da se rade“, kazao je.

 

Ma džabe mu sve to. U idealnom društvu gde se svi vakcinišu i nose maske, poštuju epidemiološke mere - slažem se da bi merenje antitela i to još komercijalno bilo bezvezno bacanje para bez potrebe ikakve. Međutim, ovde na korona divljem zapadu, gde smo mi savesni i normalni već počeli da psihički posrćemo svakodnevno se saplićući o ljude i dešavanja naroda koja nas ugrožavaju, smatram da nije zgoreg znati na čemu smo. I živce treba sačuvati nekako, jbg. 

  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, Anonymous said:

 

Fino, a ukoliko imamo antitela (što bih ipak hteo da izmerim) gde smo onda?

 

On kaže nigde, pošto nam ta informacija ne saopštava ništa.

 

E, sad, ja planiram, kao pravi Binsr,  da kažem "svaka čast, doktore, ali ipak ja to da pogledam kad već može", uradim analize i ne saznam ništa i dalje i zaključim:

 

4 minutes ago, Anonymous said:

Meni je to win-win situacija: ukoliko imam antitela ću da budem srećan, ukoliko ih nemam ću da proglasim da antitela nisu jedino merilo.

 

 Zato što jeste nekako lakše i nešto si uradio, makar to što si uradio bilo ništa. Taj  pristup negujem i pri dezinfikovanju kvaka, đonova  i tetrapaka i radi. :s_d:

Link to comment
1 minute ago, Taihoskopija said:

 

On kaže nigde, pošto nam ta informacija ne saopštava ništa.

 

E, sad, ja planiram, kao pravi Binsr,  da kažem "svaka čast, doktore, ali ipak ja to da pogledam kad već može", uradim analize i ne saznam ništa i dalje i zaključim:

 

 

 Zato što jeste nekako lakše i nešto si uradio, makar to što si uradio bilo ništa. Taj  pristup negujem i pri dezinfikovanju kvaka, đonova  i tetrapaka i radi. :s_d:

ovo je najverovatnije korisno koliko i nosenje rukavica, just saying:D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...