Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

38 minutes ago, Alfa said:

Svesna sam. Problem je sto je reakcija na vakcinu slicna simptomima korone, zato sam se uplasila. Od 1. doze mi nije bilo nista sem bola u ramenu, i nisam ocekivala ovo od druge. Takodje sam sebi iz raznoraznih razloga nabijala stres poslednjih 5 dana. Evo, malopre ravno 37, uzela rivotril za smirenje. 

Ja u kovid ambulantu ne smem, e tek tamo stvarno mogu da se zarazim. Ne znam sta da radim, da li da idem negde privatno, da mi izvade krv i poslusaju pluca, ako ima potrebe. Moj imunitet je svakako slab i od stresa hoce da me strefi t.

Ne radi ništa. Nemoj da piješ ništa za snižavanje temperature. Ako postoji nešto što te opušta bavi se time... Slaži slagalicu, strikaj, uči da sviraš instrument neki, čitaj stripove, gledaj na yt smešne životinje. Nisi se zarazila i biće sve ok sto se tice vakcine i korone. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

znaci, Sinfarm kurcu ne valja

Kako kome. Nemam antitela, a po dr milošću babiću nemam ni ćelijski imunitet. Ja sam puž golać na promenadi. Ako se sklonim, možda me i ne iznabadaju štiklama. 

  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

Da ne valja moja žena bi završila u bolnici. Ovako se samo uplašila šta se desilo sa svim njenim koleginicama sa kojima zajedno radi (la) u apoteci u deset kvadrata. A njoj bukvalno ništa. Revakcinisana Sinofarmom šesta nedelja teče...

bio sam ironican malo..

Link to comment
4 hours ago, Misko said:

znaci, Sinfarm kurcu ne valja

Apsolutno ne valja. Antitela se stvaraju samo kod nešto više od 90% onih koji su primili, a trajaće možda samo 6 meseci, a možda i više.

Jebote, ako ne leči 100% onda "kurcu ne valja". Ako 100% ne pomogne i ljudima od 90+ bolje da se ne koristi.

Astra je još gora (masovno ubija).

Posle Pfizer a je pola Švedske pomrlo. O posledicama čipovanja da ne pričam.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Proslo dejstvo paracetamola 39.6...

I kod mene raspad.  Temperatura 39, glavobolja,  mucnina.  Brzo se spusta nakon paracetamola.  Spavam ceo dan 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, precog said:

odlicno napisan tekst, pitko, jasno. vidi se da se trudi da objasni vecem broju ljudi, svaka mu cast.

 

Tako je, no ima tu jedan komunikacioni problem na nivou sveta (nema veze sa Babicem).

 

Naime, ideja, propaganda, plan je bio da se prvo vakcinisu najstariji i najslabiji a onda se, nakon gomile anegdotalnih prmera smrti starijih ljudi nakon vakcinacije, tvrdi da kod ovog tipa stanovnistva ionako bilo koja vakcina slabo radi posao. To zaista stvara sum i zbunjuje ljude.

 

Balans za  potrebom jednostavnosti poruke i, sa druge strane, njene potpunosti i istinitosti na ovom primeru nije dobro odmeren.

 

Stavise, ucinjena je steta jer je najslabijima uliven osecaj sigurnosti koji ih je mozda ubio.

 

Sa jednim grafikom x-osa: starost, y-osa: efikasnost, a koji nigde nisam video, ovaj problem se mogao izbeci.

 

Edited by Budja
Link to comment

Takodje, ne slazem se oko ovoga sa Babicem, jer je oko testiranja  jasno da treba vise pitati psihologe nego lekare:

Quote

Otud, moj pogled je sledeći: slobodno se testirajte, ali nemojte da se uzbuđujete suviše oko rezultata. Pozitivan test je dobra stvar, ali nije jasno koliko dugo će trajati, i ne treba da to koristite kao dozvolu da ignorišete mere. Jer čak i ako ste vi lično zaštićeni od teške bolesti, i dalje možete da zakačite virus. I vi onda imate samo prehladu ili čak ni ne znate da ste se zarazili, a pritom inficirate nekoga ko nije stekao antitela, ili nekoga ko još nije došao na red da se vakciniše. 

 

Dva "ali", jedan "jer", jedan "moz da bidne ne mora da znaci, jedan "ne znate".

Poruka je sve samo ne jasna.

 

A ljudi se testiraju vecinski da bi:

1. Smanjili stres

2. Smanjili nivo paznje u ponasanju u vezi sa virusom

 

Ovo "testirajte se ALI..." nikako ne pomaze.

 

 

Sama mogucnost testiranje uvecava insistiranje na individualnoj verovatnoci zarazavanja a ne kolektivnoj,  ii povecava nivo "sebicnog" ponasanja.

 

Stoga da sam neki diktator, ja bih zabranio te testove i rekao mere na snazi dok se ne vakcinise 70% pa kukajte dalje.

Edited by Budja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...