Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

.

 

Norvezani ce ipak promeniti politiku prioriteta vakcinisanja sasvim starih sa hronicnim i ozbiljnim bolestima..dosad su oni bili pri samom vrhu prioriteta...

 

 

https://www.nrk.no/norge/legemiddelverket-knytter-13-dodsfall-til-bivirkninger-av-vaksinen-1.15327024

 

 

All the deaths have occurred in frail, old patients in nursing homes. All are over 80 years old and some of them over 90.

 

 

- Doctors must now carefully consider who should be vaccinated. Those who are very frail and at the very end of life can be vaccinated after an individual assessment, says Madsen.

 

.

  • Hvala 1
Link to comment

Pa tu pise 13 a ne 23 umrlo (preko 80god, jadničci)

Plus

Madsen emphasizes that these cases are rare and that many thousands of frail people have been vaccinated without a fatal outcome. By "frail" Madsen means patients with advanced heart failure, dementia, COPD and other serious diseases.

 

jbg procena rizika jednog spram drugog a u retkim slucajevima ce pogresni izbori biti neminovni. 

 

 

Link to comment

Ja se nadam da nekim cudom nece dospeti

 

Ful transparetnost da ali medju racionalnim ljudima. a kad citam nase komentare sacuvajmeboze budala

Elem ja sad pravim pauzu s ovim temama, odoh vijat prevoz za protest u subotu

 

Btw mene safty reports smiruju, kakvegod bile. Gora mi neizvesnost i neznanje.

Edited by InvisibleLight
Link to comment

I oni koji su već preležali koronu treba da se vakcinišu jer postoji mogućnost da se ponovo zaraze. Poželjno je da prođu bar dva do tri meseca od ozdravljenja da bi vakcina bila delotvorna. U suprotnom postoji mogućnost da bi vakcina od strane imunog sistema bila tretirana kao deo infekcije. Ta vakcina onda neće pomoći, ali ni odmoći - savetuje epidemiolog i član Kriznog štaba Srđa Janković.

 

Vakcina pruža zaštitu identičnu onoj koju imamo nakon što se izborimo sa kovidom-19. Antitela se kod nekih osoba javljaju u većoj meri, a kod drugih u manjoj. Objašnjenje za to je prosto - svi su ljudi različiti, pa je i svaki organizam drugačiji. Ipak, koliko ćemo dugo biti zaštićeni, ima veze i sa tim koliko smo ozbiljnu kličku sliku imali. Oni koji preleže teže forme bolesti uglavnom imaju i više antitela, zato što su duže bili pod uticajem virusa - napominje Janković.

Link to comment

Ne zanimaju me antivakseri.

Ako mozes da iskocis u medije zato sto si poprijeko pogledao nekog obojenog u javnosti moras da prihvatis i ovo. Mada mi je sve ovo sumljivo jer vec ima 25mil vakcinisanih u zapadnom svijetu a odjednom 13 mrtvih na 25k

Link to comment
15 hours ago, Tsai said:

Samo da javim da su koleginog dedu zvali da primi vakcinu, a prijavio se preko neta

aj' molim te isprati ovo ako možeš i javi nam da li je i zbilja vakcinisan

  • +1 1
Link to comment

Stižu i braća kinezi 

Foto: Depositphotos

,,NOVOSTI" saznaju da će u Srbiju sutra stići prve količine kineske vakcine protiv korona virusa kompanije Sinofarm.
 
 

Agencija za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) još nije izdala dozvolu za upotrebu kineske vakcine, ali se očekuje da će ista biti data.

U nedelju bi sa njom mogla da počne imunizacija zdravstvenih radnika koji su se izjasnili da žele da prime baš nju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...