Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, salkodinamitas said:

Juče mi teta dala bocu

 

Kakva je?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teta...:evilsmile:

Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

bas me zanima, jos od pre neki dan, kako ce da iskombinuju one koji su se prijavili, one koji su prioriteti i iskazane zelje za konkretnim vakcinama.

sta ako rese (sto nije van pameti) da prosveti udele kinesku, a jedan deo nas se vec izjasnio za neku drugu?

takodje, kako ce znati ko se od prijavljenih vec vakcinisao prema pripadnosti prioritetnoj grupi?

jos, ako budu isli po firmama, tesko da ce nositi 5 razlicitih vakcina... i slicna pitanja.

koja ce i njima pasti na pamet sa jedno 3 meseca zakasnjenja. jer radikali.

 

 

to se zove optimizacija. unutar drzavnog sistema ovog veka ja to josh nisam videla da negde radi. a nije da nije bilo pokushaja. ali ajde nek ne baksuziram.

 

mislim, evo kompjuterdzije™ mogu da kazu koliko je to komplikovano.

Edited by gospa buba
Link to comment
4 minutes ago, papapavle said:

^^Jednostavan odgovor na sve tvoje dileme: neće ih biti briga, kao što nije ni dosad.

super, samo sad kad su pitali, mogu da se slikaju ako hoce odziv - ljudi su se poceli da razmisljaju na taj nacin i bar jedan deo nece pristati na neki drugi izbor.

a verujem da im je odziv trenutno bitan.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

to se zove optimizacija. unutar drzavnog sistema ovog veka ja to josh nisam videla da negde radi. a nije da nije bilo pokushaja. ali ajde nek ne baksuziram.

 

mislim, evo kompjuterdzije™ mogu da kazu koliko je to komplikovano.

verujem da nije uopste komplikovano. samo se oni nisu setili da uzmu u obzir.

Link to comment
22 minutes ago, Aleksija said:

bas me zanima, jos od pre neki dan, kako ce da iskombinuju one koji su se prijavili, one koji su prioriteti i iskazane zelje za konkretnim vakcinama.

sta ako rese (sto nije van pameti) da prosveti udele kinesku, a jedan deo nas se vec izjasnio za neku drugu?

takodje, kako ce znati ko se od prijavljenih vec vakcinisao prema pripadnosti prioritetnoj grupi?

jos, ako budu isli po firmama, tesko da ce nositi 5 razlicitih vakcina... i slicna pitanja.

koja ce i njima pasti na pamet sa jedno 3 meseca zakasnjenja. jer radikali.

 

 

 

tesko da ce nositi 5 razl.vakcina a da li ce po firmama nositi i potrebnu opremu za neocekivane reakcije koja se moze desiti i kod nekog ko nema istoriju takvih rekacija

 

opet ameri, i cdc

 

The following emergency equipment should be immediately available to the clinical team assessing and managing anaphylaxis.

kit.thumb.jpg.d9668d1e1622a453fa582cf07615cc24.jpg

 

Link to comment

Svi pelcuju al nznm kolko su pouzdani podaci koje ce izlaziti za sigurnost i efektivnost kad je u pitanju rusija i kina

Dodusr eto Brazil izneo nesto za rusku vakcinu, treba i to pratiti

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

Svi pelcuju al nznm kolko su pouzdani podaci koje ce izlaziti za sigurnost i efektivnost kad je u pitanju rusija i kina

Dodusr eto Brazil izneo nesto za rusku vakcinu, treba i to pratiti

zar nije za kinesku ?

barem sam tako razumela

 

a ja sam se prijavila i za rusku, onaj blumbergov članak što je preneo vememah mi dosta govori

Edited by dùda
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

zar nije za kinesku ?

barem sam tako razumela

 

a ja sam se prijavila i za rusku, onaj blumbergov članak što je preneo vememah mi dosta govori

Da, sori, lapsus..

Link to comment

"Ako dobijemo doze koje smo dogovorili i ako isporuka ide kako treba, planiramo da kompletnu vakcinaciju obavimo do kraja maja ili polovine juna, tako da mlađi neće čekati godinu dana ili stići na red 2022. godine, već u najgorem slučaju mogu stići na red početkom maja", rekao je Đerlek u intervjuu za današnju "Politiku".

 

Đerlek je ukazao da je Srbija među malobrojnim zemljama u svetu koje će u januaru i februaru imati na raspolaganju 500.000 doza ruske vakcine Sputnjik V, milion doza kineske vakcine i 300.000 "Fajzerove".

 

"Može se dogoditi da u nekom trenutku nemamo na lageru vakcinu koju neko želi, što produžava vreme čekanja na imunizaciju. I pored toga, ostaćemo dosledni da svako može da bira koju će vakcinu uzeti", rekao je Đerlek.

Edited by Milosh76
Link to comment

Аустралија поручила 54 милиона оксфордских вакцина, али сада се доводи у питање ефикасност јер :

 

Quote

Interim results of the Oxford/AstraZeneca Covid-19 vaccine trials found that the vaccine protects against symptomatic disease in 70% of cases, with vaccine efficacy at 62% for those given two full doses, and 90% in those given a half then a full dose.

 

Цео текст: 

https://www.theguardian.com/australia-news/2021/jan/13/australias-chief-medical-officer-defends-astrazenecas-covid-vaccine-amid-efficacy-concerns

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...