Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

4 minutes ago, Delija67 said:

Meni je krajnje neozbiljno da ja kao neko ko nema pojma ni o medicini ni o farmakologiji treba da odlucujem o tome koju cu vakcinu da primim. O tome bi morao da odlucuje lekar nakon sto me pregleda. Ovo je kao da kupujem cokoladu, pa da me pitaju dal hocu Nestle ili Aljonku ili neku kinesku za koju nikad nisam cuo, a Keksija ste oterali sa foruma, pa ne mogu kvalitetno da se informisem sta mi se nudi.

 

primiti one vakcine koje je odborila EMA i FDA, ostale kad budu i one na njihovoj listi

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Ako si hipohondar zar ne bi trebalo da se više bojiš bolesti nego leka? Ne možeš gledati samo smrtnost pa vagati, Bolest ostavlja dugoročne ako ne trajne posledice dakle ne treba uopšte da dođeš u situaciju da se razboliš. 

 

Nemam ni podatke koliko njih ima posledice  nakon korone ni kakve, naravno.

Pojma nemam, eto sacekacu do aprila/maja, mozda se nesto iskristalise..

Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

varijanta u kojoj ti kazu ok vreme ti je za vakcinu idi kod svog lekara da te pregleda i posavetuje pa se vrati da primish, to ne postoji ni u teoriji i nije ni planirano chini mi se.

sent from bubamoto
 

A moj lekar se razume u vakcine...šta ako me lekar posavetuje da ne primim vakcinu jer oće da me čipuju, da odustanem?

Pitam se šta bi voljeni maršal radio sa onima koji neće da prime vakcinu, verovatno bi po kratkom postupku.

Link to comment

Za sada Fajzer i Moderna sto se tice EU I SAD

The University of Oxford/AstraZeneca will submit their jointly-produced coronavirus vaccine to the European Medicines Agency next week — with a decision on approval for use across the bloc expected by the end of January.

Link to comment
Just now, čekmeže said:

Pitam se šta bi voljeni maršal radio sa onima koji neće da prime vakcinu, verovatno bi po kratkom postupku.

Nije to bilo tako davno, nije ni 50 godina prošlo, sećaju se ljudi: postrojavanje po preduzećima, školama itd. Panduri updaju u kafane i izvode do kombija ispred sve koji nemaju artiju da su špricani. Blokade puteva i kontrola svih koji prolaze. Svo medicinsko osoblje, čak i studenti i učenici srednjih medicinskih podignuti da pripomognu. 

 

Elem, ako je za poređenje sa redovnim vakcinacijama protiv gripa, taj pregled se svodio u mom slučaju na par rutinskih pitanja i proveru da li sam trenutno prehlađen. Verujem da će tako biti i na punktovim za vakcinaciju. Ko zna, možda je to neko već i objavio, al ko će iskopati, puno je šuma okolo, a i mrzi me. Samo da me pre vakcinacije niko ne pita "a zašto hoćete da se vakcinišete?", kao što su imali običaj za grip vakcinu:dry: Da ne pominjemo onomad kad je gđa bila trudna da se niko nije usuđivao da joj kaže da li je bezbedno da primi vakcinu protiv gripa. Ginekolog: "Pitajte lekara opšte prakse". Lekar opšte prakse: "Pitajte ginekologa". "Aha, već ste pitali, pa ne znam, onda nekog epidemiologa" :huh:

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, čekmeže said:

A moj lekar se razume u vakcine...šta ako me lekar posavetuje da ne primim vakcinu jer oće da me čipuju, da odustanem?

Pitam se šta bi voljeni maršal radio sa onima koji neće da prime vakcinu, verovatno bi po kratkom postupku.

Da l je lekar rusofil ili zapadno orijentisan. 

Eno neki doca na tviteru bira kinesku vakcinu, kaze nikako fajzer jer ne bi da zapati neku autoimunu bolest za 5-10 godina.

  • +1 1
Link to comment

ova odluka je ipak vecim delom nasa, mada ja sumnjam da cemo moci da biramo ako ovo krene iole masovnije. 

na kraju, svaki put kad izadjemo na ovaj domaci vazduh (bar dobar deo nas koji zivimo u najzagadjeniim gradovima) rizikujemo da nesto zapatimo za godinu, 2 ili 5...

samo licna procena sta je u tom trenutku rizicnije, prelomis i ides dalje. 

nema ovde potpuno informisane i sigurne odluke.

  • +1 5
Link to comment
ova odluka je ipak vecim delom nasa, mada ja sumnjam da cemo moci da biramo ako ovo krene iole masovnije. 
na kraju, svaki put kad izadjemo na ovaj domaci vazduh (bar dobar deo nas koji zivimo u najzagadjeniim gradovima) rizikujemo da nesto zapatimo za godinu, 2 ili 5...
samo licna procena sta je u tom trenutku rizicnije, prelomis i ides dalje. 
nema ovde potpuno informisane i sigurne odluke.
necu da dishem taj vazduh jer ne znam shta je u njemu i da vidim ko ce da me natera! s_w.gif

izaci cu na ulicu u velikom broju.

sent from bubamoto


Link to comment
52 minutes ago, dùda said:

upravo napisala renneu, kod mene bilo obrnuto, ja bila unela +381 pa broj i nije htelo, a posle kad sam unela 00 nešto, prihvati. fiksni sam takođe pisala sa 011 pa broj, dakle bez koda za zemlju

 

Da, da, to sam hteo i ja da kažem, samo se nisam precizno izrazio.

 

I keva se registrovala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...