Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

33 minutes ago, mraki said:

Pa jebote, zar se ne formira ništa od antitela posle samo prve doze kod kineza? Ili je to prosto toliko malo da ne može da pomogne?

 

Koliko mi je rekla drugarica, teca je imao gomilu pridruzenih bolesti i nije bio bas mladjahan. Verovatno se zarazio izmedju dve doze. Ako sam dobro skontao umro je nekih nedelju dana nakon druge doze :(  To je sve sto znam. 

 

Oprecne su price oko kineza, te treba 2 nedelje te 28 dana te 40 dana od druge doze. Ja cu da vidim da vodim sebe i staramajku na merenje antitela posle dve nedelje. 

  • +1 1
Link to comment

Nebitan je nivo antitela racuna se samo koliko cipovanje smanjuje rizik od hospitalizacije

A skoti su radili istrazivanje koje je pokazalo da je taj rizik, 3 do 4 nedelje od cipovanja:

- 84% umanjen kod rajfajzan vak

- 94% kod astrice

Podaci su reprezentativni jer obuhvataju 1,1 milion ljudi

- kod starijih od 8 banki kombinovana efikasnost je 81%

Link to comment
38 minutes ago, mraki said:

Ma jasno da sistem ne radi kako treba po mnogim skoro svim parametrima, ali pomislih da možda zaista prepoznaje one koji su bili registrovani kao pozitivni i ostavlja ih za kasnije. Mislim, trudim se da nadjem neku logiku tamo gde je očigledno nema. :isuse:

 

Ma jok, moj tata je preležao koronu (sa blagim posledicama, hvala bogu), mesec dana kasnije sam ga prijavio, dobio je poziv sledećeg dana. Očigledno sistem™ radi po nekom totalno random principu, nema svrhe tražiti logiku.

 

5 hours ago, Sandradjer said:

Izgleda zovu 45+,  ako je 76 godina rodjenja i nisi zimsko dete jan,  feb :D

 

Ne bih stvarno da stajem na muku :D, ali zovu sad i mlađe. Kad sam se vakcinisao u subotu, odokativnom procenom skoro polovina prisutnih je spadala u grupaciju 30-40 godina (u kojoj sam i ja :happy:), a bio je i neki dečko koji nije mogao imati više od 25 godina.

 

Stvarno mislim da će uskoro svi koji su se prijavili dobiti poziv, jasno je da količine dobijenih vakcina ima sasvim dovoljno za broj registrovanih. Jedino ako sistem u nekim slučajevima nije zabagovao pa neke prijave prosto ne prepoznaje, ali opet, kako to znati...

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Halvard said:

Jedino ako sistem u nekim slučajevima nije zabagovao pa neke prijave prosto ne prepoznaje, ali opet, kako to znati...

Potrebno je bump-nuti se. 

Samo da pozovu sve starije sto pre, vreme prolazi 

Edited by Sandradjer
Link to comment
17 hours ago, General Ripper said:

Dobio poziv SMS i mejl za vakcinaciju prekosutra, prijavio samo fajzera  3. dana prijave i nisam nešto star. 

Fajzera očigledno i dobijam pošto kad očitam QR kod iz mejla, piše Pfizer i serijski broj.

 

 

Gde si prijavljen? 

 

edit: zaboravi, loše pročitao, inicijalno razumeo 3 dana od prijave te zvali  :twak:

Edited by ducca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...