Jump to content
IGNORED

Android TV Boxovi - vredi li platiti više za Xiaomi?


JakeBlues

Recommended Posts

Naidjoh na problem sa Mi Box S uredjajem.

 

Do pre par nedelja sve je radilo OK, bez problema podesio sve bilo super. Medjutim u medjuvremenu, crko je ruter i dobio sam novi od provajdera. Od tada krecu muke. Wifi mreza je tu, bez problema se povezem na telefon i tablet, ali Mi Box nece da radi i dalje.

 

Pronadje mrezu, poveze se na nju, ali stalno izbacuje gresku da je povezan ali da interneta nema.

 

Probao sam i factory reset da uradim i sve podesim ponovo, ali nista nije pomoglo.

 

Po netu sam gledao malo sta raditi u takvim slucajevima, uglavnom nailazim na nekakva podesavanja datuma i vremenskih zona. Cak sam i to probao i nista nije pomoglo.

 

Neki predlog?

Link to comment
46 minutes ago, Behemoth said:

Naidjoh na problem sa Mi Box S uredjajem.

 

Do pre par nedelja sve je radilo OK, bez problema podesio sve bilo super. Medjutim u medjuvremenu, crko je ruter i dobio sam novi od provajdera. Od tada krecu muke. Wifi mreza je tu, bez problema se povezem na telefon i tablet, ali Mi Box nece da radi i dalje.

 

Pronadje mrezu, poveze se na nju, ali stalno izbacuje gresku da je povezan ali da interneta nema.

 

Probao sam i factory reset da uradim i sve podesim ponovo, ali nista nije pomoglo.

 

Po netu sam gledao malo sta raditi u takvim slucajevima, uglavnom nailazim na nekakva podesavanja datuma i vremenskih zona. Cak sam i to probao i nista nije pomoglo.

 

Neki predlog?

To zavisi od rutera, verovatno. Moj Xiaomi stick pravi problem sa TP-linkom.

 

Link to comment
21 hours ago, Ludi Žika said:

To zavisi od rutera, verovatno. Moj Xiaomi stick pravi problem sa TP-linkom.

 

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

Link to comment
9 minutes ago, Behemoth said:

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

Nisam uspeo da utvrdim šta je u pitanju, sa telefonom kad se kačim je sve normalno

Link to comment
1 hour ago, Behemoth said:

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

kako je postavljena zaštita mreže?

Link to comment

To tek treba da vidim, jer je ruter taštin :)

 

Dobila ga je podešenog od Oriona, i to je to. Ona ga je samo povezala kablovima, tako da su verovatno default podešavanja od strane provajdera.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...