Jump to content
IGNORED

Android TV Boxovi - vredi li platiti više za Xiaomi?


JakeBlues

Recommended Posts

Naidjoh na problem sa Mi Box S uredjajem.

 

Do pre par nedelja sve je radilo OK, bez problema podesio sve bilo super. Medjutim u medjuvremenu, crko je ruter i dobio sam novi od provajdera. Od tada krecu muke. Wifi mreza je tu, bez problema se povezem na telefon i tablet, ali Mi Box nece da radi i dalje.

 

Pronadje mrezu, poveze se na nju, ali stalno izbacuje gresku da je povezan ali da interneta nema.

 

Probao sam i factory reset da uradim i sve podesim ponovo, ali nista nije pomoglo.

 

Po netu sam gledao malo sta raditi u takvim slucajevima, uglavnom nailazim na nekakva podesavanja datuma i vremenskih zona. Cak sam i to probao i nista nije pomoglo.

 

Neki predlog?

Link to comment
46 minutes ago, Behemoth said:

Naidjoh na problem sa Mi Box S uredjajem.

 

Do pre par nedelja sve je radilo OK, bez problema podesio sve bilo super. Medjutim u medjuvremenu, crko je ruter i dobio sam novi od provajdera. Od tada krecu muke. Wifi mreza je tu, bez problema se povezem na telefon i tablet, ali Mi Box nece da radi i dalje.

 

Pronadje mrezu, poveze se na nju, ali stalno izbacuje gresku da je povezan ali da interneta nema.

 

Probao sam i factory reset da uradim i sve podesim ponovo, ali nista nije pomoglo.

 

Po netu sam gledao malo sta raditi u takvim slucajevima, uglavnom nailazim na nekakva podesavanja datuma i vremenskih zona. Cak sam i to probao i nista nije pomoglo.

 

Neki predlog?

To zavisi od rutera, verovatno. Moj Xiaomi stick pravi problem sa TP-linkom.

 

Link to comment
21 hours ago, Ludi Žika said:

To zavisi od rutera, verovatno. Moj Xiaomi stick pravi problem sa TP-linkom.

 

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

Link to comment
9 minutes ago, Behemoth said:

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

Nisam uspeo da utvrdim šta je u pitanju, sa telefonom kad se kačim je sve normalno

Link to comment
1 hour ago, Behemoth said:

Pretpostavljam da je to samo neka opcija u podešavanjima rutera? Mislim, ne znam ni šta da tražim kad uđem u podešavanja...

kako je postavljena zaštita mreže?

Link to comment

To tek treba da vidim, jer je ruter taštin :)

 

Dobila ga je podešenog od Oriona, i to je to. Ona ga je samo povezala kablovima, tako da su verovatno default podešavanja od strane provajdera.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...