Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

6 hours ago, theanswer said:

 

Ništa od ovoga što si napisao nije promenjeno ni sada. Sa ovog stanovišta ubistvo Solejmanija je ogroman uspeh za Ameriku i Izrael recimo. A očigledno nije izazvao sukob velikih razmera. 

 

Da dodam da se jebeni Tramp sastao sa Kim Džong Unom 

 

Nije za Ameriku, nego za Izrael (i Saude). Koliki je uspeh za Ameriku videli smo po brzini sa kojom su hteli da sklope novi sporazum sa Iranom kad je krenulo stani pani sa Rusijom.

 

Osim toga, da li pričamo o dobrim stvarima za Ameriku ili o opštoj dobrobiti i miru u svetu ™? Ako je ovo prvo, onda Amerika dugo nije imala boljeg predsednika od jednog Vladimira Vladimiroviča - ovaj njegov rat je pao ko kec na 11 za imperiju u padu i njen uticaj.

  • +1 1
Link to comment

Interesantno, znaci demokrate smatraju da je rat u Ukrajini u interesu USA? Tako sam i mislio. To onda znaci da je Tramp trebalo da radi sve da eskalira rat u Ukrajini, a on je za vreme njegovog predsednikovanja deeskalirao. Ne znam, mozda to nije dobro za Ameriku, ali ja pricam o onome sto je moj licni interes, a to je mir u Evropi. Drugo ogromno sranje zvano rat u Siriji isto, eskaliralo za vreme demokrata, deeskaliralo i prestalo za vreme Trampa. Plasio sam se oba ta rata i bio zadovoljan sto su prestali, tesko ce me iko ubediti da to u stvari nije bilo u mom interesu i da na taj period gledam kao na nesto negativno.

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Nije za Ameriku, nego za Izrael (i Saude). Koliki je uspeh za Ameriku videli smo po brzini sa kojom su hteli da sklope novi sporazum sa Iranom kad je krenulo stani pani sa Rusijom.

 

Osim toga, da li pričamo o dobrim stvarima za Ameriku ili o opštoj dobrobiti i miru u svetu ™? Ako je ovo prvo, onda Amerika dugo nije imala boljeg predsednika od jednog Vladimira Vladimiroviča - ovaj njegov rat je pao ko kec na 11 za imperiju u padu i njen uticaj.

 

Pa postoje delovi sveta za koje je Tramp bio dobar, kao što naravno da postoje i oni gde je bilo loše. Ali to nije ništa bitno različito od neke druge administracije. Ako bi npr uporedili Buša i Trampa, Tramp je jbni pacifista. Mali problem je bio što kod Trampa on je prozivao i Nato zemlje i tradicionalne saveznike a to je veliki no no kod njih. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

Interesantno, znaci demokrate smatraju da je rat u Ukrajini u interesu USA? Tako sam i mislio. To onda znaci da je Tramp trebalo da radi sve da eskalira rat u Ukrajini, a on je za vreme njegovog predsednikovanja deeskalirao. Ne znam, mozda to nije dobro za Ameriku, ali ja pricam o onome sto je moj licni interes, a to je mir u Evropi. Drugo ogromno sranje zvano rat u Siriji isto, eskaliralo za vreme demokrata, deeskaliralo i prestalo za vreme Trampa. Plasio sam se oba ta rata i bio zadovoljan sto su prestali, tesko ce me iko ubediti da to u stvari nije bilo u mom interesu i da na taj period gledam kao na nesto negativno.

 

zanimljivo, ovo je neka parapsihoistorija koju si spoznao trecim okom?

recimo taj rat u UA za vreme trumpa je koji je, fala qanonu, deeskalirao,  bih bas voleo da cujem vise o tom ratu.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Primary day u 5 država i to prilično zanimljiv. 

 

Pensilvanija senat kod republikanaca, Dr Oz koji ima Trampovu podršku ide protiv dva kandidata, Mekkormika koga napadaju kao Vol Strit republikanca i protiv Kejt Barnet koja ide kao ultra MAGA kandidat i ima ozbiljan zamajac u poslednjih par nedelja

 

Kod Demokrata bi trebalo da pobedi Feterman koji ide protiv Lemba koji je konzervativni Demokraa koji je pokazao da može da pobedi u zapadnom delu države. Ali Feterman je pre par dana pretrpeo moždani napad. 

 

Republikanci trenutno kontolišu ovo mesto u senatu ali se senator Pet Tumi, jedan od umerenijh republikanaca povlači. 

 

Za Guvernera je pitanje da li će ultra desni kandidat Dag Mastriano uspeti da dobije trku u novembru jer čini mi se da je veliki favorit danas. Ići će protiv AG Demokrate Šapira. Trenutni Guverner Pensilvanije je Demokrata Tom Vulf kome ističe mandat.

 

U Severnoj Karolini na mesto senatora Bura još jednog koji nije u Trampovoj milosti Tramp je izabrao Teda Bada ali on ima tešku trku protiv bivšeg Guvernera Mekrrorija i bivšeg kongresmena Vokera. Demokrate će nominovati Šeri Bizli koja je bivši predsednik državnog vrhovnog suda i bila bi prva afroamerikanka senatorka iz NC. 

 

U NC takodje sad već čuveni Medison Kautorn kompletni ludak ali uz podršku Trampa se bori za reelection, protiv njega ide čak 8 republikanaca, što je unprecedented za incumbenta. 

 

U Ajdahu još jedan mečap gde je Tramp izabrao čelendžera umesto incumbenta. Guverner je Bred Litl i on ide protiv Dženis Mekgičin koja je čak u par navrata tokom pandemije koristila svoje moći kao zamenika kad Litl nije u državi pa ona ukine mask mandates recimo. Ona ima podršku Trampa koji ima dobar track record za sad na ovim izborima, pogurao je Vensa u Ohaju i još nekoliko kongresmena, ima samo jedan poraz ali taj kandidat je bio optužen u Nebraski za seksualno uznemiravanje 8 žena, od čega je jedna bila republikanska državna senatorka. Ipak glavni izazovi za Trampa ostaju Pensilvanija i Džordžija gde ide protiv aktuelnog republikanskog guverenera Kempa. Ali ti izbori su sledećeg utorka. 

 

Preostale 2 države su Oregon i Kentaki gde su uglavnom Demokrate u fokusu i tradicionalni liberal-moderate okršaji 

  • +1 1
Link to comment

Još se ne zna ko je pobednik u Pensilvaniji. Oz ima 2500 glasova prednosti u odnosu na Mekkormika. Medjutim mail glasovi bi trebalo biti naklonjeni Mekkormiku. Kod Demokrata je dobio Feteržan ubedljivo. 

 

Za guvernera republikanci očekivano sa Mastrianom koji će ići protiv Šapira. 

 

U NC Trampov Bad dobio lagano ali je Kautorn poražen. 

 

U Ajdahu incumbemt Litl lagano trijumfovao. 

 

U Oregonu u petom distriktu demokratski incumbemt Šrader koji je moderate i imao podršku Bajdena najverovatnije izgubio od progresivaca. Gde god je bio mečap sinoć moderate vs progressive dobili ovi drugi. 

Link to comment
On 16.4.2022. at 7:50, 3opge said:

 

cena benzina pada li pada, stari Dzo, dobri Dzo.

 

'al ga je opravio:

 

May 20 (UPI) -- The national average for gas prices across the United States hit a record $4.593 per gallon as of Friday morning, 

Link to comment

Kad su zadnji put Amerikanci uradili nešto na domaćem planu da ono svi ustanu i kažu vau to je to i spontani pljesak se dogodi.

Link to comment
27 minutes ago, mackenzie said:

Kad su zadnji put Amerikanci uradili nešto na domaćem planu da ono svi ustanu i kažu vau to je to i spontani pljesak se dogodi.

 

Jedino što dobija bipartisan podršku su strane intervencije

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

 

eh, kad bi samo imao neki način, neku platformu, da pokuša da promeni bilo šta u Americi, čudo bi napravio!

 

U to ime pošaljimo 10 milijardi oružja Iraku, Iranu, Avganistanu, Ukrajini u kojoj živi narod Irana.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

eh, kad bi samo imao neki način, neku platformu, da pokuša da promeni bilo šta u Americi, čudo bi napravio!

 

 

Mozda se kandiduje za predsednika?

  • Haha 3
Link to comment

Sa ovakvim Vrhovnim sudom može samo da se slika, oborili bi mu to prije nego što bi se mastilo osušilo, na stranu što je dosta toga ionako regulisano na nivou država.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...