Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Nisu izbili nego eskalirali, inače uveliko traju već godinama/decenijama. Nema tu mnogo veze ko je nominalno zaseo na presto, svaka administracija se prilagođava situaciji koju zatekne i nema kapacitet da je radikalno izmeni.

 

Velika sila tipa USA je kao prekookeanski brod, zacrta mu se kurs i onda nema vrludanja, ne možeš da dograbiš volan i okreneš ga u mestu. Ne kroje se nove globalne strategije svake četiri godine, kontinuitet mora da postoji, ordnung muss sein. 

 

Jasno je to meni. 

Nego je trump vodio brod mirnim vodama, bajden kroz oluju.

Prvi je totalno nesiguran lik kome nije mesto u politici.

Drugi nije bio sposoban da nastavi put kroz mirnije vode i da absorbuje oba dva sukoba pre nego što će početi. I koketira sa trećim sukobom. 

Nekako mi se blinken čini kao čovek koji bi mogao da smiri situaciju, i da postane državnik kakvog odavno nismo imali u svetu.

Link to comment

Ali pazi, reći će ti Bidenstanci da je on bar sa svojih deset prstiju herojski izborio kraj rata u Avganistanu :rolleyes:

 

Blinken je državnik do mojega, Klintonov i Obamin kadar, što verovatno znači da mu je jedini kvalitet lojalnost gazdi. Pritom je lik bio strateški konsultant™ za AI firme i drone manufacturers. 

Link to comment

Riđi na krilima desničara je vodio brod kroz mirnije vode. 

Za demokratskog mirotvorca deke se zakuvalo skoro sve što zakuvati može. 

Daleko su dela od priča i nasleđenih tekovina. 

Mislim da blink može pozitivno da iznenadi sve. 

Nadam se. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
39 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ali pazi, reći će ti Bidenstanci da je on bar sa svojih deset prstiju herojski izborio kraj rata u Avganistanu :rolleyes:

 

Blinken je državnik do mojega, Klintonov i Obamin kadar, što verovatno znači da mu je jedini kvalitet lojalnost gazdi. Pritom je lik bio strateški konsultant™ za AI firme i drone manufacturers. 

 

 

Ima jos kvaliteta. Evo rastrcao se svuda da objasni kako demokratije podrzavaju Izrael.. I u isto vreme sprecava humanitarnu katastrofu u Gazi.. 

 

Sto u stvari znaci... Jednom dajem novac oruzje i municiju da ubije ovog drugog kome saljem flastere da ne umre odmah. 

 

E.. Treba to reci tako da ljudi poveruju koliko su on i njegov sef plemeniti. 

 

Edited by barba
Link to comment

Da, ali lunja. 

Lunja na sve strane i priča o velikim problemima sa ljudima koji su ovlašćeni da razgovaraju o tome. 

Nije bitno kakvi su rezultati sadašnjih razgovora. Sve će se rešiti na neki način. 

Ali trepko stiče zamašan diplomatski kapital za budućnost. 

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Ali pazi, reći će ti Bidenstanci da je on bar sa svojih deset prstiju herojski izborio kraj rata u Avganistanu :rolleyes:

 

 

Reci ce i bice potpuno u pravu. Ili je trebalo jos jedno 10 godina da tamo ginu americki vojnici pokusavajuci da odrze osnove kakvog takvog

civilizovanog zivota, devojcice su isle u skolu a pecinsko-plemenski talibanijat poceo je polako da se menja.

Idi sada pa vidi kako to izgleda i pitaj te iste devojcice sta rade.

 

 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
18 minutes ago, 3opge said:

Reci ce i bice potpuno u pravu. Ili je trebalo jos jedno 10 godina da tamo ginu americki vojnici pokusavajuci da odrze osnove kakvog takvog civilizovanog zivota, devojcice su isle u skolu a pecinsko-plemenski talibanijat poceo je polako da se menja.

Idi sada pa vidi kako to izgleda i pitaj te iste devojcice sta rade.

 

Znao sam da ćeš se prepoznati :D Biden je na izlazak iz Avganistana imao taman toliko uticaja koliko i Tramp na ubistvo Sulejmanija - lupio pečat na odluku koju je struka™ već donela. Dosta su civilizovali pećinska plemena™, bilo je vreme za neke nove, manje neposredne ali ništa manje lukrativne avanture.

 

Ali sjajno je što ti ideš korak dalje u svojoj apologetici američkog intervencionizma, opušteno prepričavaš 20 godina stari narativ za idiote po kom su američki vojnici tamo ginuli kako bi održali civilizovan život Avganustancima i omogućili devojčicama da idu u školu :isuse: Nisu ginuli da bi MIC naplatio $2.3 trilliona od poreskih obveznika, nego iz plemenitih pobuda - civilizovanje pastira i obrazovanje njihove sitne ženske dece!

 

Dakle, u pokušaju da pohvališ Bajdena za izlazak iz Avganistana, ti usvajaš i repliciraš argumente Buša i Čejnija za ulazak u Avganistan! Savršena ilustracija ovoga o čemu pričam - suštinski nebitnih razlika između Team GOP i Team DNC. 

 

  • +1 5
Link to comment
25 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Znao sam da ćeš se prepoznati :D Biden je na izlazak iz Avganistana imao taman toliko uticaja koliko i Tramp na ubistvo Sulejmanija - lupio pečat na odluku koju je struka™ već donela. Dosta su civilizovali pećinska plemena™, bilo je vreme za neke nove, manje neposredne ali ništa manje lukrativne avanture.

 

Ali sjajno je što ti ideš korak dalje u svojoj apologetici američkog intervencionizma, opušteno prepričavaš 20 godina stari narativ za idiote po kom su američki vojnici tamo ginuli kako bi održali civilizovan život Avganustancima i omogućili devojčicama da idu u školu :isuse: Nisu ginuli da bi MIC naplatio $2.3 trilliona od poreskih obveznika, nego iz plemenitih pobuda - civilizovanje pastira i obrazovanje njihove sitne ženske dece!

 

Dakle, u pokušaju da pohvališ Bajdena za izlazak iz Avganistana, ti usvajaš i repliciraš argumente Buša i Čejnija za ulazak u Avganistan! Savršena ilustracija ovoga o čemu pričam - suštinski nebitnih razlika između Team GOP i Team DNC. 

 

 

bice da ti nisi nista razumeo, nisam ja opravdavao ulazak u Avganistan koji su inicirali dva imbecila, Bush i Cejni, nego sam ti objasnio da je Bajden ucinio, konacno, pravu stvar povlacenjem trupa iz Avganistana. Sto je to povlacenje imalo katastrofalne posledice za tamosnji narod je malo kompleksniji problem i paradigma nego sto ti to mozes da shvatis jer nemas pojma sta su ti vojnici tamo radili osim naravno borbe protiv talibana.

sad lepo nastavi da guslas srpske junacke epove o groznom americkom intervencionizmu i uvodjenju demokratije, evo palcevi nagore samo pljuste.

Edited by 3opge
  • Haha 2
Link to comment
16 minutes ago, 3opge said:

bice da ti nisi nista razumeo, nisam ja opravdavao ulazak u Avganistan koji su inicirali dva imbecila, Bush i Cejni, nego sam ti objasnio da je Bajden ucinio, konacno, pravu stvar povlacenjem trupa iz Avganistana. Sto je to povlacenje imalo katastrofalne posledice za tamosnji narod je malo kompleksniji problem i paradigma nego sto ti to mozes da shvatis jer nemas pojma sta su ti vojnici tamo radili osim naravno borbe protiv talibana.

 

"Kompleksniji problem i paradigmu" nisam ja potegao nego ti, nepametno i refleksno, ne razmišljajući o tezi koju pokušavaš da odbraniš.

 

Ako hoćeš da kažeš da je Bajden učinio pravu stvar povlačenjem iz Avganistana, taj argument nimalo ne pojačavaš dodajući "dok smo bili tamo devojčice su išle u školu, a vidi ih sad". Naprotiv, slabiš ga, ali uprkos tome nisi mogao da odoliš. 

 

Tek kad ti se istakne da time pereš gaće Bušu i Čejniju, bežiš u "Pa ne, čekaj, vidi, stani, to je malo kompleksniji problem, ne razumeš, paradigma!"

 

Ali nisi ti kriv zbog tog zbuna u glavi, kriva je stranka za koju si utreniran da lojalno navijaš, stranka koja uveliko radi na rehabilitaciji pomenutih ratnih zločinaca. Evo, pre samo dve nedelje su demokrate predlagale da GWB bude novi Speaker of the House.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

"Kompleksniji problem i paradigmu" nisam ja potegao nego ti, nepametno i refleksno, ne razmišljajući o tezi koju pokušavaš da odbraniš.

 

Ako hoćeš da kažeš da je Bajden učinio pravu stvar povlačenjem iz Avganistana, taj argument nimalo ne pojačavaš dodajući "dok smo bili tamo devojčice su išle u školu, a vidi ih sad". Naprotiv, slabiš ga, ali uprkos tome nisi mogao da odoliš. 

 

Tek kad ti se istakne da time pereš gaće Bušu i Čejniju, bežiš u "Pa ne, čekaj, vidi, stani, to je malo kompleksniji problem, ne razumeš, paradigma!"

 

Ali nisi ti kriv zbog tog zbuna u glavi, kriva je stranka za koju si utreniran da lojalno navijaš, stranka koja uveliko radi na rehabilitaciji pomenutih ratnih zločinaca. Evo, pre samo dve nedelje su demokrate predlagale da GWB bude novi Speaker of the House.

 

 

preteska je to za tebe glavolomka. podrska za Bajdenovo povlacenje vojske iz Avganistana je pranje gaca Busu i Cejniju?! ampak to sledi iz toga sto je Bajden demokrata a svako, pa i priglupo dete, zna da su demokrate isto sto i republikanci samo mnogo gori.

 

 

 

Link to comment
57 minutes ago, 3opge said:

preteska je to za tebe glavolomka. podrska za Bajdenovo povlacenje vojske iz Avganistana je pranje gaca Busu i Cejniju?!

 

Praviš se čak glupljim nego što jesi.

 

Pranje gaća Bušu i Čejniju = tutumračenje o civilizovanju Avganistana zahvaljujući kom su devojčice mogle da idu u školu.

 

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Praviš se čak glupljim nego što jesi.

 

Pranje gaća Bušu i Čejniju = tutumračenje o civilizovanju Avganistana zahvaljujući kom su devojčice mogle da idu u školu.

 

 

ajd sad ne budali. devojcice su isle u skolu zato sto su Amerikanci ostali tamo toliko dugo da je situacija u drustvu pocela da se menja na bolje uterivanjem demokratije.  potpuno je drugo pitanje zasto su u prvom redu trupe isle u Avganistan pod izmisljenim razlozima za rat ona dva kretena.  i jos jednom, ma koliko se to tebi ne uklapalo u epski intervencionisticki narativ, da, bilo je mnogo promena na bolje. 

 

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

zorglube, kada hocu da uzivam u duhovitostima na tvom nivou odem u zooloski vrt kod kaveza sa majmunima.

oni ponekada imaju sjajne trenutke za razliku od tebe.

 

  • Tužno 2
Link to comment

Nepravda, znam. Ti moje majmunske fore možeš da ubiješ ignore listom, ja tvoju nečovečnost iz tehničkih razloga moram da gledam. Stoga majmunisanje ostaje.

Link to comment
×
×
  • Create New...