Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

4 hours ago, Gandalf said:

pa mi pade na pamet da je finta u tome da vi koji ne živite ovde nemate baš jasnu predstavu o čemu se ovde radi. 

Sve vreme razmišljam o ovome. Da grešim jer nemam dovoljno dobar uvid u stvari i društvene odnose u SAD.

Moji sporadični uvidi u izolovanim okolnostima (Atlanta, Čikago, NYC) svode sa na ukupno nekoliko nedelja provedenih tamo - što je smešno, i na višegodišnju blisku saradnju sa likovima iz DOS, DOE i nekoliko nacionalnih labova. 

 

Quote

američki mit o posebnosti, američki nacionalizam, patriotizam, i tako dalje i tako bliže, nisu vezani za veru, naciju, boju kože. američki mit o posebnosti je mit o američkim institucijama. ono... republika, niko nije iznad zakona, predsednik je sluga naroda, svako može da pokaže srednjak predsedniku, itd. koliko je ta mitologija tačna ili nije, potpuno nebitno. 

Ipak - ovo gore mi je poznato. To možeš da naučiš i prateći njihove filmove i kulturu u širem smislu.

Uz jedan dodatak - oni misle da je njihov način najbolji način i osnov superiornosti nad drugim društvima.

A nije.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, dragance said:


All it matters je da su bili u pravu. 

 

Pa ne, pogodili su manje više slučajno. Poenta je na odluci koju su doneli u tom momentu. 

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

 

Pa ne, pogodili su manje više slučajno. Poenta je na odluci koju su doneli u tom momentu. 

Ko je rekao da su pogodili slucajno? Svi oni sto su se zajebali u svojim prognozama pre izbora? Imali su priliku vise puta da preinace svoju odluku, i nisu.

Prevaga nije bila na Arizoni, vec Viskonsinu. 

Link to comment
8 hours ago, Gandalf said:

moja prvobitna reakcija je bila slična Zorgeovoj (možda iz drugačijih razloga). pa mi pade na pamet da je finta u tome da vi koji ne živite ovde nemate baš jasnu predstavu o čemu se ovde radi. 

 

američki mit o posebnosti, američki nacionalizam, patriotizam, i tako dalje i tako bliže, nisu vezani za veru, naciju, boju kože. američki mit o posebnosti je mit o američkim institucijama. ono... republika, niko nije iznad zakona, predsednik je sluga naroda, svako može da pokaže srednjak predsedniku, itd. koliko je ta mitologija tačna ili nije, potpuno nebitno. 

 

bar na demokratskoj strani, svinja je svojom destruktivnošću uspeo da ojača to insistiranje na svetosti američkih institucija. pa ovo što se desilo nije običan upad u skupštinu razularene rulje, ovi su ljudi bukvalno udarili u svetinju.


Good point! Mada, ocigledno je da sve manje ljudi veruje u te svetinje. Dobar deo neglasaca, Trampovci i dobar deo Sanderovaca misli da su te svetinje koruptne i nepopravljive. Ono sto vadi svetinje je da Tramp nije gradio alternativnu strukturu u koju bi se pacovi ugradili. To moze sledeci i pametniji da proba - presedan je napravljen i nista vise nije sveto.

Link to comment

framework jeste defined by the legislator - firma tviter je vlasnik sajta na kom moze da odredjuje sta ce da stoji kao sto knjigovodja pera moze da odredi sta ce da stoji na njegovom sajtu.

Link to comment
Merkelova nije zadovoljna ponasanjem velikih americkih kompanija po pitanju cenzure,
 
 
Ono kad lik kaze "full Merkel quote" u tvitu a citira njenog spokepersona u znacima navoda.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

tačno i onda imamo ovo skandaloznu situaciju da firme tehno milijardera odlučuju šta je politički korektno, koja informacija može da se podeli sa javnošću, tu se vidi manjkavost sistema u kome šAčica likova može da ima veliki uticaj na čitavo društvo

- ako ameri zaista žele slobodu govora moraće da pokrenu državnu platformu i da onda ustavni sud odluči da li je predsednik zaslužio ili ne banovanje :happy:

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, namenski said:

Amerika je dovela sebe u situaciju da na medjunarodnom planu posle sranja koja je sebi priustila naprosto nece smeti da pokaze ni naznaku slabosti sto ce, u krajnjoj liniji da vodi zaostravanju postojecih i, bojim se, otvaranju novih kriznih zarista.

 

Ovo jeste vrlo moguce, sto bi se reklo valid concern. 

Link to comment
Quote

Ok Republicans. Let's chat. There's a lot of hypocritical anger over Facebook and Twitter banning Trump. I see arguments saying stuff about freedom of speech and the first amendment. First off, read what the first amendment says

 

 Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances.

 

Is Twitter Congress? Facebook the new Senate? No? So your argument shows a fundamental misunderstanding of the concept. That's point one. 

 

Point two. You can't have it both ways. In Citizens United v. FEC, the Supreme Court asserted that corporations are people and removed reasonable campaign contribution limits, allowing a small group of wealthy donors and special interests to use dark money to influence elections. This has led to policies that benefit special interests, not policies that enjoy support from the majority of Americans. Guess who led the way in the fight for citizens united? The same Republicans who are now saying the exact opposite. You don't think corporations are people and entitled to the same freedoms? Ok. Repeal citizens united. Then we can talk about what is right or wrong for social media platforms to do. Until then you made it so that legally there's no argument.

 

Ovo je komentar iz WP na primedbe o restrikciji slobode govora.

 

Zakon na koji imaju primedbe izglasali su upravo ti koji imaju primedbe.

 

Bilo bi fino da forumski Amerikanci prokomentarisu.
 

 

Link to comment
9 hours ago, Gandalf said:

američki mit o posebnosti, američki nacionalizam, patriotizam, i tako dalje i tako bliže, nisu vezani za veru, naciju, boju kože.

 

Brate mili.:wacko:

Link to comment
3 hours ago, dragance said:

Ko je rekao da su pogodili slucajno? Svi oni sto su se zajebali u svojim prognozama pre izbora? Imali su priliku vise puta da preinace svoju odluku, i nisu.

Prevaga nije bila na Arizoni, vec Viskonsinu. 

 

Nisu zato što su tvrdoglavi ko i ti sad što si tvrdoglav i nećeš da priznaš da nisi u pravu. Procene pred izbore i viskonsin sa ovim slučajem nema nikakve veze. 

 

Da probam da nacrtam. Bajden je dobio Arizonu sa nekih 10ak hiljada glasova razlike. Da su očekivali takvu marginu ne bi je nikad "zvali" tako rano. To se jednostavno ne radi nikad Tih 10k je moglo lako da bude 20k pa da Tramp dobije, tako da jeste manje više slučajno su pogodili. Ovo što ti pričaš o ekspertima pre izbora veze nema sa životom jer se jedno oslanja na polling i modele i tačno je koliko i polling a ovo su živi brojevi, realne cifre, pravi glasovi. 

Link to comment

One thing Fox News and the AP had in common was the use of AP VoteCast this year in place of the traditional exit polls used by the other networks. VoteCast is not an exit poll taken mostly as people leave their voting center, but a massive preelection survey of roughly 140,000 people across the country and in key states, conducted remotely...”


https://www.npr.org/2020/11/19/936739072/ap-explains-calling-arizona-for-biden-early-before-it-got-very-close

 

Link to comment
Just now, dragance said:

Dobro. 
Još sada sa nadješ izgovor za slike i sve si me raskrinkao.

 

Brate, ja stvarno ne znam kako sa tobom da komuniciram. Ali života mi svog. Odgovorio sam ti za slike. Ako je ono krunski dokaz da ćeš da se zaraziš na izborima evo ne znam. Možda sam subjektivan kada si ti u pitanju jer smo se toliko puta preganjali po forumu ali evo ja ne znam kako da pričam više normalno sa tobom. Pokušavaš nešto da mi dokažeš, zapetljaš se pa pređeš na nešto drugo. Sam sebe raskrinkavaš, 5x kačiš link, otkriješ RL u procesu a ništa ne pokažeš. Ne znam jbt o čemu dalje da pričamo. Lepo sam ti sve objasnio, evo i za ovo. Ne znam dokle ovako. 

Link to comment
×
×
  • Create New...