Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

17 minutes ago, Skyhighatrist said:

 

Arnold objasnio. Five stars.

Five Stars Good Job GIF by Amazon Prime Video

Valika je šteta što nikad nije mogao biti POTUS... Mislim da bi bio jedan od najbioljih ikada...

  • +1 2
Link to comment
Valika je šteta što nikad nije mogao biti POTUS... Mislim da bi bio jedan od najbioljih ikada...
Ozbiljan car, pratim ga na instagramu... ima ponija Whiskey i magare Lulu :) Video klipovi s njima u kući nešto najbolje na insta :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
36 minutes ago, iDemo said:

mccarthyism ovde nece biti aplikabilan - morace neka nova rec/fraza da se izmisli ovaj komplex™ dogadjanja da opise... 

Operation Sabre?

  • +1 1
Link to comment

Kakva vremena.. kako god okrenes. Ako je Putin stvarno instalirao klovna onda je ovo ozbiljan win. Istorijski. Za neke buduce citanke. Ako se usred trulezi pocelo urusavati i pokazivati pukotine iznutra, samo od sebe, onda je sve ovo jos i znacajnije. Sta god da vam od ova dva rajca jajca, svejedno je, ovo su istorijska vremena. Vojna i ekonomska moc je verovatno nepoljuljana, ali je ovo po meni moguci turning point i pocetak menjanja percepcije US kao faktora politicke stabilnosti i superiornosti tzv. free world.

 

Naravno da ne mislim da su "gotovi" (nisam siguran ni da prizeljkujem da jesu, careful what you wish for), ali ovi dogadjaji (tj. kulminacija onoga sto se dogadja vec par godina) se mogu pokazati kao pukotina u oklopu. Vojna i ekonomska moc moze i ostati neumanjena, ali nekako mislim da se moze desiti da ce natamo "hearts and minds" biti sve komplikovanije i teze kupovati, tj. da ce sve teze biti prodavati muda za bubrege. A ogoljeno, obicno uvrtanje ruku radi, ali nije sustainable. Dugorocno. 

 

 

 

A mozda i lupetam gluposti.. mozda ce ovo vec za par dana da zaseni neki novi rijaliti. Mozda se ispostavi da je cinjenica da su i ovakve stvari moguce upravo manifestacija snage sistema. 

Link to comment
11 minutes ago, Fins fleet said:

Sto se tice ovih sto se bune sto mediji ne podrzavaju GOP... Pa, izabrali su Trumpa. Prema svecu i tropar.

 

Da, pošto je liberalna naklonjenost medija izum koji se dogodio 2016. godine

 

Treba samo malo razmisliti i zapitati se otkud uopšte Tramp, otkud tea party.. 

Edited by theanswer
Link to comment
35 minutes ago, urkozamanje said:

Kakva vremena.. kako god okrenes. Ako je Putin stvarno instalirao klovna onda je ovo ozbiljan win. Istorijski. Za neke buduce citanke. Ako se usred trulezi pocelo urusavati i pokazivati pukotine iznutra, samo od sebe, onda je sve ovo jos i znacajnije. Sta god da vam od ova dva rajca jajca, svejedno je, ovo su istorijska vremena. Vojna i ekonomska moc je verovatno nepoljuljana, ali je ovo po meni moguci turning point i pocetak menjanja percepcije US kao faktora politicke stabilnosti i superiornosti tzv. free world.

 

Naravno da ne mislim da su "gotovi" (nisam siguran ni da prizeljkujem da jesu, careful what you wish for), ali ovi dogadjaji (tj. kulminacija onoga sto se dogadja vec par godina) se mogu pokazati kao pukotina u oklopu. Vojna i ekonomska moc moze i ostati neumanjena, ali nekako mislim da se moze desiti da ce natamo "hearts and minds" biti sve komplikovanije i teze kupovati, tj. da ce sve teze biti prodavati muda za bubrege. A ogoljeno, obicno uvrtanje ruku radi, ali nije sustainable. Dugorocno. 

 

 

 

A mozda i lupetam gluposti.. mozda ce ovo vec za par dana da zaseni neki novi rijaliti. Mozda se ispostavi da je cinjenica da su i ovakve stvari moguce upravo manifestacija snage sistema. 

+1

Ali i gomila otvorenih pitanja na koja verovatno nisi imao vremena da se osvrnes, uostalom lista je prakticno beskonacna.

Ako je 1 Putin, na celu ovako u svakom pogledu ruinirane Rusije uspeo da uradi nesto sto tiranosaurusu kakav je bio pokojni CCCP nikada ne da nije poslo za rukom, nego tesko na pamet da mu je palo, onda sa Amerikom nesto izistinski ali bas izistinski nije kako treba.

I to Americi, pobednici u Hladnom ratu, prakticno na vrhuncu moci.

Sto se vojne moci tice, postoji 1 aksiom: vojska je u dlaku onakva kakva joj je drzava - Amerika nije izuzetak.

To, izmedju ostalog, povlaci ekstremno ozbiljne implikacije na globalnom planu: naravno da je opasno potcenjivati je, ali je blizu pameti da ce lakoca na okidacu demonstrirana diljem Planete poslednjih 30-ak godina biti samo povecana, a sve zarad napora Amerike da zadrzi medjunarodni kredibilitet.

Dokle to moze da dovede, ne smem ni da pomisljam: Amerika je dovela sebe u situaciju da na medjunarodnom planu posle sranja koja je sebi priustila naprosto nece smeti da pokaze ni naznaku slabosti sto ce, u krajnjoj liniji da vodi zaostravanju postojecih i, bojim se, otvaranju novih kriznih zarista.

Link to comment

:cry:

 

https://www.hawley.senate.gov/hawley-biden-nazi-comparison-undignified-immature-and-intemperate-behavior

President-elect Biden has just compared me and another Republican Senator to Nazis. You read that correctly. Think about that for a moment. Let it sink in. Because I raised questions in the format prescribed by the laws of the United States about the way elections were conducted in the state of Pennsylvania, just as Democrats did about other states in 2001, 2005, and 2017, he is calling me a Nazi.

  • Haha 1
Link to comment

malo rutinskih vesti od danas

 

tramp ide u zavrsnicu jednim hodocascem zidu. ne prica s pensom. 

 

pelosi je najavila aktivnosti za ponedeljak/utorak, rezolucijom ce pozvati pensa da aktivira 25. amandman, a ako nece, impicment.

Link to comment
×
×
  • Create New...