Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

3 minutes ago, dragance said:


Imam pravo glasa na NZ i UK. NZ online glasanje (zbog kovida), u UK poštom. I sve barem dva meseca ranije za NZ, u UK nešto manje.

 

Evo Wikija na temu UK. Dve stvari:

1. 22%

2. Alleged fraud

 

image.thumb.png.45cce8a28977faf98eeb11d4a76341b7.png

 

 

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

U Srbiji ni sa glasanjam na glasačkom mestu nemaš tajno s glasanja... To je pitanje da li državni organi žele da glasanja bude tajno ili ne, i ništa drugo... Svaki proces se može zloupotrebiti...

 

Naravno, ali je 10x jednostavnije to uraditi online ili postanskim glasanjem.

Link to comment
56 minutes ago, Krošek said:

cekaj zaboravio sam skandal sa predsednickim izborima u floridi koji su erodirali busev legimitet 

D. Cheney se na to samo nasmejao i odjebao sve te sto su imali nesto da kazu u vezi legitimiteta u roku odma'...

Link to comment
15 minutes ago, 3opge said:

 

ovakve gluposti moze da pise samo neko ko blage veze nema o Americi. 

mislis da ce average Dzo iz neke pripizdine u North Dakoti da potegne da vozi svoj F150 jedno 3 sata do najblizeg glasackog mesta samo zato sto postoji (do duse mala) mogucnost da neko pritisne zenu (ili ona njega) da glasa za trumpa?

 

Ako nece da potegne na neradni dan da glasa, ko ga smirgla. Ako moze da ide 3 sata do benzinske pumpe, moze i do birackog mesta.

 

Pri tome nije rec o zeni, vec o socijalnom pritisku u zajednici. Kakav si to hriscanian ako mi ne pokazes glasacki listic pre nego sto ga ubacis u kovertu. Ili, nemoj da zaboravis da oni koji glasaju za republikance u Altanti ne mogu da racunaju na socijalnu pomoc bilo bi dobro, stoga, da vidimo tvoj listic.

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:


Moguce, ali pandemija - jebi ga. Ja takodje volim da se cimam do glasačkog mesta, ali teško je u ovim sadasnjim okolnostima.

 

To da.

Link to comment
13 minutes ago, theanswer said:

 

Pa videlo se. Daj neki primer gde nije umesto što nastavljaš da komuniciraš svaki put na ovaj način. Kad god nemaš odgovora ideš na ovako neki glup fazon. Ko je rekao da je ista situacija? Kazem da je i pre 4 godine i pre 8 godina vazilo da rep glasaju na dan izbora a demokrate ranije. Sad se samo ta razlika povećala. Pričamo o jebenoj politici o ljudima bez skurpula sa obe strane, samo vi to zamišljate ko ne znam ti kakvu utopiju gde će republikanci da potrče da demokratama umesto 3 nedelje glasanja daju 6. Jeste, ludi su. 

teraš me da ti tražim sada slike sa raznih glasačkih mesta, a sposoban si valjda za to. Ali ajde. Sad ću ti naći 2-3 slike.

Link to comment
Just now, dragance said:


Nikakav veliki fraud nije bio.

 

Zato i  kazem "alleged", posto sam cin postanskog glasanja dopusta masti na volju znacajno vise nego licno glasanje, otuda i vise maste.

 

 

Link to comment

Da ponovim pitanje za Amere koje je ostalo bez odgovora:

Jer utorak kao dan glasanja upisan u Ustav?

Ako nije, da li de demokrate sa triple vecinom sada dan  izbora pomeriti na nedelju i tako umanjiti voter supression?

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Ako nece da potegne na neradni dan da glasa, ko ga smirgla. Ako moze da ide 3 sata do benzinske pumpe, moze i do birackog mesta.

 

Pri tome nije rec o zeni, vec o socijalnom pritisku u zajednici. Kakav si to hriscanian ako mi ne pokazes glasacki listic pre nego sto ga ubacis u kovertu. Ili, nemoj da zaboravis da oni koji glasaju za republikance u Altanti ne mogu da racunaju na socijalnu pomoc bilo bi dobro, stoga, da vidimo tvoj listic.

 

receno ti je vec da se glasa na radni dan. postoje i razlozi za to, malo samo promisli. pumpa mozda moze i da bude daleko ali pravi domacin uvek ima rezervu benzina za F150 u garazi. 

kakva Atlanta i socijalna pomoc, odakle ti ta bajka?

 

 

Link to comment
8 minutes ago, dragance said:

teraš me da ti tražim sada slike sa raznih glasačkih mesta, a sposoban si valjda za to. Ali ajde. Sad ću ti naći 2-3 slike.

 

valjda je burden of proof na onome ko tvrdi nešto da i on to dokaže, tako da čekam te slike. 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

Da ponovim pitanje za Amere koje je ostalo bez odgovora:

Jer utorak kao dan glasanja upisan u Ustav?

Ako nije, da li de demokrate sa triple vecinom sada dan  izbora pomeriti na nedelju i tako umanjiti voter supression?

Zato sto ima naroda (i narodnosti) kojima je vaznije da nedeljom ne rade nista ili da idu u crkvu...

Link to comment
31 minutes ago, theanswer said:

 

Polaziš od totalno netačnih pretpotavki. U krajevima gde su republikanci u većini se takođe čeka, negde i satima sistem je takav kakav je, loš je, da li ima supresije birača, ima?

 

 

Čeka se tamo gde ima mnogo ljudi a malo glasačkih mesta.

 

Gde ima mnogo ljudi?
 

Po gradovima.

 

Gradovi su skoro svi isti: republikanci u predgradju, siromašni blizu centra. Gustina ljudi po kvadratnom kilometru je veća u predgradjima. Ako i ima redova, to je 20 minuta. Pola sata u špicu. 

 

U siromašnim krajevima se čeka mnogo duže, uvek je tako bilo. Veća gustina ljudi koja uglavnom radi manuelne poslove i ne može da izadje sa posla da glasa, pa glasa posle posla. Svi se nabiju od 5 pa nadalje.

 

Znaš gde se nikad ne čeka? Po selima, gde ima malo ljudi. Znaš ko tamo dobija? Republikanci. 

 

 

Quote

Da li onda određuje pobednika izbora, ne. Što demokrate npr neće da čekaju u redu, da neće možda i blowjob da dobiju dok čekaju? Gde su podaci o izborima, brojanje glasova i slično bili najbolji u recimo poslednja 2 predsednička ciklusa? Pa recimo na Floridi i NC. Ko je tamo glavni za izbore? Ko kontroliše tamo guvernera i state leg? Republikanci ili demokrate? Ko je sjebao Al Gora 2000. na Floridi? Palm beach county i njihov butterfly glasački listić? Gde su još sjebali? Miami dade recimo. Ko rukovodi izborima recimo u Detroitu, ko drži poluge vlasti u Atlanti recimo, ko drži te okruge? Zašto tamo nisu u stanju da prebroje glasove na vreme? Možemo ovako do prekosutra. Na kraju krajeva šaraš od teme do teme, polazimo od tvog početnog posta koji je u 2 reda imao 3 netačne i polutačne tvrdnje. Republikanci htele da supress the vote u Pensilvaniji a njihov state leg doneo odluku da može prvi put u istoriji da glasaš poštom bez izgovora. 

Nema potrebe za ovakvim snow jobom gde od mene zahtevaš podatke za svaki mogući okrug koji ti randomly padne na pamet, ne bi li razvodnio razgovor na što više strana da bi dokazao šta? Da republikanci ne žele voter supression? Pa rekoh ti, eno ti na blogu Ann Coultier, svi da lično glasaju radnim danom. Tad neće da im se dogodi blam da iz jedne džordžije elektori i 2 senatora budu demokrate. Uostalom i Tramp je to otvoreno rekao “ako dozvolite svima da glasaju, nikad nećete pobediti”. I u pravu je, oni su manjinska partija. Mahinacijama (elektori, gerrymeandering, voter supression) opstaju na vlasti.

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, 3opge said:

 

receno ti je vec da se glasa na radni dan. postoje i razlozi za to, malo samo promisli. pumpa mozda moze i da bude daleko ali pravi domacin uvek ima rezervu benzina za F150 u garazi. 

kakva Atlanta i socijalna pomoc, odakle ti ta bajka?

 

 

 

Recimo ovako nesto.

https://www.mobilize.us/gwinnettdemocrats/event/320626/?share_medium=native_share&share_context=event_detail_page&force_banner=true

 

Sasvim legit  da registrujes glasace, ali ne znamo sta se posle desava. 

Link to comment
4 minutes ago, iDemo said:

Zato sto ima naroda (i narodnosti) kojima je vaznije da nedeljom ne rade nista ili da idu u crkvu...

 

Jer ima to u Ustavu ili ne?

Kuka se na glasanje na radni dan, a nekako najjednostavnije resenje se ne donosi nego sve nesto komplikovano, tipa trideset nacina postanskih glasanja, ranog glasanja na biralistu, i sl.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...