Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

8 minutes ago, chandra said:

Ja imam odvratan gut feeling da Trump pobedjuje. Totalni dejavu od pre 4 godine.

 

Ako ih dobije sa svim sto se desava cele godine i ovim jadom od kampanje koju je vodio, slobodno neka ugase partiju i presele se kolektivno na Aljasku da pecaju ribu.

  • +1 1
Link to comment

Otvorio sam prvo pivo pre 2 sata. Ocekujem vest da je Tramp pobedio pa da mirno zaspim spokojan i razvaljen. Ne pamtim kad sam poslednji put bio ovoliko napet. 

 

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:

 

Ako ih dobije sa svim sto se desava cele godine i ovim jadom od kampanje koju je vodio, slobodno neka ugase partiju i presele se kolektivno na Aljasku da pecaju ribu.

 

Pa to, ali pre 4 godine bih rekao isto, a bojim se da su jako malo ili nista naucili u medjuvremenu.

Link to comment
25 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Teško ćeš to ovde ikome objasniti, ljudi su navučeni na politički simbolizam pa cene da je ključna razlika između Nemačke i USA u tome što je Merkel dostojanstveni tehnokrata a Tramp vulgarni klovn. Nema veze ni privatno zdravstvo ni užasi federalizma, bitno je samo kad se vođa obrati naciji da to bude sa punom verom u struku.

 

Živa šteta što COVID-19 nije COVID-11, pa da čitamo beskrajne racionalizacije o tome kako su Obami vezane ruke zbog nenormalnih GOP guvernera, on bi hteo čovek ali šta da se radi, a realno i neka pocrkaju ti deplorables što su glasali psihopate za poglavice, ko ih jebe, da nam nije ACA bilo bi bar sto miliona mrtvih, four more years, four more years.... 

 

 


Za tvoju informaciju, Nemacka je federacija gde je zdravstvo uglavnom van ingerencija federacije.

Drugo, Tramp je aktivno sabotirao i to je ogroman problem koji tesko koji sistem da bi podneo.

Uostalom, epidemiolozi se uglavnom slazu oko ovoga, tako da nemam da se necu dalje baviti ovim ispraznim lupetanjima:

https://www.nature.com/articles/d41586-020-02800-9
 

  • +1 1
Link to comment

Dobre brojke iz Miami Dade za Demokrate. Do 2 sata je 31k vs 27k. Sve dolazi do ovih independenta. Ako su pollovi tačni i oni naginju Bajdenu game over.

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

Dobre brojke iz Miami Dade za Demokrate. Do 2 sata je 31k vs 27k. Sve dolazi do ovih independenta. Ako su pollovi tačni i oni naginju Bajdenu game over.

 

To pod pretpostavkama

 

- da registrovani glasači glasaju za one za koji su registrovani. To je veliko pitanje i različito je od države do države.

- da independent preferiraju Bajdena, a tu za FL ima različitih polova (kvalitetnih, ne trafalgar)

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

To pod pretpostavkama

 

- da registrovani glasači glasaju za one za koji su registrovani. To je veliko pitanje i različito je od države do države.

- da independent preferiraju Bajdena, a tu za FL ima različitih polova (kvalitetnih, ne trafalgar)

 

Ima, ali kako je krenulo od jutros pretilo je da bude katastrofa za D, sada već izgleda mnogo bolje za njih. Jedino što ja ne očekujem nikakav značajan crossover procenat ni u jednoj državi. 

Link to comment
13 minutes ago, Krcun said:

Otvorio sam prvo pivo pre 2 sata. Ocekujem vest da je Tramp pobedio pa da mirno zaspim spokojan i razvaljen.

Ako ćeš da nastaviš pivoterapiju do rezultata, verovatno će ti trebati ispiranje stomaka.

Link to comment

aman dobija Trumpara Floridu, ali to ionako nije bitno. kao ni Ohio. on mora da izmisli kako da dobije NC i Michigan jer Pennsilvniu i Wisconsin laganeze gubi

Link to comment
×
×
  • Create New...