Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

14 minutes ago, harper said:

 

Da, sigurno je da je menadzment Tvitera samostalno doneo ovu odluku. Vlasnik, moze mu se.

 

Upamtite iza cega ste stali u ovoj raspravi, trebace vam i ubuduce.


A sta ako je ovo sve zakasneli bezbedonosni damage control? Ni sada nije izvesno da ih 20.01. ne cekaju problemi?

 

Nisam znala za tviter, Google jeste zabranjen u Kini, moze samo preko stranog servera da se izadje, a to drzavljani Kine ne mogu.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Mozda je malo ektreman primer ali je prilicno ocigledan i ne, ne poredim jednog sa drugim ovde vec samo navodim kao primer.

 

Vrtite se oko toga da Tramp nije pozivao na ubistva, nasilje, da nista od toga nije rekao, napisao...

 

Ono o cemu se ovde radi je podstrekivanje na vrsenje tih dela besomucnim plasiranjem"njegovih" istina koje u krugu ljudi koje mu veruju vremenom postaju i njihove istine te je za sve sto se desava u Americi prvo bio kriv: Husein Obama, Hilari Klinton, demokrate koje pokusavaju da uvedu komunizam u ameriku, antifa, blm, fake news, cnn, new your times, hipsteri, neko ko hoce da od amerike napravi severni meksiko, neko kod koga su sve sve pare. Podstrekivanje koje traje vec 6 godina. Ono sto se desilo 6. januara je bila samo kulminacija "njihovih" istina.

 

Ekstreman primer koji sledi je primer propalog umetnika, odbijenog od Becke akademije umetnosti a koji je branio "svoju zemlju" od komunizma, od ljudi kog kojih je sav novac, nekog ko pokusava od zemlje da napravi podanike, lazne novine i unisteno dekadentno drustvo, ljudi koji nam ne zele dobro i ne prezaju da urade sve da bi to uradili...Elem, ta "osoba" ni u svom ludackom bestseleru niti u bilo kom govoru nije pominjao ubistva ili direktno pozivao na ubistva and guess what? Te novembarske noci su za vecinu bila kulminacija "njihovih" istina. 

 

Tek sam sad ukapirao da je sve ovo u stvari Terminator sinoc rekao. Ali sam preskocio taj deo jer sam se usresredio na mac, ocekujuci da ustane i isece sto na pola.

 

Sto se tice twittera, da bi nesto bilo obrisano mora da se prijavi ili da osoba bude dovoljno poznata da bi se tvitovi pratili ili preko moderacije ili kljucnih reci. Eno tvit gore koji je vememah postavio. Koliko ja vidim taj tviter nalog je suspendovan a novinar je abc njuza

  • +1 4
Link to comment
Just now, Krošek said:

 

 

vraticu se na ovo za kinu. 

povuci mi paralelu molim te izmedju zabrane tvitera od strane kineskih vlasti (tviter jeste zabranjen/blokiran u kini) i ovoga o cemu pricamo, da bi se malo razbistrila problematika

 

Proglasavati nesto sto je od javnog interesa i ima javni uticaj za privatno vlasnistvo u kojem vlasnik ima prava da radi sta hoce jer je vlasnik, daje prilicno siroke mogucnosti za tumacenje ko na sta ima pravo. Nema tu nikakvih paralela, niti ima potrebe za njima. Poenta je da svako ko u ruci drzi i noz i pogacu, bilo da je vlasnik, menadzment ili politicki menadzment moze sebi da uzme za pravo da regulise drustvene tokove i uspostavlja standarde kakve zeli, izgovarajuci se na vlasnistvo. Vlasnistvo i vlasnika ima mnogo razlicitih formi, od menadzmenta drustvenih mreza do Komunisticke partije Kine, svaka od tih formi ce demonstrirati svoje vlasnistvo ne na osnovu nekog vrednosnog parametra vec zato sto joj se moze.

 

Uzgred, hajde da se ne zajebavamo i glumimo slepilo kod ociju. Cetiri godine Tramp zloupotrebljava Tviter, krsi njihova pravila, laze, proganja i poziva na nasilje obilato pa im to nije smetalo, sada su odlucili da mu ukinu nalog sirokim tumacenjem sta je poziv na nasilje. Kao, vlasnici su pa su takvu odluku doneli, nothing to see here. Nismo bas svi tolike budale da poverujemo u tako nesto jer nam odgovara da verujemo. Menadzment Tvitera se oko ove odluke pitao koliko sam se ja pitao, s tom razlikom sto su oni bili u poziciji da sprovedu tudju odluku a ja nisam.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Moonwalker said:


A sta ako je ovo sve zakasneli bezbedonosni damage control? Ni sada nije izvesno da ih 20.01. ne cekaju problemi?

 

Nisam znala za tviter, Google jeste zabranjen u Kini, moze samo preko stranog servera da se izadje, a to drzavljani Kine ne mogu.

 

Naravno da je bezbednosni damage control, nema to nikakve veze s tim sta su vlasnici Tvitera, mozes misliti, odlucili.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Proglasavati nesto sto je od javnog interesa i ima javni uticaj za privatno vlasnistvo u kojem vlasnik ima prava da radi sta hoce jer je vlasnik, daje prilicno siroke mogucnosti za tumacenje ko na sta ima pravo. Nema tu nikakvih paralela, niti ima potrebe za njima. Poenta je da svako ko u ruci drzi i noz i pogacu, bilo da je vlasnik, menadzment ili politicki menadzment moze sebi da uzme za pravo da regulise drustvene tokove i uspostavlja standarde kakve zeli, izgovarajuci se na vlasnistvo. Vlasnistvo i vlasnika ima mnogo razlicitih formi, od menadzmenta drustvenih mreza do Komunisticke partije Kine, svaka od tih formi ce demonstrirati svoje vlasnistvo ne na osnovu nekog vrednosnog parametra vec zato sto joj se moze.

 

Uzgred, hajde da se ne zajebavamo i glumimo slepilo kod ociju. Cetiri godine Tramp zloupotrebljava Tviter, krsi njihova pravila, laze, proganja i poziva na nasilje obilato pa im to nije smetalo, sada su odlucili da mu ukinu nalog sirokim tumacenjem sta je poziv na nasilje. Kao, vlasnici su pa su takvu odluku doneli, nothing to see here. Nismo bas svi tolike budale da poverujemo u tako nesto jer nam odgovara da verujemo. Menadzment Tvitera se oko ove odluke pitao koliko sam se ja pitao, s tom razlikom sto su oni bili u poziciji da sprovedu tudju odluku a ja nisam.

 

napisao sam normalan post u medjuvremenu, pa cu da ga pejstujem ipak, jer odgovara unekoliko i na ovo sto si sad napisao:

 

Paralela izmedju zabrane tvitera od strane javnih vlasti i zabrane korisnika od strane tvitera kao privatne vlasti se sastoji u sledecem: 

 

svako ima pravo da uredjuje stvari u svoj domenu, javna vlast na svojoj teritoriji, a tviter - privatna vlast na svom privatnom posedu

 

Gledano ovako, pitanje sta je tu dobro ili lose nema smisla. Niti je dobro niti je lose.

 

Moramo da vidimo gde paralela vise ne funkcionise da bismo doneli vrednosni sud. Paralela ne funkcionise na dva nivoa, sto ce brzo postati ocigledno:

 

Javna vlast radi u opstem interesu, i ako se postulira da nije u opstem interesu da zabranjuje privatnim subjektima (tviter) da slobodno delaju, u cilju suzbijanja odredjenih ideja i kreiranja represivnog socijalnog ambijenta, i ona to ucini - to je lose

 

Tviter radi u privatnom interesu, i ako se postulira da nije u privatnom interesu da zabranjuje drugim, sebi ravnim, privatnim subjektima (korisnicima) da slobodno vrse kontrolu na njihovoj imovini, i on to cini - to nije ni dobro ni lose. tviter moze zbog toga da dozivi poslovni neuspeh. jaka stvar.

 

 

Link to comment
54 minutes ago, Budja said:

Hocemo jos jedan krug?

 

Key words: PRIVATE COMPANY

Key words: pokušaj državnog udara*, uz mogući pokušaj eliminacije vrhuške Kongresa i možda čak VP-a** 

*definitivno.

*po meni, malo verovatno. ali moguće.

 

imajući to na umu:

a) nemamo nameru da ga izvučemo na ulicu i njime ukrasimo prvu banderu;

b) po zakonu ga ne možemo brzo osuditi i ukrasiti prvu banderu;

c) ukidanjem pristupa tviteru, fesju... možemo ga brzo izolovati i onemogućiti da galami, kasnije ćemo ga guziti zakonski.

Link to comment

meni cak momentalno nije interesantna ni legitimnost bana u opstem slucaju; situacija je prijetila da preraste u spiralu ludila, pa o uticaju presedana koji to nije mozemo, teorijski govoreci, kada se situacija ohladi. 

mogu da propitujem fakat da tramp nije banovan ranije, a ne sto jeste banovan sada.

i naravno da svi nastupamo iz sopstvene vrednosne pozicije, samo se pravimo da smo neutralni.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Mozda je malo ektreman primer ali je prilicno ocigledan i ne, ne poredim jednog sa drugim ovde vec samo navodim kao primer.

 

Vrtite se oko toga da Tramp nije pozivao na ubistva, nasilje, da nista od toga nije rekao, napisao...

 

Ono o cemu se ovde radi je podstrekivanje na vrsenje tih dela besomucnim plasiranjem"njegovih" istina koje u krugu ljudi koje mu veruju vremenom postaju i njihove istine te je za sve sto se desava u Americi prvo bio kriv: Husein Obama, Hilari Klinton, demokrate koje pokusavaju da uvedu komunizam u ameriku, antifa, blm, fake news, cnn, new your times, hipsteri, neko ko hoce da od amerike napravi severni meksiko, neko kod koga su sve sve pare. Podstrekivanje koje traje vec 6 godina. Ono sto se desilo 6. januara je bila samo kulminacija "njihovih" istina.

 

Ekstreman primer koji sledi je primer propalog umetnika, odbijenog od Becke akademije umetnosti a koji je branio "svoju zemlju" od komunizma, od ljudi kog kojih je sav novac, nekog ko pokusava od zemlje da napravi podanike, lazne novine i unisteno dekadentno drustvo, ljudi koji nam ne zele dobro i ne prezaju da urade sve da bi to uradili...Elem, ta "osoba" ni u svom ludackom bestseleru niti u bilo kom govoru nije pominjao ubistva ili direktno pozivao na ubistva and guess what? Te novembarske noci su za vecinu bila kulminacija "njihovih" istina. 

 

Tek sam sad ukapirao da je sve ovo u stvari Terminator sinoc rekao. Ali sam preskocio taj deo jer sam se usresredio na mac, ocekujuci da ustane i isece sto na pola.

 

Sto se tice twittera, da bi nesto bilo obrisano mora da se prijavi ili da osoba bude dovoljno poznata da bi se tvitovi pratili ili preko moderacije ili kljucnih reci. Eno tvit gore koji je vememah postavio. Koliko ja vidim taj tviter nalog je suspendovan a novinar je abc njuza

 

Hoces reci vrsio je besomucnu propagandu 6 godina?

Pogledaj samo koliko vladara i opozicionara sirom sveta radi isto to.

U polarizovanom drustvu, takva je situacija.

Tramp je crtao metu Hilari na celu, ali nije da mu je ona i njeni nesto ostalai duzni na tu temu: izdajnik, ruski placenik... itd. poslednje cetiri godine, takodje neretko na osnovu polu izvestaja koji kasnije WP i NYT i CNN demantuju.

 

Postavio je Anduril onih 14 kriterijuma Umberta Eko za prepoznavanje fasizma. Kada se isti ti kriterijumi primene, nezavisno od sopstvenih ocekivanja, "liberali" ispunjavaju 10 od 14.

 

I nije ovde rec o pozivanju na neko besmisleno ujedinjavanje i neki centrizam. Rec je o tome da konflikt treba da se prebaci na politicki teren, tako da identifikacija sa grupom i konstantno virtue signalling ili Obama-Hillary thrashing ne budu  kriterijumi za neciji uspeh unutar te iste zajednice.

 

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...