Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako se desi da Vojvodinu izbace iz lige ekspresno ce se fuzionisati sa Mladoscu iz Apatina ili nekim drugim vojvodjanskim prvoligasem, i nastaviti da igraju MSL. Oproban recept kosarkaskog kluba.

Link to comment
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=2...mp;sectionId=39
- U toj svesci zabeleženi su novčani iznosi, odnosno ?apanaže" koje su novinari dobijali od Butorovića! On je uglavnom zapisivao njihova imena ili samo inicijale, tako da ćemo istragom utvrditi ko je sve dobijao novac od Butorovića. Interesantno je da su u toj beležnici i bar dvojica uticajnih novosadskih političara! Sumnjamo da su ti novinari i političari pomagali Butoroviću i lobirali za njega. Zauzvrat su bili dobro plaćeni - kaže za Press izvor blizak istrazi, i dodaje:
Link to comment
Zaista je fascinantno koliko se Terza pravi nevešt. Jbt, mogao je da se ugleda na tunjavog pa da na pitanje "Da li ima nameštenih mečeva u srpskom fudbalu?", odgovori sa "Još uvek ne znam. Zaista ste me zatekli ovim pitanjem." <_<
"šta je to nameštanje? :blink: "
Link to comment

Ne bih se mnogo produbljivao u ovu temu, samo da potvrdim svoj raniji stav da je sve osim stavljanja katanca na celokupni domaci fudbal dok se ljudski ne sprovede privatizacija(i lustracija) u sportu, tupljenje qrtza. Ovako ce jedni najebati, drugi se izvuci, treci uci u igru, i tako u krug. A fudbal sve gori i gori...

Link to comment

Šta je to "ljudska privatizacija"? Evo, upravo se hapse šefovi onih klubova koji su de fakto privatizovani i u kojima se lepo vidi kakva budućnost očekuje privatizovani fudbal. Što se tiče teze da je fudbal sve gori i gori, ne slažem se nikako. Neki klubovi jesu gori, takmičenje je generalno na niskom nivou, ali nije sve gore i gore. Konačno, zar se uvek i u stvarnom životu neko ne izvuče a neko ne? Stavljanje katanca na ceo fudbal znači da se apsolutno niko neće izvući. Ko će to posle da pokrene ponovo? Nema šanse.

Link to comment
šta je to "ljudska privatizacija"? Evo, upravo se hapse šefovi onih klubova koji su de fakto privatizovani i u kojima se lepo vidi kakva budućnost očekuje privatizovani fudbal. što se tiče teze da je fudbal sve gori i gori, ne slažem se nikako. Neki klubovi jesu gori, takmičenje je generalno na niskom nivou, ali nije sve gore i gore. Konačno, zar se uvek i u stvarnom životu neko ne izvuče a neko ne? Stavljanje katanca na ceo fudbal znači da se apsolutno niko neće izvući. Ko će to posle da pokrene ponovo? Nema šanse.
Ljudska privatizacija znaci da ne mogu kriminalci da se pojave posle godina skrivanja i da pitaj boga kojim putevima postanu vlasnici fudbalskih(i drugih) klubova.Naravno da malo preterujem za katanac, ali ako se odrzi status quo nista nismo dobili. Fudbal nam, po meni, nista nije bolji, sto se odrazava u uspesima reprezentacije, ma koliko vi ovde voleli da dizete neke igrace u nebesa. Iz nase lige je u poslenjih 10 godina izasao 1 (jedan) respektabilan evropski igrac. Od zadnja tri velika takmicenja plasirali smo se na jedno i bili ubedljivo poslednji. Mozda mozemo, kao i u kosarci, da se vadimo na uspehe mladjih selekcija, ali fakat je da mi iz svih tih selekcija ni jednog igraca nismo dobili. Znaci, mitovi o nekom kvalitetu ne piju vodu. I nece biti nista dok ozbiljan kapital ne udje u nas fudbal, a ne u dzepove funkcionera, menadzera, vlasnika kladionica...
Link to comment
što se tiče teze da je fudbal sve gori i gori, ne slažem se nikako. Neki klubovi jesu gori, takmičenje je generalno na niskom nivou, ali nije sve gore i gore.
U stvari, sve je gori i gori. Kad god pomislim da gore ne može, uvek se iznenadim.
Link to comment
šta je to "ljudska privatizacija"? Evo, upravo se hapse šefovi onih klubova koji su de fakto privatizovani i u kojima se lepo vidi kakva budućnost očekuje privatizovani fudbal. što se tiče teze da je fudbal sve gori i gori, ne slažem se nikako. Neki klubovi jesu gori, takmičenje je generalno na niskom nivou, ali nije sve gore i gore. Konačno, zar se uvek i u stvarnom životu neko ne izvuče a neko ne? Stavljanje katanca na ceo fudbal znači da se apsolutno niko neće izvući. Ko će to posle da pokrene ponovo? Nema šanse.
U principu to bi zaista i bilo jedino rjesenje koje moze dati rezultate, tj. da se amaterizuje kompletno fudbal u Srbiji, pa ko zeli da radi 8 satni posao i onda nakon toga igra, nek radi i igra. Ovo sve je show za mase jer se situacija nece promijeniti iz razloga sto se pokusava intervenirati oko posljedica a ne oko uzroka, a glavni uzrok je stanje u zemlji, nepostojanja nezavisnog sudstva i pravne drzave i ekonomija kao najveci uzrok, jer tko moze kriviti roditelje nekog talentovanog klinca od 15 - 16 godina (koji moze a i nemora postati dobar igrac) koji jedva spajaju kraj sa krajem kad im se pojavi neki bilmez na vratima i ponudi im auto ili 5000 eura za dozivotni skoro robovlasnicki ugovor koji ukljucuje davanje ogromnog postotka od buducih primanja i namjestanje utakmica kako manager kaze... Da je situacija u zemlji normalna a ti ljudi srednji sloj sa sigurnim poslom i recimo prosjecnim evroskim primanjima, ti roditelji bi sasvim sigurno odyebali takve debile i pustili svoje dijete da se fudbalski razvija... Slicna situacija je i sa drugim strukturama u fudbalu, ukljucujuci sudije i trenere a kad se tome doda i nepostojanje pravne drzave i nepostojanja nikakve zastite ako se i usudis ici protiv toga dobivas sadasnje stanje. Zato i mislim da stavljanje katanca ili amateriziranje fudbala u srbiji na kojih 5 - 10 godina dok Srbija ne postane normalna drzava jedino rjesenje. Druga stvar je sto 99% ljudi je spremno da zazmuri na sve samo da moze mastati do Augusta svake godine o nepobjedivom pohodu dviju najvecih srpskih svetinja na tvrdjavu evropu i uefine lige.
Link to comment

NE KRIJEM SEZvezdan Terzić iz Zagreba poručuje da ne planira bekstvo i da će odložiti put u SAD ako bude potrebnopost-987-1201791483.jpgPredsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić demantovao je jučerašnje glasine da se nalazi u bekstvu i da će se iz Zagreba, gde trenutno prisustvuje Kongresu UEFA, ?skloniti? u SAD na više meseci, dok se ne slegne prašina oko hapšenja fudbalskih čelnika.- Do juče sam bio u Beogradu, pa samim tim na i raspolaganju policiji ako su imali nešto protiv mene ili ako su želeli da sa mnom razgovaraju o bilo čemu. Sada sam u Zagrebu, na Kongresu UEFA, a vraćam se u zemlju u petak uveče ili subotu pre podne - izjavio je Terzić.Kada idete u SAD i koliko planirate da se zadržite?- Tačno je da sam mnogo ranije isplanirao da putujem u SAD, u Finiks. U pitanju su specijalističke studije koje traju tri nedelje, a ne nekoliko meseci, koliko kažu glasine.Zašto baš sad da idete u Finiks?- Zato što sam pre nekoliko meseci razmišljao kada bi bilo najbolje da odem na to usavršavanje, i procenio sam da u februaru imam najmanje obaveza u Savezu. Kasnije smo ugovorili prijateljsku utakmicu s Makedonijom za 6. februar, iako zbog lošeg vremena nikada nismo igrali u tom terminu. Međutim, ako će novinari beogradskih redakcija da budu spokojniji, ja sam spreman da otkažem put u Ameriku i da sedim u Beogradu.Da li ste vi spokojni?- Miran sam potpuno i spreman da se suočim sa državnim organima. Da vidim konačno šta sam zgrešio.Kakav je stav Saveza po pitanju hapšenja predsednika Vojvodine?- Najbolje je da sačekamo rezultate istrage.JOHANSON POGOĐENKakve su reakcije čelnika UEFA na događanja u srpskom fudbalu?- Sastaću se s Mišelom Platinijem i planiram da otvoreno razgovaram s njim o svemu što se događa u srpskom fudbalu. Oni su donekle upoznati sa situacijom, a ja ću im podrobnije objasniti sve. Treba da se vidim i s počasnim predsednikom UEFA Lenartom Johansonom, koji je pogođen onim što je objavljeno u jednoj emisiji na našoj TV stanici - rekao je Terzić.Autori:Dejan PetkovićPredrag Paunović

Link to comment

Jedno pitanje za ljude koji prate sportsku štampu.Ima li kakvih osvrta na insajder u Žurnalu i JSLu?Čisto me interesuje....edit: sad sam vidio da će biti na blogu, bem ti posao, kasnim sa gradivom.

Edited by nautilus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...