Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Kako ono beše? Kako Raka kaže...

MAFIJA PRETILA SUDIJAMA!Svaki klub imao je posrednika za pregovore sa sudijama, bili su to ljudi sa ulice. I danas sudijsku organizaciju vode isti ljudi, zato me ne čudi što i dalje ima nameštanja, kaže bivši fudbalski sudija Raka ĐurovićBivši fudbalski sudija Rade Đurović Raka tvrdi da svaki klub ima svog čoveka koji je zadužen za podmićivanje arbitara! Povodom hapšenja predsednika Vojvodine Ratka Butorovića, koji se tereti da je preko sudija Mihaila Jeknića i Borislava Kašanskog namestio prvenstvenu utakmicu protiv lučanske Mladosti, Đurović u razgovoru za Press otkriva da je u njegovo vreme funkcionisao čitav mehanizam nameštanja utakmica u Srbiji! - Svaki klub imao je posebnog čoveka, tzv. posrednika, koji je bio zadužen za pregovore sa sudijama! Bili su to ljudi sa ulice, sa „vrućeg asfalta", koji su živeli na marginama. Uživali su puno poverenje vlasnika klubova, ali njihova imena ne bi ništa značila ni u fudbalskim krugovima, a kamoli „običnom" narodu. Da se razumemo, nisu oni mahali svežnjem para po ulici i tako pokušali da kupe utakmicu - objašnjava Đurović.On ističe da su pregovorima između klubova i sudija prethodila čitava „istraživanja"!- Tačno se znao ritual. Najpre su ispitivali vašu ličnost! Cilj im je bio da saznaju gde radite, čime se bavite i kako živite, da bi znali čime mogu da vas potkupe, odnosno šta da vam ponude. Pokušavali su da dođu do raznih podataka od vaših poznanika. Nisu nudili samo novac, već i unapređenje na poslu ili rešavanje nekih drugih problema koje biste imali. Dakle, postojao je čitav niz aktivnosti pre nego što bi krenuli „u posao". Nisu započinjali direktne pregovore, već bi pokušali telefonom ili preko nekog da saznaju da li ste spremni za saradnju i tek onda bi došlo do klasičnog ugovaranja. Kada bi saznali koji sudija je uvek spreman na saradnju, onda bi ga pozivali u kancelariju i praktično bez prikrivanja dogovarali mečeve.Đurović priznaje da za neke od kolega ima razumevanja, iako su pojedinci na taj način blatili esnaf kojem su pripadali.- Šta da vam kažem?! Pojedine kolege donekle shvatam, jer bih možda pošao njihovim stopama da nisam imao para da deci kupim hleba i mleka. Srećom, već više od 20 godina imam svoju firmu, tako da sam bio u poziciji da se suprotstavim takvim pošastima srpskog fudbala.Poznati srpski sudija, koji je svojevremeno pokušao da formira Udruženje sudija FSJ koje bi štitilo interese arbitara, potvrđuje javnu tajnu da koren čitavog problema leži u samom fudbalskom savezu!- Da biste došli do potpune istine, morate da zatvorite krug! Što znači da morate da krenete od Sudijske organizacije ili da na tom organu FSS završite priču. Zvanično delegiranje sudija bilo je tajno i obavljalo se 24 sata pred utakmicu, a predstavnici klubova pozivali su sudije i pet dana unapred i već su imali spremnu ponudu. Ne razumem kako su oni znali danima ranije ko će da im sudi? A to je prvi korak ka nameštanju mečeva. Ljudi koji su tada vodili sudijsku organizaciju vode je i danas. Zato me ne čudi što i dalje ima nameštanja i podmićivanja - uverava Raka Đurović.
edit: a evo i šta se dešavalo kada se primeni walkerov univerzalni princip prijavljivanja:
SKLONJEN SAM NA VOLŠEBAN NAČIN!Đurović je svojevremeno fudbalskom savezu slao dopise u kojima je rukovodioce „kuće fudbala" obaveštavao da su neki ljudi na njega pokušali da vrše pritisak kako bi namestio utakmicu. Umesto zaštite, dobio je „ispisnicu" sa sudijske liste, iako je bio jedan od najiskusnijih arbitara u tom momentu.- Nisam bio podoban! Obavestio sam ih o pokušaju nameštanja utakmice, jer su mi nuđene razne privilegije. Umesto toga, na volšeban način sam skinut da ne sudim finale Kupa u sezoni 2000/01. Delegiran sam za taj meč manje od 24 sata pre njegovog početka, a onda su u međuvremenu uspeli i da me sklone! Prestali su sa mnom da govore, a uskoro sam skinut i sa liste sudija - otkriva Đurović.
Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

A evo šta će se desiti sirotoj Vojvodini, i to upravo u trenutku kada uspostavlja dominaciju u srpskom fudbalu.

VOJVODINA LETI U "BETON" LIGU?!Generalni sekretar Zajednice superligaša Miodrag Janković kaže da će „lale" biti prebačene u najmanje dva ranga niže takmičenje ako se dokaže da su podmitile sudije na meču protiv Mladosti iz LučanaNovosadska Vojvodina mogla bi da bude prebačena u poslednji rang takmičenja! Prema rečima generalnog sekretara Zajednice superligaša Miodraga Jankovića, ukoliko budu dokazane sumnje policije da je novosadski prvoligaš lažirao meč protiv lučanske Mladosti, „lale" će biti prebačene u najmanje dva ranga niže takmičenje, a postoji i mogućnost izbacivanja u „beton" ligu!- Moramo da sačekamo da se okonča istražni postupak da bismo mogli da reagujemo. Disciplinski sudija zajednice Superligaša može da reaguje u slučaju da od državnih organa dobije validne dokaze o nameštanju utakmica. Kako je predviđeno članovima 63 i 66 Disciplinskog pravilnika, „klub koji obećava ili pruža poklon ili drugu materijalnu pogodnost sudiji kako bi lažirao utakmicu biće kažnjen oduzimanjem devet bodova ili kaznom do devet negativnih bodova, kao i vraćanjem u dva ranga niži stepen takmičenja ili najniži rang takmičenja" - kaže Janković.Predsednik FK „Vojvodina" Ratko Butorović, prema nezvaničnim informacijama, uhapšen je zbog sumnje da je potplatio sudije Mihaila Jeknića, Gorana Kovačića i Borislava Kašanskog kako bi omogućili njegovom klubu da dođe do pobede u meču 16. kola protiv Mladosti u Lučanima. Ta utakmica završena je pobedom Novosađana od 1:0.Tehnički direktor Vojvodine Radisav Rabrenović tvrdi da njegov klub nije namestio nijednu utakmicu, pa ni tu u Lučanima! Rabrenović ističe da ne strahuje od prebacivanja u niži rang takmičenja jer ne postoji način da se dokaže „nešto što se nije ni dogodilo".- Ta utakmica bila je potpuno čista, kao i svaka druga koju je Vojvodina odigrala! Nema tu šta da se dokazuje! Nadležne fudbalske institucije su taj slučaj zatvorile, a ne znam s kojim pravom sad državne institucije hoće da se bave time. Nismo mi na gradskom budžetu! Živimo od prodaje igrača! Pa, ne može država da se bavi svakim nedosuđenim penalom! Onda bi 80 odsto utakmica moralo da bude poništeno! Međutim, nekome smeta što smo postali jak klub. Sad im se digao k...c da nas unište! Ipak, mi smo gospodski klub :lol: i iz ovoga ćemo izaći još jači. Ne znam što se država ne bavi ovima što javno, po raznim „Insajderima", priznaju da su učestvovali u takvim stvarima - kaže Rabrenović.Vest o hapšenju Butorovića fudbalere i stručni štab novosadskog kluba zatekla je na pripremama u Medulinu. Rabrenović ističe da fudbalerima nije pravo zbog toga što neko sumnja u ono što su pošteno zaslužili.- Igrači su ogorčeni jer znaju koliko su znoja prolili da bi dobili tu utakmicu. Pa, nama je ove sezone sviran samo jedan penal, a nijedan igrač protiv nas nije dobio crveni karton. Ne vidim nijedan razlog da se ta ili bilo koja druga naša utakmica sada dovodi u pitanje, jer smo je dobili željom i angažovanjem - ističe Rabrenović.Binić: Ružno je što onako hapse batuNekadašnji as Crvene zvezde, a potom direktor i predsednik Obilića Dragiša Binić, gledao je s nevericom na televiziji hapšenje Ratka Butorovića, prvog čoveka Vojvodine.- Mnogo je ružno da se predsednik jednog kluba hapsi na onakav način! Sve sam video na televiziji i stvarno mi nije jasno šta su hteli da pokažu. Zar nisu mogli da mu pošalju poziv za saslušanje, Ratko Butorović bi se zasigurno odazvao :D i one scene bile bi izbegnute - kratko je prokomentarisao za Press Dragiša Binić. Podsetimo, u drugoj epizodi emisije „Insajder" na TV B92, Binić je pričao o „formuli tri za tri", prema kojoj domaća ekipa uvek pobeđuje, uz konstataciju da takva praksa ničemu nije vodila.
A evo i Terzana Zvezdića™:
Terzić: Nisu Srbi izmislili nameštanjePredsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić, koji se trenutno nalazi u Zagrebu na Kongresu UEFA, na naše pitanje kako se oseća pred čelnicima svih saveza u Evropi dok se o fudbalskoj Srbiji govori kroz hapšenje funkcionera i sudija, odgovorio je:- To se proteklih godina dešavalo u Italiji, Poljskoj, Nemačkoj i još nekim zemljama. Nisu Srbi to izmislili, ne dešavaju se takvi problemi samo nama.Terzić je ostao pri dan ranije datoj izjavi da nema komentar o hapšenju fudbalskih poslenika dok se ne završi istraga.- Ne želim i nemam šta da komentarišem, jer nismo još dobili zvaničan dopis iz MUP-a. Ako se dokažu optužbe, onda takvim ljudima nije mesto u fudbalu - rekao je Terzić.
:lol:Ludilo...
Link to comment
A evo šta će se desiti sirotoj Vojvodini, i to upravo u trenutku kada uspostavlja dominaciju u srpskom fudbalu.A evo i Terzana Zvezdića™: :lol: Ludilo...
Zaista je fascinantno koliko se Terza pravi nevešt. Jbt, mogao je da se ugleda na tunjavog pa da na pitanje "Da li ima nameštenih mečeva u srpskom fudbalu?", odgovori sa "Još uvek ne znam. Zaista ste me zatekli ovim pitanjem." <_<
Link to comment
Novosadska Vojvodina mogla bi da bude prebačena u poslednji rang takmičenja!
Kad bi se malo zagrebalo, najniži rang takmičenja bi bio premali da primi sve zainteresovane klubove...
Link to comment

Sjajno,zaista. Još ja zezam drugara slaninara sms-om kako bi trebalo da bude srećan jer će sledeće godine gostovati u Kaću,Bačkom Polju,Futogu,Turiji,Vilovu i ostalim mestima...Na kraju će me još kleti :unsure:

Link to comment

1 raka je rekao 1 veliku istinu... i zvezda i partizan treba da lete u beton ligu... zvezda je prošle godine protiv smedereva, a ove protiv tičerovaca kupila™ sudiju, kao i partizan ove godine takodje protiv jadnih oklopnika a i u kruševcu bogami... a to su samo neki od primera... recimo sumnjiva je i zvezdina tekma sa bežanijom iz 1-2, od 0:2, do 4:2... kao i partizanova od 0:3 do 4:3, takodje iz 1-2 , gde su osim sudije očigledno i igrači protivničkog kluba bili uključeni u celu nameštaljku, itd... sliema, petah tikva, selta i ko zna koliko još tekmi u evro kupovima je takodje namešteno/prodano...

Link to comment
edit: a evo i šta se dešavalo kada se primeni walkerov univerzalni princip prijavljivanja:
Vidim kontaktirao je muriju .. jasno je da je prijava FSS proforme radi, ali muriji nije.
Link to comment

Raka stvarno vazi za don kihota u savezu (il je bar ranije vazio). Npr. bude on komesar za sudjenje na srpskoj ligi, izleti grupa mladih sudija te sezone, prvenstvo nikad regularnije, neke ekipe koje nikada nisu gubile kod kuce, te godine pocele da gube itd. Sledece sezone oni ga skinu na Zonu - kao tu je potrebniji :lol: Posle su ga i odatle skinuli...

Edited by adasevic
Link to comment

tako im i treba kad nisu nama prodali kaćara... -_- znaći, sad mu razlika dođe 4 boda, još lućanci da istupe iz lige, i eto nas na -2 pre pocetka prolečnog dela... ^_^ tako da faktićki, več posle prvog odigranog soosreta, prelazimo u 1 pozitivan pljoos :whistle:

Link to comment
1 raka je rekao 1 veliku istinu... i zvezda i partizan treba da lete u beton ligu... zvezda je prošle godine protiv smedereva, a ove protiv tičerovaca kupila sudiju, kao i partizan ove godine takodje protiv jadnih oklopnika a i u kruševcu bogami... a to su samo neki od primera... recimo sumnjiva je i zvezdina tekma sa bežanijom iz 1-2, od 0:2, do 4:2... kao i partizanova od 0:3 do 4:3, takodje iz 1-2 , gde su osim sudije očigledno i igrači protivničkog kluba bili uključeni u celu nameštaljku, itd... sliema, petah tikva, selta i ko zna koliko još tekmi u evro kupovima je takodje namešteno/prodano...
1 Raka sigurno zna znanje, sa obzirom da ne izlazi iz djeticko-djeticke kladionice koju drzi neki Vrbasanin.Da se nije sas'ro pa se vadi.Sad ce biti kao i uvijek, svi sve znaju.
Link to comment
Meni i dalje ne ide u glavu kako je moguće da se sve ovo dešava u prvenstvu koje je nikad regularnije...
A i prilično je neizvesno, što znači - da je regularno.
Link to comment

Kako sam cuo po jedna od epizoda ovog serijala Insajdera bice posvecena nasim Najvecim i Najvoljenijim i Najgay klubovima, postenoj Zvezdi i moralnom Partizanu. Navodno cuvaju te dve epizode za kraj kao poslasticu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...