Jump to content
IGNORED

UScovidOPEN 2020


renne

Recommended Posts

1 hour ago, Lancia said:

Ispadose svi serveri, Izner, Opelka, Karlovic, Anderson, Keri ... toliko o najbrzoj podlozi. 

 

Podloga jeste brza ali je cela ta prica o usporavanju terena bila prilicno prenaduvana pa su ljudi previse ocekivali od nove podloge. Za servere nesto znace super-brze podloge kao sto je jedne godine bila u Parizu pa su je brze-bolje menjali jer su se igraci jedva kretali po njoj, ove razlike izmedju spore i nesto brze su marginalne u odnosu na neka druga svojstva podloge, opreme i promene u treningu igraca u poslednjih petnaestak godina. Samo shpan i povecanje glave reketa dramaticno su povecali mogucnosti igraca na stopu cak i kod najjacih servisa a, kad se lopta vrati, na brzem terenu svi visoki igraci se nadju u situaciji da sto dobiju na mostu plate na cupriji. Loptica stize brze nazad, smanjuje se brzina reakcije, tezi i visi igraci imaju vece probleme da se nameste vec kod drugog udarca u poenu. Servis-volej je jednostavno penzionisan kao strategija na nivou meca i preselio se u takticki deo, nema te podloge na kojoj bilo koji servis moze da racuna na kontinuitet dobrih igara protiv bilo kojeg top igraca. Mislim, ima ali na njoj je skoro nemoguce igrati tenis.

Link to comment

Ajmo kukavno Bugarče, pakuj kofere... Od onog što sam video Fucsovics je solidno igrao (pre svega konstantno, za razliku od Dimitrova) i izborio petosetnu bitku a u 3. kolu ga čeka Tiafoe koji je slično pobedio "zubima i noktima" u 5 Milmana

Link to comment
5 hours ago, mlatko said:

:rolleyes: šta, nisi valjda gledala?

😀 a ma ja odgovorila @Lanciaza dedu, ne znam kako ste vi upali izmedju 😀 (ocigledno nisam videla da ima jos jedna strana)

 

Inace, jesam gledala od oba meca pomalo, vise bracu komsije. Nume Grisa, na stranu ajd sto je bio bolestan, taj neki osrednji je nivo i to je to od njega.

 

Novak nocas, prvi vecernji termin, znaci 1h.

Filip sa Gofanom oko 19h posle nekog dubl meca.

Edited by Jumanji
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Podloga jeste brza ali je cela ta prica o usporavanju terena bila prilicno prenaduvana pa su ljudi previse ocekivali od nove podloge. Za servere nesto znace super-brze podloge kao sto je jedne godine bila u Parizu pa su je brze-bolje menjali jer su se igraci jedva kretali po njoj, ove razlike izmedju spore i nesto brze su marginalne u odnosu na neka druga svojstva podloge, opreme i promene u treningu igraca u poslednjih petnaestak godina. Samo shpan i povecanje glave reketa dramaticno su povecali mogucnosti igraca na stopu cak i kod najjacih servisa a, kad se lopta vrati, na brzem terenu svi visoki igraci se nadju u situaciji da sto dobiju na mostu plate na cupriji. Loptica stize brze nazad, smanjuje se brzina reakcije, tezi i visi igraci imaju vece probleme da se nameste vec kod drugog udarca u poenu. Servis-volej je jednostavno penzionisan kao strategija na nivou meca i preselio se u takticki deo, nema te podloge na kojoj bilo koji servis moze da racuna na kontinuitet dobrih igara protiv bilo kojeg top igraca. Mislim, ima ali na njoj je skoro nemoguce igrati tenis.

Ja imam utisak da je dobitna tendencija u tenisu neka vrsta univerzalnog tenisera poput naseg Djokovica, Medvedeva, pa i Nadala i Bautiste, uslovno receno defanzivnih igraca, koji podlogu i fizicke predispozicije suparnika, svojim nacinom igre, taktikom i brzinom kretanja, pretvaraju u superiornost na terenu. Koliko je to lepo za oko u pojedinim mecevima je druga strana medalje.

Link to comment
2 minutes ago, aram said:

a jebat ga, meni je i servis-volej, ko odigra poen duži od šes sekundi ćelava mu keva, izuzetno dosadan i nelep za oko tenis. jedino je smor Batistuta fakat gori.

Bas za vas ekstremiste, lepo pise u pojedinim mecevima fish_h4h.gif

Link to comment
58 minutes ago, Lancia said:

Ja imam utisak da je dobitna tendencija u tenisu neka vrsta univerzalnog tenisera poput naseg Djokovica, Medvedeva, pa i Nadala i Bautiste, uslovno receno defanzivnih igraca, koji podlogu i fizicke predispozicije suparnika, svojim nacinom igre, taktikom i brzinom kretanja, pretvaraju u superiornost na terenu. Koliko je to lepo za oko u pojedinim mecevima je druga strana medalje.

 

Nema sta da mastamo o tome sta je dobitna kombinacija i univerzalni teniser, jos uvek aktivno igraju dva tenisera koji u sebi sublimiraju savrsenstvo teniske igre, perfektne fizikalije i maksimalnu mobilnost. Rodzer i Novak zajedno su hodajuci foto-robot savrsenog tenisera.

Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...