Jump to content
IGNORED

LIga Evrope u doba korone


renne

Recommended Posts

8 hours ago, ArleKino said:

Borac popio četiri komada u Belfastu, a Velež dobio 2-1 protiv AEK-a.

 

Prvi gol Veleža je spektakl. Drago mi je za Velež, kao klinac sam gajio simpatiju ka rođenima, pojma nemam zašto, al bili su mi dragi. Ovo im je prva Evropa posle 30+ godina valjda, sećam se da su tada igrali protiv Hartsa.

  • +1 2
Link to comment

nešto razmišljam, možda bi imalo smisla da postoji više evro takmičenja. nekako da se organizuje da se kvalifikacije ne igraju, nego da se klubovi na osnovu rejtinga i ranga, sopstvenog i nacionalnog, raspoređuju u takmičenja. ove kvalifikacije dolaze u nevreme, u njima učestvuje gomila klubova koji nemaju apsolutno nikakve šanse da prođu kolo ili dva.

 

mislim, sve je to lepo, svi imaju pravo da učestvuju i bore se.....u teoriji. u praksi, dobiješ pravo da odigraš jednu ili dve tekme, vrlo često Bogu iza leđa i da te nakanta neko ko je neuporedivo jači od tebe. ili još gore, da te naknata nekakav anonimus čije ime jedav možeš da izgovoriš kako treba.

 

za  Budućnost i Borac bi bilo korisnije da mogu da učestvuju u nekom takmičenju i igraju, barem tokom jeseni, tekme sa protivnicima približnog ranga. tako bi više klubova moglo da učestvuje a da se učešće ne svede na jednu ili dve utakmice. a bilo bi koristi i za te klubovi i igrače, pošto većina njih dolazi iz očajnih liga u kojima realno ne može da napreduje.

 

naprosto, postojeća takmićenja zahtevaju nivo kvaliteta (mislim na grupne faze i dalje) koji je većini nedostižan. pa čak i ova nova Lepa Brena, jebiga, naletiš na jebeni Soči u drugom kolu koji ima argentinca koji vredi 16M evra. i za klubove tipa Partizan, Zvezda to može da bude koska i nagazna mina, o ostalima da ne govorimo.

 

ako UEFA neće regionalne lige, onda može više evro takmičenja da bude i da više klubova igra više međunarodnih tekmi, a nešto i da zaradi. sigurno bi mogao neki dinar/dolar/evro da se odvoji za to.

Edited by Ted
Link to comment

Da se odvoji evro da bi Budućnost i Borac igrali nešto u Evropi? I slični klubovi iz Gruzije i Moldavije? Evo samo što nisu. Ne postoji drugo rešenje osim regionalnih liga, to je jedini način da se klubovi iz manjih liga podignu na viši nivo.

Link to comment

Btw Uefa solidno plaća svima koji izađu u Evropu i odigraju kolo - dva, tako da se Borcu, Budućnosti i sličnima isplati da odu na Farska ostrva i u Severnu Irsku i tamo budu razbijeni. Možda pride uzmu neku lovu ako nameste, i eto popunili su budžet za celu sezonu.

Link to comment

stalno se potencira priča da nešto neće ili nije dobro da se preduzme jer se povećaja jaz između klubova, bogatih i siromašnih, levo desno i tome slično.

 

sad druge strane, očigledno je da se taj jaz povećava pri postojećem stanju, pa ako je ideja da se na tom polju deluje, onda nečinjenje nije rešenje.

 

realnost je takva da Budućnost, Borac i slični nit su bili, niti jesu, niti će biti takmac Liverpulu, Portu, Juventusi isl. pojma nemam dal su ikada u svojoj istoriji i igrali isto takmičenje sa takvima ili barem odigrali neku utakmicu.

 

po meni vrlo ima smisla da se lokalni fudbal proba podići na koju stepenicu više. za to je potrebna konkurencija. a konkurencije uglavnom nema na nacionalnim nivoima. svrha cele priče nije da Budućnost dođe na nivo Juventusa, nego da igra zanimljivo takmičenje, kvalitetnije od lokalnog. siguran sam da bi navijači takvih klubova punili stadione u većoj meri, samo kada bi takmičenje bilo malo kvalitetnije, a opet u nekom rangu da njihov klub ima nekakve šanse. da nekoga, pobedi, da negde prođe itd. pa nnjima je bolje da igraju neku grupu sa, šta ja znam, Škendijom, Bramapojkarnom i Panevezisom, pa ako prođu da igraju neke eliminacija sa Florom iz Talina ili Larisom, nego da se isključivo drkaju na lokalnom amaterskom nivou.

 

naravno, još bolje su varijante sa regionalnim ligama, koje bi mogle i ekonomski da budu isplativiije. ljudi vole i hoće da gledaju svoj lokalni klub i to u nekom smislenom takmičenju. ne može sve da se svede na čekanje tv prenosta tekme između Brase i Čelzija i tako to.

Edited by Ted
Link to comment

Pa zašto bi neko, tj Uefa, organizovao takmičenje gde bi Budućnost bila u grupi sa Florom i Panevežisom, valjda je logičnije da organizuju regionalnu ligu gde bi Budućnost igrala sa ex yu velikanima. Šteta što ih mrzi da se cimaju oko toga, puno fudbal pati zbog gomile malih liga koje su sranje i nikog ne zanimaju. Ili su potpuno neregularne poput naše.

Link to comment

ali zašto bi uefa sebi pravila konkurenciju, ako bi se te regionalne lige igrale radnim danima u terminina lš, le i lige konfekcija

- šta bi ljudi pre gledali pfc - hajduk ili psž - braga? u srb i cro pre svega, pa i u bih i montenegru, a kako je makedonija cela crno - bela :happy: ozbilno bi opala gledanost dosadne lš gde je istih desetak klubova u trci za peharom svake godine, a ostali samo popunjavaju broj...

- a tek igranje takve, prave lige od npr 12-16 klubova, preko vikenda, nikome osim navijačima najvećih klubova nije u interesu

- stadioni bi tek zvrjali prazni u ligi bez titovih blizanaca, a domaće prvenstvo i klubovi (van regionalne lige) bi se dodatno srozali na amaterski nivo, kao u košarci...

- ne odgovara ni upravama klubova, jer bi umesto serija od 10+ pobeda imali i ubedljive poraze,  u  npr zg, st ili sa, prosipanje bodova u lju i sk i ri npr, to česti kiksevi bi generisali nezadovoljstvo simpppatizera i pritisak na smenu uprave...

- lakše je prihvatiti da te istambura neki cska ili bešiktaš u evropi nego neki regionalni rival, približnog, možda čak i manjeg budžeta

Link to comment

naveo si pet glupavih razloga zasto ne, realno nijedan ne pije vodu jer sportska i biznis logika upucuje na neophodnost igranja regionalne lige, al nema veze, da ne tupimo dalje, ispricali smo sta smo imali na tu temu na nekoliko razlicitih topika, nema svrhe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...