Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

33 minutes ago, radnik said:

Da li iko od roditelja osnovaca zna koji su razredi prva, a koji druga smena? BG. 

Banovo brdo, parni razredi prva smena, neparni razredi druga smena. 

Verujem da može da se razlikuje u zavisnosti od dela grada. 

Edited by oyashirazu
  • Hvala 1
Link to comment

https://rs.n1info.com/vesti/bosnjacko-nacionalno-vijece-protiv-himne-boze-pravde-na-pocetku-skolske-godine/

Bošnjačko nacionalno vijeće pozvalo je sve obrazovno-vaspitne ustanove da i ovu školsku godinu otpočnu dostojanstveno, poštujući različitosti, bez provokacija dece i nastavnika bošnjačke nacionalnosti. Iz Vijeća navode da trenutnu himnu Srbije Bošnjaci ne doživljavaju kao državnu već kao nacionalnu himnu srpskog naroda, javlja RTS.

  • -1 1
Link to comment
On 30.8.2021. at 20:14, oyashirazu said:

Banovo brdo, parni razredi prva smena, neparni razredi druga smena. 

Verujem da može da se razlikuje u zavisnosti od dela grada. 

U Crnjanskom obrnuto. 

Link to comment

Bio danas roditeljski, promenili učiteljicu klincima koji su 4. razred osnovne.

Ulazimo supruga i ja u dvorište škole, gužva, niko, bukvalno niko osim nas dvoje ne nosi masku.

Ulazimo u zgradu škole, nema redara, piči neko ozvučenje za prvake u dvorištu. Nailazimo na bivšu učiteljicu i direktorku, nose maske u školi, dve ok.

Odlazimo u svečanu salu, pored sale je sala za fizičko gde je u toku neki trening sa loptom (?!).

U toku roditeljskog je primetno da svi osim dvoje roditelja u zadnjem redu nose maske. Niko ih ne opominje niti upozorava.

Učiteljica prelazi konačno na mere i kaže da ne kupujemo blok flaute zbog mera dok joj glas prigušuje buka iz sale za fizičko.

Pitam ponovo direktorku kako će sprovoditi mere kada i sada može da vidi da neki roditelji opušteno sede bez maski, kako će nas obaveštavati o stanju u školi, konstatujem da nije u redu da nije omogućeno praćenje nastave na daljinu po slobodnom izboru.

Kaže da su to odluke MP i da ona tu ne može ništa ali da će se propisane mere sprovoditi. 

Nije, naravno, opomenula ovo dvoje.

 

Pre pola sata saznajemo da je devojčica iz komšiluka, 2. razred osnovne, zaražena kao i njeni roditelji. Sutra ujutru ću biti na teškim mukama.

Link to comment

Cirkus pocinje sutra.

 

Svim roditeljima mnogo srece i pameti, sistem ide protiv logike.

 

Inace, danas na N1 osoba iz nekakvog udruzenja roditelja i nastavnika (?!) izjavljuje da je full polazak u skolu na radost velike vecine roditelja u Srbiji koji su prema njihovom istrazivanju zeljni normalizacije.

Link to comment
6 minutes ago, Friend said:

Inace, danas na N1 osoba iz nekakvog udruzenja roditelja i nastavnika (?!) izjavljuje da je full polazak u skolu na radost velike vecine roditelja u Srbiji koji su prema njihovom istrazivanju zeljni normalizacije.

Ubedjen sam i da jeste tako. Vecina roditelja sa kojima sam pricao, ukljucujuci i mene, navija da se krene sa normalnom skolskom godinom. 

Naravno, apsolutno je morao da se obezbedi i online model.

  • +1 2
Link to comment

Bar ovde gde sam ja, nema onlajn nastave dok je zeleno, uopšte ne postoji ta opcija (recimo roditelj da izraži želju (kao prošle školske godine), jedino ako je učenik baš od korone zaražen, onda onlajn za njega. Ako su dvoje u odeljenju zaraženi, onda celo odeljenje 10 dana svi onlajn..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...