Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Pre svega jednostavno i lako za implementaciju. Osnovni, kombinovani i onlajn model sa prvim i drugim ciklusom upareno sa specifičnostima pojedinih škola i u odnosu na broj đaka, a u skladu sa prostornom i tehničkom opremljenošću škole.

 

Baš mi žao nastavnika. Em su u najgorem položaju, em će se roditeljski frust opet izbaciti na njima :(

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Sad pitam mozda nesto glupo, ali da li je dovoljno prihvatljivo za ovu godinu da deca imaju..pola gradiva, pa da zbilja onda podele decu na dve grupe i da se smenjuju na dve nedelje, tako da ih je uvek dovoljno malo u ucionicama i na hodnicima? Da li bi se time moglo postici nesto razumno - manje sirenje zaraze, nastavnici (i roditelji) ne rade dan-noc, a na ustrb manje toga naucenog za godinu dana (a mozda i dve, ko zna koliko ce ovo da traje :unsure: ). To bi se kasnije moglo ispeglati jos jednom dodatnom godinom ili necim slicnim?

Onu nedelju koju provode kod kuce mogu da provedu citajuci ili da rade nesto shodno uzrastu, zelji i mogucnostima?

 

//gramatik

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
45 minutes ago, Filozof manijak said:

Nek otkupe svu robu (maske) od Bake Praseta, i eto rešenja kako će svi klinci furati umaskirani. :fantom:

 

pa kad krenu da đoraju maske na malom odmoru

  • Haha 2
Link to comment
49 minutes ago, James Marshall said:

Sistem "Aj probamo, možda nekim čudom i uspije, mada sumnjamo, ali aj eto da probamo, šta nas košta"

 

Nema ovde cuda, znaci nema sanse da uspe. Ne znam koliko ste svesni da u svakoj skoli ima nezanemarljiv broj nastavnika koji rade u 2 ili vise skola, ja sam jedne godine radio u 4 skole i trcao iz jedne u drugu bukvalno. Bice haos

Link to comment
2 minutes ago, de Sisti said:

 

Nema ovde cuda, znaci nema sanse da uspe. Ne znam koliko ste svesni da u svakoj skoli ima nezanemarljiv broj nastavnika koji rade u 2 ili vise skola, ja sam jedne godine radio u 4 skole i trcao iz jedne u drugu bukvalno. Bice haos

Ma jasno mi je, imam prosvjetare u familiji, ljudi su u očaju. Zato i kažem, zaista ne znam šta ovi gore misle ali dajem mjesec dana dok ne skapiraju da je ovo neodrživo i da je kolaps neizbježan.

Link to comment
40 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sad pitam mozda nesto glupo, ali da li je dovoljno prihvatljivo za ovu godinu da deca imaju..pola gradiva, pa da zbilja onda podele decu na dve grupe i da se smenjuju na dve nedelje, tako da ih je uvek dovoljno malo u ucionicama i na hodnicima? Da li bi se time moglo postici nesto razumno - manje sirenje zaraze, nastavnici (i roditelji) ne rade dan-noc, a na ustrb manje toga naucenog za godinu dana (a mozda i dve, ko zna koliko ce ovo da traje :unsure: ). To bi se kasnije moglo ispeglati jos jednom dodatnom godinom ili necim slicnim?

Onu nedelju koju provode kod kuce mogu da provedu citajuci ili da rade nesto shodno uzrastu, zelji i mogucnostima?

 

//gramatik

 

Teško, jako teško

Link to comment

mislim da je jasno šta kš želi da postigne ovim merama, smanjenje potencijala glavnog motora svih respiratornih infekcija, tako što će u škole pustiti svega 30% školaraca i onda pratiti stanje, lakše je reagovati ako krene treći peak prvog talasa u oktobru koji će pokrenuti 260k osnovaca nego da taj peak pumpa 770k osnovaca i srednjoškolaca :happy:

- a ako se ništa značajno ne bude desilo u oktobru pustiće i ostale u školicu

- otuda ovo planirano razbijanje razreda i vremena boravka u školi imho

Link to comment
9 minutes ago, I*m with the pilots said:

U kom smislu mislis? Da je ideja losa, nerealna, ili ...?

Tesko da se ovde radi o idejama, njih barem ima, a ima i ljudi, pa i ovde na forumu, koji poznaju stvari i probleme.

Sustina je u sprovodjenju i poverenju u one koji sprovode, a toga nema ni u tragovima.

Nije bez pameti i idejatm da se pocetak skolske godine smakne, da, recimo, 1 do 4 razred krenu u skolu 1. septembra, a 4 do 8 1. oktobra...

Tokom septembra bi se dalo videti da li stvari funkcionisu, ispeglali bi se nedostaci ili bi se - ne daj boze - u slucaju razbuktavanja epidemije izdala komanda za razbezavanje...

  • +1 1
Link to comment

Evo prilike da se odeljenja razbiju na 15ak učenika, da se zaposli kadar koji dreždi nezaposlen, da se razudi škola i učini zapravo efikasnijom, da se uvedu nove metode predavanja i učenja, da se unapedi školsko obrazovni sistem -

al' zamalo, biće stativa :fantom:

 

 

  • +1 3
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...