Jump to content
IGNORED

България


Ayatollah

Recommended Posts

Inace, ovim putem bih istakao Ajatolaha kao nekog cije postove volim da citam. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni se bukvalno sad ide i u taj hotel  u Bugarsku, i u Rumuniju malo da se provozam.

Ej potroseni odmore u junu kukavno srpstvo ugaseno.

10 minutes ago, shimpu said:

Inace, ovim putem bih istakao Ajatolaha kao nekog cije postove volim da citam. 

 

Link to comment
35 minutes ago, Klara said:

 

Meni je jedino smetalo hladnije more (jun-avgust, Sozopol, Nesebar, Zlatni pjasci). Ne miriše kao Jadransko, to mi je nedostajalo.

Ne treba im ni u zezanju spominjati Makedoniju i Grčku, neki se odmah zajapure u raspravu. :lolol: 

Ipak, prijatni su domaćini u privatnom smeštaju.

Zadnjeg dana boravka nas su naši domaćini pozvali na večeru u dvorištu kuće, lepo se ispričali. Ostavili su nam kontakt koji sam ja prosledila mojima, pa su oni par puta boravili kod njih.

 

 

Nije more hladno uopšte. Ja sam komotno ulazio, a ne prija mi hladna voda i generalno sam vrlo pipav oko ulaska u vodu, kao da sam baba od 80 godina. E sada, ume da te, dok si u vodi zapljusne nevidljiva struja nešto hladnije ili toplije vode, ništa drastično, ali dovoljno da osetiš. Takođe, definitivno je voda drugačija od Jadrana, znatno je manje slana, kao da si pomešao morsku i jezersku vodu i kupaš se u toj mešavini. Nije nešto na šta sam navikao, ali nije ni da mi nešto posebno smeta.

 

Što se politike tiče, mene je Bugarin u Lidlu (na odličnom engleskom, btw) pitao šta ja kao Srbin mislim o Bugarima, što je bio dosta WTF momenat za sve prisutne, i niko me nikada nije pitao tako nešto u dvadesetak zemalja u kojima sam bio do sada. Ja sam tu odgovorio nešto diplomatski, u stilu da imam puno kolega iz Bugarske i da sam bio više puta, te da mi je bilo uvek prijatno, što mu je bio prihvatljiv odgovor, pa mi je poželeo prijatan boravak i čak mi dao 50 stotinki da otključam kolica u Lidlu (što nije bilo potrebno, jer ih podjednako dobro otključava i naš novčić od 2 dinara). Sem ovog čudnog događaja su svi vrlo ljubazni i uslužni, čak se i ispričamo na nekom hibridu srpskog i bugarskog, ali to je generalno uvek tako na letovanjima.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

@Ayatollah Možda si ti samo ubo vreme jačeg globalnog zagrevanja. :D 

Šalu na stranu, bio je neprijatan prvi šok ulaska u hladnjikavu vodu, pa se posle kao naviknem, ali nisam se osećala komotno. Voda više podseća na jezersku nego morsku, u pravu si, nije mnogo slana (skoro pa nimalo), nema boju mora. Tvoje fotografije su lepše od mog utiska. : D

E, da, ko voli arhitekturu starih kuća i vila, kaldrmu, neka poseti stari deo grada u Nesebru, on je na listi UNESCO svetske kulturne baštine.

 

31D5B2E1-793E-8596-014C-7125B7721E0E.jpg

 

 

Etnografski i arheološki muzej

 

Ancient Nessebar Museum

 

The Houses of the National Revival Period

 

Edited by Klara
Link to comment

bio sam poslom po rumuniji i bugarskoj, sve sam to obišao, nigde se nisam kupao

 

prvo mesto koje sam video na crnom moru je bila mamaja, mesec februar, ja se šetam u nekoj pauzi po plaži

 

plaža grozna, more odvratno, dok se ne izbije na more, nema nikakvog nagoveštaja da je tu negde

 

od tada bar ne pričam da je cg more nešto najgore što sam u životu video

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Sestre Bronte said:

bio sam poslom po rumuniji i bugarskoj, sve sam to obišao, nigde se nisam kupao

 

prvo mesto koje sam video na crnom moru je bila mamaja, mesec februar, ja se šetam u nekoj pauzi po plaži

 

plaža grozna, more odvratno, dok se ne izbije na more, nema nikakvog nagoveštaja da je tu negde

 

od tada bar ne pričam da je cg more nešto najgore što sam u životu video

 

Ako u glavu stavis da ides da se kupas na prelepo veliko jezero sa lepim pescanim plazama, skroz je ok.

Prepoznajem taj osecaj da more ne treba da s epojavi na 2 metra ispred tebe a da ga nisi namirisao pa i video sa 10 km, ali posto sam bila par puta u Bugarskoj nije vise issue jer prosto to ni ne ocekujem.

Slicno kao kad sam prvi put bila na nekoj severnomorskoj turistickoj destinaciji, kao wtf je ovo, odvratno je. Cak sam iskreno i rekla nekima od domorodaca, vala imali su strpljenja sa mnom.

Posle kad naucis da torta i su(lj)pa nisu isto, moze bas da se uziva.

Link to comment

Ja sam bila na moru jednom u Bugarskoj u Nesebъr pre 20 godina i nijednom mi nije palo na pamet da ponovim.

More neplavo. Prosto nije plavo kako smo navikli, zato se i zove Crno more. Drveće pretežno listopadno, nema mirisa četinara. Možda je sad bolje, ali nivo hiper vašarišta pored plaža (pljeske, glasni narodnjaci) je bio dosta visok.

Ljudi ljubazni, doduše, to stoji. Ali i svi ostali po primorjima su takvi. Osim Crnogoraca, ali CG sam odavno prekrižila za letovanje. 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ja sam se vratila Crnoj Gori. Bilo je kul kad konobar kaze mojoj sestri, on je u baru koji je pored bazena i lezaljke su okolo, znachi onako ne prevelik bazen i neki nepreteran broj lezaljki koje chak nisu ni pune - treba da joj donese kasnije jos evro od kusura - A gde sedis, jesi negde blizu?

Moja sestra kaze da je srce zabolelo od tog pitanja, najdalja lezaljka je koliko moze da bude 20-30 metara max?

 

A ja opet, prilazim konobaru koji u lepom shejdu pored bara sedi ledjima okrenut bazenu - sad nema neku jasnu uniformu ja kapiram da je on valjda barmen/konobar i kazem dobar dan, izvinite jeste li vi... od ovog kafica? /sorry/ :cryhappy:

Znachi za mene :vesala:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...