Jump to content
IGNORED

България


Ayatollah

Recommended Posts

Najveci kvalitet mora u Bg je bio sto su na plazi mogli da se kupe cevapi na komad ( kao lokumates na pravom moru ) i sto je Kamenica bila bas, bas solidno pivo za cenu. 

E sad davno je to bilo:huh:

  • +1 1
Link to comment

meni kamenica i sad bila ok. mada se ja ne razumem u pica vishe od nivoa mi svidja / mi ne svidja.

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment

За Сливницу - Брегалницу. Морао сам ово да напишем. А сада одох да се затворим у спобу, изолујем од болесне жене и сањам васпоставу царства Душановог.

  • Haha 1
Link to comment

letovanje u bugarskoj je fenomenalno kad imas 19 godina i more te ne zanima ni najmanje

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
18 hours ago, *edited by mod said:

Ja bio pre 15ak godina i ostalo mi je u sećanju da je Sunčev Breg+ Nesebar kao neki Paraćin na moru. Dobra strana što je sve jeftino, loša strana je čubrica u svakom jelu, more boje vena boje Dunava, prepevani naši/turski narodnjaci.

 

Bio sam i ja pre vise od deset godina, Nesebar mi je bio malo dosadan, jedino je neka brod diskoteka bila gotivna, a bila je i neka na zatvorenom, ali se ne secam imena.

S druge strane, Suncev Breg mi je bio bas super, svako vece smo izlazili u diskoteku Lazur koja je imala dva nivoa, plus otvoreni deo sa bazenima, kao i happy hour :D

Link to comment
9 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

letovanje u bugarskoj je fenomenalno kad imas 19 godina i more te ne zanima ni najmanje

verovatno nije lose ni kad imas 30 godina i more te zanima ni najmanje

Link to comment
12 hours ago, Hamlet Strašni said:

За Сливницу - Брегалницу. Морао сам ово да напишем. А сада одох да се затворим у спобу, изолујем од болесне жене и сањам васпоставу царства Душановог.

 

ih bre pa ne mora toliko dalieko u proslost :s_w:

 

Image

Link to comment
15 minutes ago, jorma shparga said:

 

ih bre pa ne mora toliko dalieko u proslost :s_w:

 

Image

За 2005 не знам, а 45 су већ били на нашој страни...

Link to comment
  • 1 month later...

Samo da izjavim za dnevnik, preliminarno posle dva noćenja, Bugaristansko more je 7/10, bih posetio opet. Velikosrbin sa tri mora u meni je na antidepresivima(Bugari imaju more a mi c 😠) ali kad se uzme u obzir sve definitivno opet dolazi u obzir, ako ništa a ono sigurno pre Hrvatske, Crne gore i Albanije.

Link to comment
  • 3 years later...
Posted (edited)

Elem, obzirom da sam iz različitih, mahom privatnih i logističkih razloga, odustao od putovanja na Azurnu obalu ove godine, sa porodicom sam se ovog leta zaputio put severne bugarske obale Crnog mora, tačnije dela koji se naziva južna Dobrudža, i nalazi se severno od Varne prema Rumuniji. Još konkretnije, našli smo nešto što se zove Kaliakria Resort, u mestu Topola, četrdesetak kilometara od rumunske granice i predstavlja aparthotelski kompleks sa pet bazena i tri restorana na litici iznad samog Crnog mora, i samim tim spektakularnim pogledom (pogled je iz apartmana, na slici je moj najstariji):

IMG_20240629_141027.thumb.jpg.06ebc16e0c3aab7f02b815ae20ff96f9.jpg.

 

IMG_20240628_184730.thumb.jpg.b2c25d80b17ee731c0c75af0cc514672.jpgIMG_20240702_132400.thumb.jpg.86adcd28956bd0c0741d56272baf178b.jpg

 

Evo i glavnog bazena:

 

IMG_20240629_175448.thumb.jpg.cdd472c0908f6ad45ecbb90e1f1d7178.jpg

 

IMG_20240630_214636.thumb.jpg.ebed0c366a37da824572d5d9f5139f7c.jpg  

 

E sada, obzirom da je na litici, resort nema svoju plažu, pa se mora ići kolima po okolini i tražiti. Najbolje što smo našli je Shablenska tuzla prema Rumuniji (inače najistočnija plaža u Bugarskoj), oko 20km od resorta, koja izgleda ovako (a ima i odličan restoran na smoj plaži koji se zove Lunara beach):

 

IMG_20240701_163303.thumb.jpg.45ae941ec972765a450423d6519870c2.jpg

IMG_20240701_143849.thumb.jpg.d9dbd0cf21eea5540f3e151d870105cd.jpg

 

Za sada smo jako zadovoljni, vreme je ekstra - tridesetak stepeni i sunčano, cene su osetno manje nego u Srbiji, još smo imali sreće da se prvi dan našeg boravka ovde u susednoj varošici na 5 minuta kolima otvorio Lidl. Idemo sada popodne do akvaparka koji nam je 300 metara od resorta, a sutra do Rumunije, da vidimo kako izgledaju Konstanca i Mamaja.

 

Imam još slika, kačiću kad stignem. Naročito iz El Balcon del Mundo restorana, koji je u sklopu resorta. Pozz...

IMG_20240629_175402.jpg

Edited by Ayatollah
  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

fenomenalno deluje. Bila sam par puta u Bugarskoj (Nesebar), ova plaza gore deluje super a ja inache sad sa detetom obozavam i kad imaju dobri bazeni, a ovo na slikama je opet super. Meni je utisak tad bilo i koliko je sve jeftino u odnosu na Srbiju (pre 20 godina), sad valjda vise nije za chudjenje. I hrana mi je bila bas dobra, i kafa. (to se jos secam)

Link to comment
3 hours ago, Mel said:

fenomenalno deluje. Bila sam par puta u Bugarskoj (Nesebar), ova plaza gore deluje super a ja inache sad sa detetom obozavam i kad imaju dobri bazeni, a ovo na slikama je opet super. Meni je utisak tad bilo i koliko je sve jeftino u odnosu na Srbiju (pre 20 godina), sad valjda vise nije za chudjenje. I hrana mi je bila bas dobra, i kafa. (to se jos secam)

 

Znaš kako, ovde je najbolja stvar u celoj priči to što je ovo relativno veliki i dobro organizovan resort sa 5 bazena, 3 restorana i pratećim sadržajima, a nema neke gužve, štaviše gde god da odemo bez problema nađemo mesto, i na bazenu, i na plaži, i u kafani. Evo kako  to izgleda na glavnom bazenu (na sporednim bazenima nema nikoga bukvalno):

 

IMG_20240702_170135.thumb.jpg.fae0baeec34ea7192de5f404d8875862.jpg

IMG_20240702_170255.thumb.jpg.a66ae96b31dfd9b9d0f4b97a43393433.jpg

 

Što se cena tiče, vanpansionska potrošnja je, po meni, uporediva sa Albanijom, što znači da su samoposluge 30% jeftinije nego u Srbiji, a nas petoro može da, sa pićima i salatama, komotno ruča u nekom ovakvom establišmentu za cca 60-70 evra (prvo je Lunara beach na Shablenskoj tuzli, drugo je lokal na Hero's beach):

 

IMG_20240701_163331.thumb.jpg.d90fc0f24e7c9484bf114cd897071176.jpg

IMG_20240630_160324(1).thumb.jpg.41ab3d9ffded2d633bf87cfe792a41e1.jpg

 

Naravno, ako hoćeš nešto malo ekskluzivnije poput El Balcon del Munda dole, onda su i cene drugačije, ali opet to nije nešto nedostižno (izvinjavam se što svetlo na fotografiji nije dobro):

 

IMG_20240630_201335.thumb.jpg.5acb05f261f81e3565d159f34ca0f4df.jpg

 

Btw, bili smo juče do Konstance u Rumuniji, koja je na cca 100 kilometara odavde, i glavni mi je utisak kolika je razlika u razvijenosti i infrastrukturi između Rumunije i Bugarske u korist Rumunije, barem u ovom delu. Skoro kao da si iz npr. Makedonije ušao direktno u Sloveniju. Doduše, i rumunski deo Dobrudže je mnogo, mnogo urbaniji od bugarskog, praktično su sa bugarske strane samo polja i mala sela, a sa rumunske ideš skoro sve vreme kroz naselja do Konstance. 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

fenomenalno deluje. Bila sam par puta u Bugarskoj (Nesebar), ova plaza gore deluje super a ja inache sad sa detetom obozavam i kad imaju dobri bazeni, a ovo na slikama je opet super. Meni je utisak tad bilo i koliko je sve jeftino u odnosu na Srbiju (pre 20 godina), sad valjda vise nije za chudjenje. I hrana mi je bila bas dobra, i kafa. (to se jos secam)

 

Meni je jedino smetalo hladnije more (jun-avgust, Sozopol, Nesebar, Zlatni pjasci). Ne miriše kao Jadransko, to mi je nedostajalo.

Ne treba im ni u zezanju spominjati Makedoniju i Grčku, neki se odmah zajapure u raspravu. :lolol: 

Ipak, prijatni su domaćini u privatnom smeštaju.

Zadnjeg dana boravka nas su naši domaćini pozvali na večeru u dvorištu kuće, lepo se ispričali. Ostavili su nam kontakt koji sam ja prosledila mojima, pa su oni par puta boravili kod njih.

 

  • +1 1
Link to comment

Kako lepo sve objasnis i prilozis slike da covek pozeli da poseti to mesto. A ja kad bih tu letovao verovatno bih napisao: vidi sirotinjo u kakvom luksuzu uzivam, gledajte i nervirajte se

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...