Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Milo mi je da ste sve bolje. Nastavite tako [emoji813]
Ne znam da li kasalj brze prolazi, ali meni kod bronhitisa pomaze "caj" od crnog luka. Napisacu kako se pravi, pa probajte, ne moze da odmogne svakako.
U litar hladne vode glavica crnog luka (precnik 6-7 cm - moze i veca, nista ne smeta), neoljustena, samo joj treba odseci onaj deo gde valjda izlazi koren i zadrzava se zemlja, i oprati je. Staviti na jaku vatru i kada uvri do oko 2dl procediti u solju i dodati malo vegete (meni omrazene tako da samo malo posolim).
Pije se sto toplije.
Meni ovo pomaze dosta brzo, osetim olaksanje cim popijem caj. Sumnjam da leci, ali smanjuje nadrazaj za kasalj.
Minus je to sto u akutnoj fazi luk treba kuvati tri puta na dan - bar je tako kod mene, tacno osetim da prolazi dejstvo i da moram novi.
Recept sam inace dobila od svoje stare lekarke opste prakse.
prilazem varijetet, malo poboljshanog ukusa:

2 jabuke sa korom i semenkama
2 luka neoljushtena, odseci samo brkove
shaka oraha u ljusci, 3-4

jabuke i luk na chetvrtine, oraje samo malo chvrknuti

2 litra vode, kuvati dok se ne redukuje na litar.

procedjeno u flashu i srknesh kadgod prodjesh. ne lechi luk, lechi uzas :D

sent from bubamoto

Link to comment
8 hours ago, fren said:

+1. meni 14. dan suv kasalj. ispila 2 sirupa, inhalirala se fizioloskim 3% i dalje traje. moram da priznam da mi je najvise pomogao caj od belog sleza, ali ako ga ne pijem, kasalj se nastavlja. 

 

Levopront sirup, periferni antitusik. Odličan lek koji nema nuspojava (kao neki raniji na bazi kodeina)

Edited by Kelt
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, gospa buba said:

prilazem varijetet, malo poboljshanog ukusa:

2 jabuke sa korom i semenkama
2 luka neoljushtena, odseci samo brkove
shaka oraha u ljusci, 3-4

jabuke i luk na chetvrtine, oraje samo malo chvrknuti

2 litra vode, kuvati dok se ne redukuje na litar.

procedjeno u flashu i srknesh kadgod prodjesh. ne lechi luk, lechi uzas :D

sent from bubamoto
 

Upravo došao da okačim sličan recept:

 

"U litar vode ceo luk (glavica) na cetvrtine, jedna jabuka, isto tako isečena. I jedan slomljen orah, ceo, jer su ekspektoransi u kori i onim opnama među jezgrom. Kuvati dok ne ostane pola litra, da se koncetriše. Te dve šolje čaja, ujutru i uveče... sa po kašikom meda!"

  • +1 2
Link to comment

teoretski, a i praktično, treba omogućiti organizmu da sve raspoložive resurse usmeri u borbu protiv virusa, bilo kakav fizički napor mu u tome odmaže

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...