Jump to content

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

3 minutes ago, Ras said:

Jbni kovid, ne mogu da se najedem već 7. dan!

Nema tri sata da sam pojeo omlet od tri jaja i bar dve kašike sira, sa prazilukom, čilijem i hlebom, u međuvremenu po neku jabuku i breskvu i opet sam glaaadaaan!

još uvek si bolestan ili je to post kovid pocrkavanje od gladi? 

  • Hvala 1
Link to comment

Sedam dana već nemam t (pre toga 7 dana t) i osećam se generalno bolje, čak i kašalj polako popušta. Još uvek sam na lekovima, sutra lab, pa kontrola.

Ovaj osećaj gladi sam identifikao kao zajedničko iskustvo većeg broja pacijenata.

Počelo je pre tačno sedam dana, što je bilo poslednje jutro kada sam imao t. Spremao sam se da odem kod lekara i navlačeći pantalone tražio onu još jednu rupu više na kaišu koje nije bilo. Nisam imao poseban osećaj da sam smršao, ali me ovaj slučaj sa kaišem ozbiljno zabrinuo. Pri tom, zaista sam jeo i trudio se da jedem i tih prethodnih dana dok me t tresla.

Tog dana, još u kovid ambulanti imao sam opsesivnu potrebu da jedem poparu, što sam spremio čim sam stigao kući. Naredni neki dan jedu mi se najlepše želje - hteo sam da crknem dok nije stigao drajver iz Maksija!

 

Edit: prati me i osećaj žeđi i pored nalivanja tečnostima, voćem, itd.... Čini se da mi jedino grožđe pomaže da utolim žeđ.

Edited by Ras
  • +1 8
Link to comment

Meni je proletos dok sam gurao ovu priču morala da stoji gomila sendviča ili neke druge hrane za preko noći...probudim se oko 02, 03h mrtav gladan a preko dana jeo obilato, msm čim mi je bilo bolje odnosno t pala na normalu. Nikada do tada nisam jeo noću, baš nikada.

Inače sam smršao nekih 6,7kg za dve kritične nedelje. To mu dođe zamalo 10% od ukupne težine :cry:.

  • +1 2
Link to comment
49 minutes ago, Ras said:

Sedam dana već nemam t (pre toga 7 dana t) i osećam se generalno bolje, čak i kašalj polako popušta. Još uvek sam na lekovima, sutra lab, pa kontrola.

Ovaj osećaj gladi sam identifikao kao zajedničko iskustvo većeg broja pacijenata.

Počelo je pre tačno sedam dana, što je bilo poslednje jutro kada sam imao t. Spremao sam se da odem kod lekara i navlačeći pantalone tražio onu još jednu rupu više na kaišu koje nije bilo. Nisam imao poseban osećaj da sam smršao, ali me ovaj slučaj sa kaišem ozbiljno zabrinuo. Pri tom, zaista sam jeo i trudio se da jedem i tih prethodnih dana dok me t tresla.

Tog dana, još u kovid ambulanti imao sam opsesivnu potrebu da jedem poparu, što sam spremio čim sam stigao kući. Naredni neki dan jedu mi se najlepše želje - hteo sam da crknem dok nije stigao drajver iz Maksija!

 

Edit: prati me i osećaj žeđi i pored nalivanja tečnostima, voćem, itd.... Čini se da mi jedino grožđe pomaže da utolim žeđ.

 

Jesi li ok sa ukusima/mirisima?

Link to comment
52 minutes ago, jms_uk said:

 

Jesi li ok sa ukusima/mirisima?

Na sreću da!

Izvesna otupelost čula tokom prve sedmice je nešto što sam već ranije iskusio tokom sličnih bolesnih stanja praćenih t (viroze, prehlade...). Nisam imao potpuni gubitak čula ukusa, ili mirisa, ili da se ukusi poremete i "pomešaju", kako su to drugi koje poznajem opisivali.

  • +1 1
Link to comment

Znači ovo sa prejedanjem nije samo kod mene, u prvoj fazi kovida nisam mogao da jedem pa sam jeo na silu, kovid je brzo popustio ali ja sam nastavio da trpam hranu  u sebe i to u sve većim količinama. 

Čujem dosta sličnih ispovesti, maloletni sin koleginice ima kovid zove majku na poslu da pita da li ima još negde zaliha hrane u kući pošto je pojeo doručak ali je još gladan. Ona se išćuđava šta mu je, ostavila mu je obilan doručak  a on je mršavko i nikad nije bio izjelica.

  • +1 4
Link to comment

Sta sad da radimo kad smo negativni? Ona se ne tripuje uopste a ja bih proverio sve zivo od glave do pete. Da vadimo krv? Bojim se bukvalno svega od tromboze preko long covida. Jel postoji neko istrazivanje koliko npr cesto pacijenti sa lakim simptomima obole od long covida? 

  • Haha 1
Link to comment

Moje laičko mišljenje - vakcina ti je pomogla da preležiš infekciju lagano, i usput te zaštitila od tih posledica koje te plaše, pošto ti je organizam već bio pripremljen za virus.

Svakako, najbolje bi bilo da umiriš savest totalnim skriningom, ali ne tako rano posle preležane bolesti.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Svakako, najbolje bi bilo da umiriš savest totalnim skriningom, ali ne tako rano posle preležane bolesti.

 

 

Ovo.

Edited by Milošica
Link to comment
57 minutes ago, Tsai said:

Sta sad da radimo kad smo negativni? Ona se ne tripuje uopste a ja bih proverio sve zivo od glave do pete. Da vadimo krv? Bojim se bukvalno svega od tromboze preko long covida. Jel postoji neko istrazivanje koliko npr cesto pacijenti sa lakim simptomima obole od long covida? 

 

Ja sam mesec dana po prestanku simptoma otisao da odradim onaj post-kovid paket pregleda u Medigrupu, sto ti je kao mini-sistematski plus halter 24h. Licno mislim da je to bacanje para, ali sam hteo da se vratim treniranju pa mi djavo nije dao mira. Odmaraj jos par nedelja pa onda eventualno prekontrolisi krvnu sliku. Doktorica tada mi je rekla da kontrolisem d-dimer i kretin-kinazu kroz krv, i ako neki od tih parametara budu van opsega da prestanem sa treningom, inace da sam ok.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...