Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

4 hours ago, Milosh76 said:

Ubacili su mi I Cefim u terapiju, kroz venu naravno.
Zasto? Nemam pojma. Sta to znaci? Takodje pojma nemam...

Cutim I slusam

meni su pred otpust uveli levoxu pored longacefa. aj nek bude da i tebe dopinguju pre šuta u dupe.

Link to comment

Ljudi jel imao neko od vas zarazenih da je bio bez temperature,il sa 37?

Mene pre 7 dana grebucalo grlo, a sad sam izmerila 37, mada moguce da je psihogeno, indukovano stresom i nerviranjem oko vibera:lolol::covid19:

Jel 37 uopste povisena T?

Videla sam izvestaj s pregleda 1 druga iz kovid ambulante, pise subfebrilan t 37,4

Pa od koliko si febrilan onda?

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

Ljudi jel imao neko od vas zarazenih da je bio bez temperature,il sa 37?

Mene pre 7 dana grebucalo grlo, a sad sam izmerila 37, mada moguce da je psihogeno, indukovano stresom i nerviranjem oko vibera

Jel 37 uopste povisena T?

Videla sam izvestaj s pregleda 1 druga iz kovid ambulante, pise subfebrilan t 37,4

Pa od koliko si febrilan onda?

 

 

37.8...

 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1036938

Quote

 

Uprkos svim spoljašnjim i unutrašnjim uticajima, "normalna" telesna temperatura kreće se u rasponu od 36,1–37,2°C. Centar za termoregulaciju se nalazi u mozgu (hipotalamus) i njegova osnovna uloga je upravo da održi stalnost temperature u tom rasponu.

Međutim, kako bi trebalo da se odnosimo prema temperaturi kada "preskoči" dozvoljenu granicu od 37,2°C?

Povišena temperatura sama po sebi uglavnom nije opasna (opasnost može da postoji, ali ne od same povišene temperature, već od bolesti koja ju je izazvala). Organizam od nje, zapravo, ima koristi u odbrani od napadača – bakterija i virusa.

Febrilnost je stanje u kome organizam ima povišenu temperaturu preko 37,8 do 38,2°C. Niska temperatura (37,6–37,9°C) – tzv. "temperatura koja lomi" – smatrana je znakom ozbiljne bolesti u doba kada je harala tuberkuloza, i kasnije. Međutim, u dečjem uzrastu, ovakva temperatura uglavnom govori o tome da dete ima dobre mehanizme odbrane. Kada poraste iznad 37,8°C, temperatura se smatra groznicom i može biti reakcija na razne infekcije u organizmu, zatim povrede ili stanja poput artritisa, hipertireodizma, pa čak i na neke oblike raka.

Visoka febrilnost označava temperaturu preko 39°C, a hiperpireksija je temperatura preko 41°C.

Kako se obara temperatura? Sve dok ne poraste iznad 38,5°C, stručnjaci ne preporučuju obaranje, zato što temperatura tada ima zaštitnu ulogu i pomaže u odbrani.

 

 

  • Hvala 4
Link to comment
4 hours ago, nisam ja said:

kojotuša govna da jede. 

ukinuta kojotusha?

 

@milosh. mene je uvek, seljanka sam zena, hrana po beograckim bolnicama gde sam morala da obitavan po svojim i/ili dechjim poslovima uvek bila sasvim ok (kad god sam dospela u situaciju da sam kvalifikovana da jedem :lolol: ). shto u srbiji kad kazesh, to je ko da negirash jasenovac i nenegirash srebrenicu istovremeno, najblaze recheno :ph34r:

 

 

:baba mod on: dosta ti je to. nisi dosho da jedesh! :baba mod off: :rolf:

Edited by gospa buba
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...