Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Jutros i malopre 37.2

Bol u grudima se smanjio, sad samo povremeno. Jutros sam kasljao, sad se i to smirilo, sisam neoangin. Jedem mandarine, pijem vodu, popio sam gram C vitamina, pilulu D od 1000 i imunoglukan

Drzim se.

P.S. So je i dalje odvratna, a sirce uzasno stipa nos :D

  • +1 6
Link to comment
32 minutes ago, Caligula said:

 

D3 neki Shpanski Plameca od 4000. A cink 15mg Magnifood, samo taj sam nasao

Jedna od dobrih stvari (ili jedina dobra stvar?) pandemije je što će mnogim ljudima preći u naviku da uzimaju te vitamine i kada prođe ovo.

Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

Jedna od dobrih stvari (ili jedina dobra stvar?) pandemije je što će mnogim ljudima preći u naviku da uzimaju te vitamine i kada prođe ovo.

sto bi ako nisu u deficitu?

 

ja i ovo ne znam kako, D pijem jer sam proverila pre mesec i vise, imala manjak.

cink sam uzimala one pastile 1 na dan, msm da je bilo 60 komada, i onda napravila pauzu, necu uzimati vise od 3 meseca nesto ..

sad ih trazim i nema nigde

 

jedva cekam da ovo prodje i da ne uzimam nista (ako mi D bude u ref.vrednostima) ko covek

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
Link to comment

Kod god je pomalo upucen u trziste vitaminskih preparata ce potvrditi da je 50eur/mesec prejaka cena za multivitamine. Spavanje je najvaznije, a zatim zitarice, povrce i sve to pojacano sa D3, Cink, Cvit, Dvit bi trebalo da ima maksimalan efekat na imunitet.

  • +1 1
Link to comment
On 21.11.2020. at 8:22, Đipalo Junuz said:

Đe ste, ljudi.

Vreme je da se javim i ovde...

 

Ćale (69) pozitivan, kašlje od prošlog petka, u ponedeljak testiran, u sredu dobio rezultate. Temperatura do 38.5 i gadan kašalj. Pluća čista za sad, poslali ga kući, nikakvi lekovi (osim paracetamola za temperaturu ako baš poraste), samo vitamini i da dođe odmah ako se zakomplikuje... Mama je sa njim u stanu, maske i dezinfekcija stalno, ona nema nikakve simptome. Lekar rekao ćaletu da ona ne mora da bude u samoizolaciji:blink: Njen komentar: "Jebote, pa da li su normalni?!?" Ne izlazi nigde, naravno. Zet i ja im radimo dostavu do vrata, ostavimo sve ispred vrata, pozvonimo pa se odmaknemo 3-4 metra, i tako...

 

Aj' čuvajte se. Čuvajte sebe od drugih i čuvajte druge od sebe.

 

Đe ste, ljudi.

 

Apdejt: poslali ćaleta danas iz kovid ambulante da se javi na infektivnu odmah (otišao je jutros u ambulantu jer kašlje sve jače, temperatura stalno oko 38 i iznad, skidao paracetamolom, tako mu rekli). Sumnjaju na upalu pluća, izvadili mu krv u ambulanti. Tek danas su mu dali antibiotik, uz njega i probiotik i još ponešto, brufen itd (osim brufena neću da pišem nazive i doze, da neko ne bi krenuo na svoju ruku da se leči i dozira, ne valja to)... Od srede i potpuno negativnog nalaza na plućima i kućnog lečenja do ponedeljka i sumnje na upalu pluća i slanja na infektivnu kliniku... Da se nadam da sve što im je makar malo sumnjivo šalju odmah na infektivnu... I da će valjda biti mesta u bolnici negde ako je za bolničko lečenje...

 

Čuvajte se.

  • +1 2
Link to comment

To je nažalost prilično standardan scenario: nema naznake upale pluća, ima temperature, krene na bolje i onda odjednom upala pluća. Nije mi jasno da mu odmah nisu dali antibiotik, to je prilično standardna mera lečenja.

 

Čuvajte se!

Link to comment

Moj ćale isto u avgustu-septembru imao temperaturu 38 nekih 7 dana i kad mu prestala i otisao na kontrolu pokazalo upalu pluća na snimku. Naravno nisu hteli da ga testiraju na koronu tako da i dalje ne zna da li je preležao a mrzi ga da ide da se testira da vidi da li ima antitela.

Link to comment

Ni iz cega krizna situacija. Klinac slinavio u vrticu. U Petak vece mu krenu oci da krmeljaju i mi ga odvedemo kod doktora, kaze konjuktivitis. Sutradan krene da povraca ali ga drzalo par sati i proslo. Sad je manje vise ok. Al od nocas supruga krene da povraca i temperatura 37.4 ja se raspadam al nemam temperaturu doduse bas jaku mucninu imam. 
 

ona sad otisla na pregled privatno i poslase je u kovid ambulantu. Jel jos neko imao slicne simptome ili ova samo ne zna sta prica? Ja nesto snisam cuo da je prvi simptom crvenilo ocihu i povracanje. Ukus/miris imamo klinac slini dosta i pomalo kaslje. 
 

Link to comment
15 minutes ago, nick1986 said:


 

ona sad otisla na pregled privatno i poslase je u kovid ambulantu. Jel jos neko imao slicne simptome ili ova samo ne zna sta prica? Ja nesto snisam cuo da je prvi simptom crvenilo ocihu i povracanje. Ukus/miris imamo klinac slini dosta i pomalo kaslje. 
 

Bilo je negde da i konjuktivitis može da bude simptom korone (zapravo izgleda kao konjuktivitis). Povraćanje takođe.

Šta će kod koga da se javi i šta će biti prvo, to je već individualno...

 

Edited by Lena
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...