Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Kuridža se usrao kao grlica bukvalno. Ništa bolji nisu bili ni Rit ni Hol, dobilo ih bukvalno ime Reala.

 

Ogromna je šteta što je nemoguće igrati s publikom.

Link to comment
56 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Naša dva pleja večeras ukupan indeks -2. No nije samo večeras bio problem. Moje razmišljanje je da je tu neophodna korekcija i to je to. Uglavnom, videćemo hoće li biti reakcije na tom planu veoma skoro.

    I ne toliko skoro, Roč ima ugovor još mesec dana. 

Link to comment
53 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Kuridža se usrao kao grlica bukvalno. Ništa bolji nisu bili ni Rit ni Hol, dobilo ih bukvalno ime Reala.

 

Ogromna je šteta što je nemoguće igrati s publikom.

+1

Klasična tekma protiv top ekipe u kojoj grizemo i na kraju dobijemo jer nam kao domaćem timu puste za nijansu veću tuču i jer nam igrači iz drugog ešalona prebace objektivne mogućnosti. Danas su njima pustili veću tuču, a nekoliko igrača se usralo i igralo ispod i inače skromnih mogućnosti. Ubeđen sam da bi dobili danas da je bilo publike.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

А јебига, Таварес је импозантан у рекету и једино га се Куз није препао вечерас. Али он је брзо испао, Тери је клинац, МЈК је до јуче играо за Приморску итд. Нема се ту шта пуно замјерити.

 

Реал је једноставно преискусна екипа препуна огавних ликова врхунског квалитета. Можда бисмо их рокнули да су гориле трибине, можда и не бисмо. Оно што је битно је да смо играли тимски, пеглали одбрану и били егал до краја.

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Naša dva pleja večeras ukupan indeks -2. No nije samo večeras bio problem. Moje razmišljanje je da je tu neophodna korekcija i to je to. Uglavnom, videćemo hoće li biti reakcije na tom planu veoma skoro.

 

Hol mi je delovao kao bolji igrač na početku sezone, Ročestija nisam nešto cenio ni kada je bio u prajmu, ali sa druge strane imamo Voldena i Lojda koji kidaju. Ne možeš ni da imaš baš 4 vrhunska beka, mi smo srećni što imamo ovu dvojicu, a dovoljno je da ostala dvojica budu podrška i da donesu neki konkretan kvalitet u trenucima kada su na terenu. Recimo Hol je vrlo dobar defanzivac, Roč je šuter i u teoriji ne mislim da su neiskoristivi. Samo jedan mora još malo da se privikne na ovaj nivo, drugi fizički da se dotera. Roča mogu i da zamene za mesec dana, tada će imati još bolju sliku kakav im profil igrača treba.

Ja sam zadovoljan utakmicom juče, odlično smo parirali, imali vođstvo 3 minuta pred kraj. Ne treba tražiti negativnosti kada odigraš egal sa Realom, posebno što je ovo bila normalna timska utakmica, ništa nalik onoj divljini viđenoj u Minhenu, pa i Moskvi, pa je s te strane primetan napredak.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

 

Hol mi je delovao kao bolji igrač na početku sezone, Ročestija nisam nešto cenio ni kada je bio u prajmu, ali sa druge strane imamo Voldena i Lojda koji kidaju. Ne možeš ni da imaš baš 4 vrhunska beka, mi smo srećni što imamo ovu dvojicu, a dovoljno je da ostala dvojica budu podrška i da donesu neki konkretan kvalitet u trenucima kada su na terenu. Recimo Hol je vrlo dobar defanzivac, Roč je šuter i u teoriji ne mislim da su neiskoristivi. Samo jedan mora još malo da se privikne na ovaj nivo, drugi fizički da se dotera. Roča mogu i da zamene za mesec dana, tada će imati još bolju sliku kakav im profil igrača treba.

Ja sam zadovoljan utakmicom juče, odlično smo parirali, imali vođstvo 3 minuta pred kraj. Ne treba tražiti negativnosti kada odigraš egal sa Realom, posebno što je ovo bila normalna timska utakmica, ništa nalik onoj divljini viđenoj u Minhenu, pa i Moskvi, pa je s te strane primetan napredak.

 

Nama na jedan fali mozga, kreacije, bukvalno nam fali PLEJ. I mislim da sa svim ostalim nekako možemo da se izborimo, osim sa tim. Neko ko će prepoznati situaciju, umeti da zavrti pik, podeli pas. Hol to može, ali na daleko nižem nivou od ovog na kom sada igra. Ročestija ne računam. Mislim da nikada nije bio niti će biti veći izbor po Amerikama za sitne novce, nadam se da i u klubu slično razmišljaju.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

Nama na jedan fali mozga, kreacije, bukvalno nam fali PLEJ. I mislim da sa svim ostalim nekako možemo da se izborimo, osim sa tim. Neko ko će prepoznati situaciju, umeti da zavrti pik, podeli pas. Hol to može, ali na daleko nižem nivou od ovog na kom sada igra. Ročestija ne računam. Mislim da nikada nije bio niti će biti veći izbor po Amerikama za sitne novce, nadam se da i u klubu slično razmišljaju.

 

Tesko da ce na ovaj tim dovesti nekog Amera bez iskustva u Evropi u decembru ako ga nisu hteli u septembru. Mucimo se da uklopimo O'Brajanta, mogu samo da zamislim koliko bi trajalo uklapanje novog igraca bez iskustva igranja u Evropi na tako bitnoj poziciji, sve i da imamo para da ga dovedemo. Prvobitna opcija je bila da Hol bude back-up plej, ispostavilo se da u Evropi ne mozemo da nadjemo prvog pleja za lovu koju smo hteli da damo. Prvo smo se raspitivali za ovog Amera iz Zalgirisa ali su Litvanci, svesni situacije na trzistu, odlucili da ga zadrze. S Pengosom je sve bilo dogovoreno, pojavio se Zenit sa nenormalnom ponudom i covek se izvinio, druge dve opcije nisu htele kod nas i zavrsile su u Atini, jedna privremeno, druga aktuelno, na kraju je doneta odluka da se rizikuje i zakrpi s Rocestijem, sto ocigledno nije upalilo.

 

Naravno da je jasno da nam treba prvi plej koji moze da napravi razliku na EL nivou ali bojim se da takvih nema, narocito ne za pare koje mi mozemo da odvojimo. Teoretski mozemo da probamo s nekom mackom u dzaku iz SAD ali sumnjam da ce se to raditi jer su rizici preveliki, pre bih rekao da se ceka da se malo prociste evroligaski klubovi pa da se vidi sta tu moze da se probere (scenario Panter od prosle godine). Zato je Rocesti potpisan na dva meseca i delimo organizaciju na vise igraca koji mogu da spuste loptu na parket i zavrte pik a nominalno nisu plejevi. Ne patimo se samo mi sa tom pozicijom, ozbiljna je susha kvalitetnih plejeva koji ne kostaju u pizdu materinu. Pogledaj samo ko je sinoc igrao Realu kao back-up plej i sa kakvim ucinkom. Naravno, ima "Holova" po Evropi koliko hoces koji bi peske dosli u evroligaski klub kad bi dobili poziv ali s njima bi dobili isto sto imamo i sada samo sa jos jednim igracem u rosteru. Nama treba prvi plej, s karakteristikama koje si naveo (da ne moze da mu se ide ispod bloka jer ce kazniti sutem, da ume da prepozna situacije na terenu, da zavrti pik i stvori prednost pasom i sve to na EL nivou), tesko da mozes da nadjes takvog igraca za "sitne novce".

Link to comment
7 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Da se ja pitam (a ne pitam se :cry:) svakako bih rizikovao s mačkom u džaku.

 

Ako je Zvezda nesto pokazivala do sada to je da moze da se pogresi u osnovnoj selekciji ali je po pravilu (a svako pravilo ima izuzetke) doselekcija uvek dosta dobra. Ova sezona je malo iscasena tako da ne znam ko ce se od Amera uopste odlucivati na selidbu dok virus po Evropi ovako pici ali ne sumnjam da ce i ovog puta biti izabran valjan igrac ako uopste bude prilike da se reaguje na trzistu. Nas problem je sto smo optereceni kadrovskim resenjima i hteli bismo da prelazni rok traje uvek. Ne znam kako je stecena ta sumanuta navika da se igraci "angazuju" i "otpustaju" posle jedne ili dve utakmice ali vec pocinje ozbiljno da iritira nesposobnost Zvezdinih navijaca da gledaju kosarku umesto sto se posle svake jebene utakmice bave time ko treba da dodje a ko da bude otpusten. Mi imamo dva mlada domaca beka u rotaciji koji bi u sledecih par meseci trebalo da dobijaju sve vecu i vecu sansu kako se sve vise budu trosili glavni igraci. Sutra protiv Splita, na primer, bi bilo jako vazno da se ne skinu Kuridza, koji je ocigledno ispustio paru, i Volden koji se nenormalno trosi, da Uskokovic dobije jos malo minuta nakon debija protiv Primorske i da Radanov zabode nekih 10-15 minuta.

 

Treba razumeti i to da ce se odresiti kesa samo ukoliko se proceni da nam visi osvajanje ABA lige, da se zaduzujemo zbog toga da bismo bili 10. u Evroligi a ne 12. to tesko da ce Covic sebi dozvoliti. Jednom se zajebao i upao u dugovanja jer je kalkulisao da ce se drzava ispruziti zbog F4 u Beogradu, kad su ga uhvatili za jaja i hteli da iskoriste dugovanja da ga isplate i sutnu, rasprodao je ceo tim da vrati dugove a mi smo zavrsili tako sto smo izgubili sledecu titulu od Buducnosti. Dakle, u klubu gledaju na kvalitet tima ne u kontekstu konkurentnosti u Evroligi vec u odnosu na najjace takmace u ABA ligi, ako je procena da nas oni ne mogu ugroziti nece se klub zaduzivati zbog Evrolige.

 

Pri cemu Zvezda ima dobar tim i igra ozbiljnu kosarku. U ovih osam utakmica, ako izuzmemo poslednja dva minuta protiv Bajerna, niko nas nije razbio na nacin na koji su to trpeli mnogo jaci timovi od nas, u nasem dresu gledamo trenutno najboljeg strelca Evrolige, bukvalno sve utakmice osim prve u Istanbulu smo gledali i nadali se do kraja da mozemo da ih dobijemo. Plus igramo bez publike koja nam je tradicionalno vetar u ledja. Moze bolje, naravno, ali nije lose ni ovako.

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...