Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

8 minutes ago, fandorin said:

     😊  Gobeljić mu centrirao za jedini gol koji je dao u Zvezdi pre 5 dana. 

 

Pre pet dana mozda, danas dobri Gobelja kao da se nije pojavio na utakmici. Doduse, kako su ga nasi Jo-Jo veznjaci trazili loptom dobro korenje nije pustio pored aut linije. Jednom je pokusao Jovicic da ga izbaci dugackim pasom i promasio ga za dobrih 15 metara.

Link to comment
37 minutes ago, harper said:

 

Pre pet dana mozda, danas dobri Gobelja kao da se nije pojavio na utakmici. Doduse, kako su ga nasi Jo-Jo veznjaci trazili loptom dobro korenje nije pustio pored aut linije. Jednom je pokusao Jovicic da ga izbaci dugackim pasom i promasio ga za dobrih 15 metara.

     Tačno, praktično se nije ni video. Ali i pored te stealth partije uspeo je da stvori mrtvu šansu koju je upropastio Vukanović što si i sam istakao. Gajić je u prvom poluvremenu dva puta bio u prilici da centrira i oba puta je to bilo katastrofalno. Ne zaboravimo i činjenicu da je dobri Gobelja bio kovidovan pa je očigledno da kaska fizički za ostatkom ekipe. 

Link to comment
30 minutes ago, fandorin said:

     Tačno, praktično se nije ni video. Ali i pored te stealth partije uspeo je da stvori mrtvu šansu koju je upropastio Vukanović što si i sam istakao. Gajić je u prvom poluvremenu dva puta bio u prilici da centrira i oba puta je to bilo katastrofalno. Ne zaboravimo i činjenicu da je dobri Gobelja bio kovidovan pa je očigledno da kaska fizički za ostatkom ekipe. 

 

Gajic je danas bio sto puta bolji od Gobeljica, jedan od najboljih igraca na terenu. Kod nas je problem to sto se ucinak igraca gleda samo kroz highlights-e pa moze i da ispadne da je Gobeljic bio ucinkovitiji ali kad se pogleda igra cele ekipe jasno se vidi koliko su Gajic, Sanogo i Ivanic bili superiorniji danas u odnosu na Jo-Jo dvojac i Gobelju. Sa njima nemamo spejsing, nemamo brzinu, nemamo slobodnih igraca a i kad ih imamo niko se ne usudjuje da im doda loptu. To su prosto igraci koji su ceo zivot proveli u nasoj ligi (Jovicic je malo bio u Rusiji) i ocigledno imaju problem da u kontinuitetu takticki ispunjavaju ono sto se od njih trazi, sto se narocito vidi u kretnji.

 

Prema Jovicicu sam malo nepravedan posto ne volim taj tip igraca ali pogledaj, na primer, Jovancica gde se krece kad nasa zadnja linija ima loptu. Ode covek u blok do prvog protivnickog igraca i ne mrda odatle dok ga lopta ne preskoci a i kada dodje lopta do njega okrene se s njom deset puta i onda doda ili pozadi ili prvom do sebe. Ne znam koja mu je logika da izigrava defanzivnog specijalca pored Jovicica i da ne ucestvuje u kreiranju igre i povlacenju akcija. Kako uopste misli da lopta dodje do prednjih igraca? Onaj mali Krstovic je polovinu vremena proveo oko centra igralista izvlaceci se da odigra s nekim, mali Radulovic osim onog suta pred kraj skoro da nije pipnuo loptu osim kad je izvodio kornere, a Vukanovica necu ni da komentarisem. Bukvalno se citava igra vrtela oko Vulica, decko je overio svaku loptu u napadu dok su ova dvojica posmatrala nase napade sa najboljih mesta na stadionu. Jebes ti taj fudbal, to je moglo da prolazi kod Milojevica ali se iskreno nadam da necemo vise gledati alibi fudbal i alibi igrace u timu.

 

Ali Vukanovic (ipak moram da ga prokomentarisem) koji pokusava petom da doda i spoljnjom sebi da pas i pretrci igraca a ne moze da primi loptu koja putuje pola sata do njega nego mu prolazi pored noge i odlazi u aut. Plus ono idiotsko uklizavanje kojim je skinuo zicer Radulovicu. Kakvo blamiranje za profesionalnog fudbalera.

Link to comment

    Nema nikakve potrebe da me ubeđuješ da je Jovančić mediokritet. Čovek je bio prijatno iznenađenje kad je došao iz Vojvodine jer su očekivanja bila preniska. I navijača, a i protivničkih ekipa. Odigrao je dobru polusezonu na krilima kolektivne euforije zbog ulaska u CL i nakon toga se vratio na nivo na kome on zapravo i jeste, dakle linglong.

 

   Jovičić je, što reče Dimitrije, upotrebljiv na jačim mečevima (ne i najjačim) zbog neverovatne energije sa kojom igra. U stanju je da kao kuče besomučno juri za protivnikom pa mu vrlo često i zasmeta, a ponekad mu se omakne i neka korektna partija unapred. Imao je i te pehove sa povredama pa bi možda i trebalo razmisliti o njegovom ostanku.

 

   Oko diskusije Gobeljić-Gajić imam utisak da teraš inat :D. Po svaku cenu nam ukazuješ na stvari koje se jednostavno ne dešavaju. Ne, Gajić sinoć nije igrao dobro, pogrešio je u svakoj iole komplikovanijoj situaciji. To što je dodavao Sanogu loptu na dva metra dok smo po Dekijevoj zamisli "vrteli", to bih mogao i ja da radim. Sećam se naše debate na istu temu prošle godine, tvrdio si da Gobeljić neće nikada dostići  Gajićev nivo iz mlade repke. Evo, ja sada odgovorno tvrdim da Gaja može samo da sanja o partijama koje je Gobeljić pružio protiv PSGa u Beogradu, u Kopenhagenu i Atini. Nisam siguran ni da će imati prilike da igra tako zahtevne mečeve osim nekim nesrećnim slučajem. Što, opet, ne govori u prilog nekim Gobeljićevim vanserijskim sposobnostima, ali je činjenica da boljeg desnog beka sa srpskim pasošem Zvezda ne može da dovede. Uostalom, kako objasniti činjenicu da je kod oba trenera bio nezamenljiv i da mu Gajić nije predstavljao ozbiljnu konkurenciju za mesto u timu kad je potpuno fit? Ako budeš odgovorio da mora da igra jer mu Giška gardista sređuje mesto u timu preko svojih šipkaških veza, napuštam forum zauvek. :D

Link to comment
13 hours ago, harper said:

 

Pre pet dana mozda, danas dobri Gobelja kao da se nije pojavio na utakmici. Doduse, kako su ga nasi Jo-Jo veznjaci trazili loptom dobro korenje nije pustio pored aut linije. Jednom je pokusao Jovicic da ga izbaci dugackim pasom i promasio ga za dobrih 15 metara.

Gobeljic je dao gol Bufonu

Link to comment

Krece lozana da pregovaramo sa Banetom Ivanovicem. Odbio je produzenje ugovora, navodno nudili mu 2M on trazio 3M (isto sto i sad ima) evra, pa se nisu dogovorili.

Ne znam kako zamisljaju da dodje u Zvezdu za 6 puta manje para, al dobro. Valjda idu logikom "ima 36 godina koji ce mu lova"..a u Kataru, Kini ili Arabiji bi uzeo 10 puta vise nego sto mi mozemo da mu ponudimo.

 

U svakom slucaju bice nedelju dana lozane, pa krece Prvenstvo.

 

Link to comment
3 hours ago, fandorin said:

    Nema nikakve potrebe da me ubeđuješ da je Jovančić mediokritet. Čovek je bio prijatno iznenađenje kad je došao iz Vojvodine jer su očekivanja bila preniska. I navijača, a i protivničkih ekipa. Odigrao je dobru polusezonu na krilima kolektivne euforije zbog ulaska u CL i nakon toga se vratio na nivo na kome on zapravo i jeste, dakle linglong.

 

   Jovičić je, što reče Dimitrije, upotrebljiv na jačim mečevima (ne i najjačim) zbog neverovatne energije sa kojom igra. U stanju je da kao kuče besomučno juri za protivnikom pa mu vrlo često i zasmeta, a ponekad mu se omakne i neka korektna partija unapred. Imao je i te pehove sa povredama pa bi možda i trebalo razmisliti o njegovom ostanku.

 

   Oko diskusije Gobeljić-Gajić imam utisak da teraš inat :D. Po svaku cenu nam ukazuješ na stvari koje se jednostavno ne dešavaju. Ne, Gajić sinoć nije igrao dobro, pogrešio je u svakoj iole komplikovanijoj situaciji. To što je dodavao Sanogu loptu na dva metra dok smo po Dekijevoj zamisli "vrteli", to bih mogao i ja da radim. Sećam se naše debate na istu temu prošle godine, tvrdio si da Gobeljić neće nikada dostići  Gajićev nivo iz mlade repke. Evo, ja sada odgovorno tvrdim da Gaja može samo da sanja o partijama koje je Gobeljić pružio protiv PSGa u Beogradu, u Kopenhagenu i Atini. Nisam siguran ni da će imati prilike da igra tako zahtevne mečeve osim nekim nesrećnim slučajem. Što, opet, ne govori u prilog nekim Gobeljićevim vanserijskim sposobnostima, ali je činjenica da boljeg desnog beka sa srpskim pasošem Zvezda ne može da dovede. Uostalom, kako objasniti činjenicu da je kod oba trenera bio nezamenljiv i da mu Gajić nije predstavljao ozbiljnu konkurenciju za mesto u timu kad je potpuno fit? Ako budeš odgovorio da mora da igra jer mu Giška gardista sređuje mesto u timu preko svojih šipkaških veza, napuštam forum zauvek. :D

 

:ohmy:

 

Tebe je zaista malo zaveo gol Bufonu, na toj utakmici su ga u odbrani vozali kao majmuna. Sto mu uopste ne zameram jer znamo protiv kakvih napadaca je igrao ali to sto mu ne zameram nemoc ne znaci da je odigrao dobro. Gobeljic je meni skroz simpa lik, cenim igrace koji trudom i ulaganjem pokusavaju da nadoknade manjak kvaliteta, ali covek jednostavno ne zna da igra fudbal, takticki je nepismen, cak nema ni poziciju u timu na kojoj ocigledno moze najvise da pruzi. Prinudni bek, prinudni stoper, prinudni veznjak, prinudni fudbaler. Nema ni Gajic neki kvalitet ali bar igra i razmislja kao bek, krece se kao bek, nudi se kao bek. Mozes ti da svodis ironicno njegovo ucestvovanje u igri na "dodavanja na dva metra do Sanoga" ali ta dodavanja i cinjenica da je Gajic opcija na svojoj strani terena siri odbranu i omogucava vise prostora veznim i krilnim igracima. To je u napadu posao modernog beka, da drzi liniju sto je moguce blize aut liniji kako bi rasirio igru i ako mu se ukaze prilika da utrci krilu iza ledja i probije po strani.

 

Ne teram ja nikakav inat samo gledam fudbal i posmatram kako igraci sprovode takticke zamisli trenera. Milojevicu Gajic nije bio potreban za ono sto je igrao, kao sto mu nisu bili potrebni Ebesilio, Kafu, Gavric, Ivanic, La Para, Garsija, Vulic, Kanjas koji mu ili nisu igrali pored raznih Vukanovica i Jovancica ili nije znao kako da ih upotrebi. Zato smo igrali fudbal kakav smo igrali, oportunisticki i dekadentan ali savrseno efikasan za ono sto je Milojevic hteo.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, harper said:

 

:ohmy:

 

Tebe je zaista malo zaveo gol Bufonu, na toj utakmici su ga u odbrani vozali kao majmuna. Sto mu uopste ne zameram jer znamo protiv kakvih napadaca je igrao ali to sto mu ne zameram nemoc ne znaci da je odigrao dobro. Gobeljic je meni skroz simpa lik, cenim igrace koji trudom i ulaganjem pokusavaju da nadoknade manjak kvaliteta, ali covek jednostavno ne zna da igra fudbal, takticki je nepismen, cak nema ni poziciju u timu na kojoj ocigledno moze najvise da pruzi. Prinudni bek, prinudni stoper, prinudni veznjak, prinudni fudbaler. Nema ni Gajic neki kvalitet ali bar igra i razmislja kao bek, krece se kao bek, nudi se kao bek. Mozes ti da svodis ironicno njegovo ucestvovanje u igri na "dodavanja na dva metra do Sanoga" ali ta dodavanja i cinjenica da je Gajic opcija na svojoj strani terena siri odbranu i omogucava vise prostora veznim i krilnim igracima. To je u napadu posao modernog beka, da drzi liniju sto je moguce blize aut liniji kako bi rasirio igru i ako mu se ukaze prilika da utrci krilu iza ledja i probije po strani.

 

Ne teram ja nikakav inat samo gledam fudbal i posmatram kako igraci sprovode takticke zamisli trenera. Milojevicu Gajic nije bio potreban za ono sto je igrao, kao sto mu nisu bili potrebni Ebesilio, Kafu, Gavric, Ivanic, La Para, Garsija, Vulic, Kanjas koji mu ili nisu igrali pored raznih Vukanovica i Jovancica ili nije znao kako da ih upotrebi. Zato smo igrali fudbal kakav smo igrali, oportunisticki i dekadentan ali savrseno efikasan za ono sto je Milojevic hteo.

     Zar to upravo ne radi Gobeljić? Mislim, hajde da zanemarimo sinoćnji meč. 

      Neverovatno mi je da si i pomislio da sam Gobeljićevu igru protiv PSG procenjivao samo na osnovu gola koji je dao. Neskromno sam mislio da ne ostavljam utisak tako plitke osobe. Pogledaj još jednom drugo poluvreme te utakmice. 

     A čak kad bi se oslonili i samo na suvu statistiku ni tu ne bi loše prošao, 9 golova i 12 asistencija. Od bekova je učinkovitiji, nakon Riste Vidskovića, samo Lučo koji je pucao penale. Bila je, recimo, ona utakmica sa Čukom, poslednja Milojeva, kad smo dobili 3:1 posle preokreta. Sva 3 asista dobri Gobelja. Slučajno? 

    Poslednji pasus je prilično sporan. Koji trener je umeo da iskoristi Ebisilija i Kafua nakon Zvezde? Ili ih je Milojević baš mnogo pokvario? Svi ostali pobrojani su igrali više nego dovoljno. Izuzev Gavrića i tu si potpuno u pravu.

Link to comment
22 minutes ago, fandorin said:

     Zar to upravo ne radi Gobeljić? Mislim, hajde da zanemarimo sinoćnji meč. 

      Neverovatno mi je da si i pomislio da sam Gobeljićevu igru protiv PSG procenjivao samo na osnovu gola koji je dao. Neskromno sam mislio da ne ostavljam utisak tako plitke osobe. Pogledaj još jednom drugo poluvreme te utakmice. 

     A čak kad bi se oslonili i samo na suvu statistiku ni tu ne bi loše prošao, 9 golova i 12 asistencija. Od bekova je učinkovitiji, nakon Riste Vidskovića, samo Lučo koji je pucao penale. Bila je, recimo, ona utakmica sa Čukom, poslednja Milojeva, kad smo dobili 3:1 posle preokreta. Sva 3 asista dobri Gobelja. Slučajno? 

    Poslednji pasus je prilično sporan. Koji trener je umeo da iskoristi Ebisilija i Kafua nakon Zvezde? Ili ih je Milojević baš mnogo pokvario? Svi ostali pobrojani su igrali više nego dovoljno. Izuzev Gavrića i tu si potpuno u pravu.

 

Igrac koji igra ima statistiku, onaj koji ne igra je nema. To nije argument ni za sta. Nemam ja nista protiv Gobeljica, samo kazem da igraci poput njega imaju odredjeni plafon i da je taj plafon jako nizak. Takav igrac vise ne moze da prevari nikog, zato mi imamo ponude za sve i svakoga ali za te matore domace igrace nemamo nikakvih ponuda i ne mozemo da ih uvalimo nigde. Gobeljic je po meni prototip back-up igraca s velikim srcem i solidnim motorom koji ce da udje na nekoj utakmici da obavi tacno odredjeni zadatak i to je sve, zato sto takvi igraci igraju kao prvotimci u Zvezdi mi smo do prosle godine izgledali uzasno dosadno, sporo i predvidljivo na terenu kad god lopta ne bi bila kod Marina. Ponovicu, treba samo gledati jucerasnju utakmicu i razliku u igri izmedju prvog i drugog poluvremena. Momci koji su usli su se trudili, trcali, pritiskali, nisu otaljavali posao, ali krajnji ucinak svog tog truda je bilo par prekida, jalovost u napadu i primljeni gol zbog pada koncentracije. Jednostavno je dzabe ako ne znas da igras, mozes da imas ne znam kakvu kontrolu terena ali kad treba ispred gola da se uradi nesto fudbalski nema nista od tog posla. Ono sto su kod prvog gola uradili Ivanic, Katai i Tomane znas kad bi uradili Jovancic, Vukanovic i Pavkov? Nikad, pa ni tad. 

 

Sto se tice toga sta i gde su igrali igraci koji su odlazili iz Zvezde, kad smo mi poslednji put imali igraca koji je otisao od nas i znacajno unapredio svoju igru i karijeru? Aleksandar Katai i Marko Marin, koji su velemajstori u odnosu na druge nase igrace, zavrsili su nakon epizode u Zvezdi u cistoj egzotici, a klincima koji su od nas kupljeni jos uvek se po pozajmicama ispravljaju osnovni nedostaci koji nisu ispravljani kod nas. Covek provede nekoliko godina u Zvezdi, izadje iz nje a ne zna da sutne loptu levom nogom ako je desnjak, ne zna da poklopi sut, ne zna da primi loptu u pokretu, ne zna da posalje tacan i ostar pas duzi od deset metara. Jebi ga, to se uci u osnovnoj skoli.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Više me je strah da bi bio kao Dragutinović, nego kao Karleuša.

Jel ti Bane do sada odavao utisak da je dijabola ili ne?

Pre bi on bio nas Krstajic nego Dragutinovic.

Link to comment

Daj Bobe da grešim, ali ako je čovek otišao iz Zenita zbog male ponude od dva miliona evra, na koju varijantu bi mi mogli da ga privučemo?

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...