Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Pominjala se zamena domaćinstva, pričalo se o Tbilisiju, Kipru i Mađarskoj kao realnim opcijama, ali je sada sve na u UEFA koja će sutra doneti konačnu odluku u mestu odigravanja plej-ofa za Ligu Evrope između Ararata i Crvene zvezde.

 

Čelnici jermenskog šampiona, koji su na konstantnoj liniji sa crveno-belima i UEFA, garantovali su bezbednost članovima ekspedicije srpskog šampiona. Vodeći ljudi Evropske kuće fudbala sada proveravaju da li će ekspedicija iz Beograda moći da sleti u Jerevan, posle čega će doneti svoju konačnu odluku. Deluje da je odluka da se meč odigra u Jerevanu trenutno najrealnija.

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/ararat-garantovao-bezbednost-zvezdi-uefa-ih-proverava/367056

 

Ovo je gore od turskih serija!

Edited by Milosh76
Link to comment

Garancije bezbednosti od strane celnika Ararata ne vrede ni pisljiva boba.  Cime oni to garantuju?  Nihova drzava je naprecac odlucila da krene u rat.  To nisu sporadicna puskaranja izmedju granicinih patrola.  Tamo gruva teska artiljerija, avijacija i oklopne jedinice, a pominju se i rakete "Iskander". 

Link to comment
18 minutes ago, Dimitrije said:

Sto duze UEFA odugovlaci sa odlukom o mestu odigravanja utakmice, to je sve izglednije da ce da se igra tamo gde je zakazana.  Nasi treba da stignu u Jerevan najkasnije u sredu pre podne da bi popodne mogli da odrade trening na lokalnom stadionu.  To znaci da bi iz Beograda trebalo da krenu najkasnije u sredu rano ujutru.  Nema vise odugovlacenja, vec da se spremamo za Jerevan i da tamo na terenu pokazemo da smo bolji i da pobedimo.  Kuknjava zbog UEFA nepravde moze samo da nam steti, pogotovo nasim domacim igracima koji su podlozni takvoj psihozi.

 

 

Ne treba kukati ali treba traziti pismenu odluku da se igra u Jerevanu i dati do znanja UEFA da ce klub, ako se bilo kome bilo sta desi tokom tog putovanja a vezano je za sukobe u Jermeniji, tuziti UEFA odgovarajucem sudu u Svajcarskoj. Nije da nismo imali slucajeve i ranije da su domacinstva pomerana zbog opasnosti od ratnih sukoba, nagovestaja opasnosti ili samo zbog stava gostujuceg kluba da se ne oseca prijatno u takvim okolnostima. Nema teorije da bi bilo koji klub iz zapadne Evrope bio prinudjen da leti u Jerevan usred rata i eventualna odluka da nasa ekspedicija ide tamo bi bila ozbiljan blam za UEFA. Te fore "da pokazemo da smo ozbiljan klub, da se spremimo i junacki pobedimo ili izginemo (no pun intended)" padaju u vodu na prosto pitanje - da li bi iko od nas drage volje poslao svoje dete da ide u Jerevan da igra fudbal usred ratnih dejstava u Jermeniji. Tudjim kurcem je vazda bilo lako gloginje mlatiti.

Link to comment

U optici UEFA, zapadni klubovi imaju status Jupitera dok nasi klubovi imaju status vola i to se nece promeniti.  Nasima bi zapretili da ce da izgube utakmicu sluzbenim rezultatom, ako odbiju da igraju u Jerevanu.  Sve dok neki azarbedzanski projektil ne tresne na tamosnji aerodrom ili u predgradje Jerevana, sumnjam da ce UEFA da promeni odluku.  Posebno iritira vest da ce UEFA doneti odluku u sredu a mi najkasnije u sredu rano moramo na put ako mislimo da bar vidimo teren na kome cemo da igramo utakmicu.

Link to comment

Ako cemo posteno, najrealnije je da se igra negde na neutralnom terenu, Grcka, Poljska, Kipar ili Madjarska.

 

U Jerevenu ne moze zbog bezbednosti, u BG ne moze jer je zreb bio drugaciji.

AKo UEFA ne odluci da bude 3-0 za nas, onda je neutralni teren najrealnija opcija. Samo jos da utvrde koja od 4 zemlje moze najbrze da organizuje utakmicu.

 

Postoji i problem "sta ako prodje Ararat dalje" onda ce svaka utakmica morati na neutralnom terenu ili da svaki put zasedaju i odlucuju pojedinacno.

Edited by Milosh76
Link to comment

ja sam juce pisao da treba igrati tamo al sam posle shvatio da situaciju posmatram iz individualnog ugla, odnosno da bih ja isao u jerevan bez problema al realno ne bih nikog drugog prisiljavao da isto to uradi. tako da situacija jeste kompleksna... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

U optici UEFA, zapadni klubovi imaju status Jupitera dok nasi klubovi imaju status vola i to se nece promeniti.  Nasima bi zapretili da ce da izgube utakmicu sluzbenim rezultatom, ako odbiju da igraju u Jerevanu.  Sve dok neki azarbedzanski projektil ne tresne na tamosnji aerodrom ili u predgradje Jerevana, sumnjam da ce UEFA da promeni odluku.  Posebno iritira vest da ce UEFA doneti odluku u sredu a mi najkasnije u sredu rano moramo na put ako mislimo da bar vidimo teren na kome cemo da igramo utakmicu.

 

Ma, donece oni odluku sutra ali da li je neko tamo zaista toliko lud da poveruje da ce se do sutra ili do cetvrtka stvari u Jermeniji promeniti ili zaustaviti. Oni kao da nisu svesni da ovo sto se trenutno desava nisu uobicajene carke u pogranicnim oblastima vec full scale vojna operacija sa potpuno neizvesnim posledicama. Araratu je ista ta UEFA zabranila da igraju na svom stadionu zbog lose trave a satro ima problem da im oduzme domacinstvo iako su ljudi usred rata. Potpuno bizarno.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Ako cemo posteno, najrealnije je da se igra negde na neutralnom terenu, Grcka, Poljska, Kipar ili Madjarska.

 

U Jerevenu ne moze zbog bezbednosti, u BG ne moze jer je zreb bio drugaciji.

AKo UEFA ne odluci da bude 3-0 za nas, onda je neutralni teren najrealnija opcija. Samo jos da utvrde koja od 4 zemlje moze najbrze da organizuje utakmicu.

 

Postoji i problem "sta ako prodje Ararat dalje" onda ce svaka utakmica morati na neutralnom terenu ili da svaki put zasedaju i odlucuju pojedinacno.

To postaje kasno. 

Link to comment

Javio se I majmun

Kako je naveo, Zvezda se potpuno normalno sprema da u sredu putuje u Jermeniju kao da se tamo ništa i ne dešava.

– Ako mene lično pitate, ja sam za to da se utakmica igra u Jermeniji. Ne želim da nevolju jermenskog naroda koristimo za neku našu korist. Ne želim to. Ako je već žreb odlučio da po treći put budemo gosti, neka tako i bude. Ako smo bolji, u šta ne sumnjam, Crvena zvezda mora pobediti gde god da igra. Idemo i pobedićemo – istakao je Terzić.

Link to comment

Mi smo i sa Lesterom igrali u Beču (videh da neko pominje Samp i čuvene tekme u Pešti i Sofiji) iako nije bilo ni r od rata, ovi se rokaju 30 godina i UEFA odluku odlaže za sredu!?

Link to comment

Ma kakva sreda.. Ne moze da se organizuje nista ako odluka bude u sredu. Donece veceras ili ujutro, vidis da je i Terzic ZA da se ide u zemlju koja je u ratnom stanju!

 

Kako ne verovati u procenu ovakvom liku?

 

1601310501524_terzzo.jpg

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...