Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 2 months later...

bio kod onih izraelaca što zidaju central garden u dalmatinskoj. kao imao neku preporuku i obećanje da će biti maksimalno frendli što se ponude tiče. elem izraelski kombinat traži cca 2200€ po kvm tj nešto preko 100k€ za manje od 50 kvm(dvosoban), nema popusta za keš, samo sam isposlovao neki "mali popust na ime poznanstva, i ako se odlučim staviće me na listu prijavljenih u prvoj turi pošto kad dodju na graund ziro cene će ići u plus"

isto sam naučio da što je spratnost viša cena skače za cca 2%

 

mislim da im niko nije rekao da nisu na menhetnu nego na paliluli

 

 

free palestine

Bio pre par nedelja na gradilistu posto mi drugar tamo radi. Rece da se cena kvadrata krece od 1800 evra do 2400 evra u zavisnosti od spratnosti, polozaja stana i slicno. Ono sto sam video jeste da je stvarno u pitanju kvalitetna gradnja, stolarija je na primer spolja aluminujum iznutra drvo, drugar mi je pokazivao neke ploce koje postavljaju na plafon terase koje kostaju 20 evra po m2. U principu jeste to visoka cena za nase uslove ali opet mislim da im prodaja ide sasvim dobro. To je bar utisak na osnovu onoga sto mi je drugar rekao posto oni koji su kupili stanove svracaju da vide kako napreduju radovi.

Link to comment

Bio pre par nedelja na gradilistu posto mi drugar tamo radi. Rece da se cena kvadrata krece od 1800 evra do 2400 evra u zavisnosti od spratnosti, polozaja stana i slicno. Ono sto sam video jeste da je stvarno u pitanju kvalitetna gradnja, stolarija je na primer spolja aluminujum iznutra drvo, drugar mi je pokazivao neke ploce koje postavljaju na plafon terase koje kostaju 20 evra po m2. U principu jeste to visoka cena za nase uslove ali opet mislim da im prodaja ide sasvim dobro. To je bar utisak na osnovu onoga sto mi je drugar rekao posto oni koji su kupili stanove svracaju da vide kako napreduju radovi.

cena je teško cepanje šta god da su natakarili

Link to comment

a sve što nabrče pod firmom kvalitetna gradnja ne može preći stotku po kvadratu poda, da jebe rak raka

 

ajde, može i 150 ako se baš preterano pevče

da li misliš na uredjenje gajbe ili kompletna gradnja temelj, ploča, ploča....krov?

 

što se tiče renoviranja gajbe neka bg cena je oko 200€ po kvadratu ili nešto niže ali ne mnogo niže, plafon 20-30€

 

ovi izraelci brat bratu imaju čiste love po kvm 1500€ ako im se u cenu koštanja uzmu u obzir najkvalitetniji materjali, dozvole, mito, gradsko gradjevinsko zemljište. svakačast ko je u mogućnosti, al mislim da dobrano preteruju. pitanje je kako će ceo kvart izgledati za koju godinu i kad isplivaju sve sardine i jajaj iz zidova.

 

znam za gajbe gde je kvadrat bio i skuplji a otpao je plafon posle dve godine(nešto klima nije dobro bila uvezana, i gde su menjane spoljne pločice posle prve kiše kad je dete fasovalo 5 kopči na glavi)

Link to comment

Cene u Beogradu su imbecilno visoke, kad uzmemo u obzir sam grad, amenities, lokacije, kvalitet i slično. Ajde nek neka zaista™ kvalitetna novogradnja u pristojnom kraju može da bude skuplja, ostaju brat bratu ćumezčine za 1000-1500€/m2 kao gro ponude koje valjda kupuje samo onaj ko mora™ ili ko je blesav i ima pare nekom igrom sudbine.

Link to comment

 

znam za gajbe gde je kvadrat bio i skuplji a otpao je plafon posle dve godine(nešto klima nije dobro bila uvezana, i gde su menjane spoljne pločice posle prve kiše kad je dete fasovalo 5 kopči na glavi)

Novogradnja u Srbiji je mačka u džaku kao i polovan auto. Ne razumem ljude koji ulaze u zgrade koje nemaju ni 1 zimu iza sebe, osim ako nisu uzimali u izgradnji zbog niže cene.

Kada sam uzimao gledao sam naravno cenu, lokaciju ali i to da zgrada iz 60neke nije potonula ni milimetar i ima debo zid. Promenio svu struju, vodu i drvenariju i došao na isto kao da sam uzimao stan u novoj zgradi.

Link to comment

cene su možda bile imbecilno visoke, poslednjih pet(sedam) godina su pale za 30ak% ono što je nekad bilo 1500€, sad je manje od 1100€

problem je što prodavci imaju zamišljenu imaginarnu svotu koja im treba™ da sa njom pokrpe rupe u budžetu i odu u neku sremčicu, borču. pa tako kad surfuješ oglasima za nekretnine možeš naleteti na svakojake ponude. onaj ko želi da proda relativno brzo nekretninu vrlo dobro zna koja je njena cena.

Link to comment

moja zgrada je kao srbija u eu

geografski pripada ali je ekonomska politika obilazi tako da napravi tacno jedan ujed otpadnicki

projekat je katastrofalan kakve god plafone ugradili

 

 

gledam sad beobuild ap tu dejt topik i nerviram se

i ne kapiram tamo se svi raduju kako realizacija brzo napreduje

pa majku mu tehnicki i nije toliko tesko srusiti dvospratnu starudiju i naliti sedam spratova betona

problem je sto se nije ni pomissljalo dalje od toga

 

 

ovakve lokacije zasluzuju i obavezuju na ucesce gradjana u planiranju, javne rasprave, a pre toga konkurs, dakle vise razlicitih resenja, gde se bira najbolje ili merdzuje vise kvalifikovanih

a pre konkursa ozbiljna studija tehnickih, socijalnih, ekonomskih i inih parametara

 

ovako; dosao muja i napravio sarenu lazu (idemo)

 

i da, krivi soliter rnrolla bi hipoteticki pao tacno preko ovog placa i oko cvijiceve

ali nije mu jos vreme

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...