Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Spektakl je koliko lažu agencije u oglasima. Druge zgrade na slikama na sajtovima, lažiranje spratnosti (npr kažu da je 2/3, a u stvari je 2/7 ili rutinski prizemlje predstavljaju kao prvi sprat), lažiranje broja soba (npr. kažu da je 1,5 a u stvari je jednosoban sa ormanom kao "pregradom" ili je "adaptibilan", pa se lako može podeliti ta jedna soba na dve :isuse:) je deo repertoara ...

Link to comment

Spektakl je koliko lažu agencije u oglasima. Druge zgrade na slikama na sajtovima, lažiranje spratnosti (npr kažu da je 2/3, a u stvari je 2/7 ili rutinski prizemlje predstavljaju kao prvi sprat), lažiranje broja soba (npr. kažu da je 1,5 a u stvari je jednosoban sa ormanom kao "pregradom" ili je "adaptibilan", pa se lako može podeliti ta jedna soba na dve :isuse:) je deo repertoara ...

 

da, rečnik agenata se brzo nauči kad tražiš stan:

 

"nameštaj pristojan" = nameštaj (inače krš star min.50 godina) postoji.

 

"nameštaj extra sve novo" = nameštaj je mlađi od 10 godina. (forma ideale naravno.)

 

"centar" = vukov spomenik, đeram, kalenić, sve do južnog bulevara. kada je stvarno centar, onda se piše ulica, npr. knez mihajlova, makedonska i sl.

 

"vračar" = lekino brdo, autokomanda, lion

 

"ima internet" = telefon je na digitalnoj centrali, pa možete uvesti sami ADSL ako vam treba.

 

"skoro renovirano" = okrečeno

 

...

Link to comment

investitor mi rekao da ga ne interesuje nalaz procenitelja uz salve ad hominem uvreda iako je čoveka video samo dok je ovaj snimao stan.

inače sam procenitelja izabrao eci-peci-pec metodom sa liste koju mi je dao bankar i gle čuda ispao profesionalac sa integritetom.

 

uzgred, u bankama listom rade osobe koji n'umeju da ti objasne šta zapravo plaćaš, da taksativno razdele ukupne troškove i napišu rokove dospeća, da ti pojasne koja sve osiguranja na kredit postoje i sl.

tri puta mi šalju zastareli liflet na mejl sa starom (višom) kamatnom stopom i uopšte deluju kao gomila dece na izletu koji eto tu nude neke svoje proizvode čiju suštinu ne razumeju niti znaju da objasne.

black box bankarstvo.

 

pri tom je cela firma pod šatro premium banking tretmanom. premium my ass.

premium se razlikuje od običnog stanovništva po troškovima reprezentacije. dobiješ ubavu kesu, rokovnik, olovku i fensi fasciklu.

kad me vide sa tom fasciklom, babe mi ustaju u prevozu, šofer mi otvara vrata na semaforu a kontrolori me zaobilaze da mi se ne zamere.

 

sve je mi je to jedno tako tužno i zamorno iskustvo. uticalo mi je na odnose sa suprugom, na posao, na sve.

prosto mi je laknulo što sam na neko vreme odustao od ideje za proširenjem. jebite se, lihvari.

Link to comment

mi smo bacili letimican pogled na oglase, inspirisani glasinama da su cene nesto nize i sa idejom da bi ili mogli da se malo prosirimo ili da potrazimo nesto gde imamo i neko dvoriste. ne lezi vraze, ne samo da cene nisu nista bitno nize nego pre 3-4 godine nego se standardno prodaje tezak soder. ako ubacis u pretragu vracar, 100m2 i slicno, dobijes 99% apsolutnih budalastina, raznih dvorisnih nadogradnji ili potkrovnih konstrukcija koje veze sa planiranjem nemaju. ako je pak nesto iole suvislo, da ima layout nekog starijeg salonca i da nije naruseno neverovatnim pregradnim zahvatima i idejama, da nije neka lamperija poslagana kao riblja kost ili plocice sve do plafona i slicne ludorije, onda je cena ne bitno drugacija od one pre krize. hej, neki ljudi i dalje traze 2500e za vracar. mozda je to neka nevidjena zabava, da zabacis udicu sa cenom kao da ne zivimo ovde i onda da cekas 5 godina da se neku muceni gastos vrati i sroka svoju ustedjevinu bas u tvoj cumez. inace mi je najfantasticnije otkrice to sto sam provalio jedno 5 stanova koje sam gledao 2004. godine kada sam kupio ovo moje, a koji jos nisu prodati. neki su u zemunu ali ih ima i na vracaru. na jednom - na vrh baba visnjine - su promenili dotrajalu stolariju u PVC ali se i dalje prodavac (vojkan borisavljevic, onaj slageras) nada da ce navatati neku budalu.

Edited by yolo
Link to comment

To su ti oni što prodaju iz dosade... A bogami, uplaše se kad naleti ozbiljan kupac...

 

Imao iskustvo da mi čovek, u trenutku kad kažem "Kad potpisujemo ugovor", mratav ladan kaže, "Ja odustajem od prodaje", a onda 2 dana kasnije, vidim svež oglas... :lolol:

Link to comment

salonci, pravi, su ono što je deficitarno na tržištu. uglavnom su takvi stanovi doživljavali raznorazna budženja i pregrađivanja pa je malo njih preostalo na tržištu, a koji nisu preuređeni u ordinacije ili advokatske kancelarije.

 

što se oglasa tiče, svako ko se upustio u potragu mogao je da vidi svašta, bukvalno. moje neko generalno iskustvo govori da su slike, pa minimum 30% bolje od zatečenog stanja.

Link to comment

 

sve je mi je to jedno tako tužno i zamorno iskustvo. 

 

ja umalo nisam “umrla” kad smo mi kupovali stan. tu količinu bezobrazluka, alavosti i šikane (agencije, investitori) teško je prepričati. 

 

vračar i salonci su posebna boles’. tu je sve što liči na normalan stan, odavno prešlo iz ruke u ruku, a ako je iole prodavljivo (cena, struktura, papiri i sl.), promeni vlasnika bez da vidi ikakve oglase.

 

relativno odgovarajući stan smo na kraju našli, posle nekoliko faza odustajanja, kod investitora koji je istakao normalnu cenu, a onda u pregovorima pristao i na dodatnu korekciju. tako da: ladne glave i gledaš da problem rešavaš po sopstvenim uslovima.

Link to comment
  • 1 month later...

jeste to je.

ja da učinim kevi uslugu, kupio joj garsonjeru od njenih para na svoje ime i izbegao plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava jer mi je to kao prvi stan i sada kada želim da se skućim sa porodicom nema prava na povraćaj PDV-a.

 

e sad, neki mi i spominju nekakvih 15 kvm po članu porodice i slične vratolomije ali to već moram da vidim sa advokatom i poreskom.

 

 

Upravo tebe sam trazio :lala: gledam dal je komplikovano da to isto uradim kevi...

 

Posle kupovine, kod prijavljivanja za račune, telefon, porez itd. sve može ona da odradi sama na svoje ime ili ne? Jer ne živim tamo, (istekla mi i lična karta) pa bi probao srediti sve papire koje mogu u 2 nedelje i eventualno skočiti na par dana posle... Ako poreska otkrije da nemam prijavljenog poreza oće me jebati? Jer kao čujem da treba posle ići i podnostiti molbu za neplaćanje tih 2,5%

 

 

Hvala unapred na pomoći, ako neko ima sugestiju, iskustva ili suvo znanje nek baci neki red :thumbsup:

Link to comment

Sve te prijave za komunalije sam sam odradio jer je stan moje vlasništvo.

Za to oslobađanje poreza sam prikupio dokumentaciju, ne sećam se šta sve tačno, podneo lično i tu nikakvih trzavica nije bilo.

Ali nisam imao nikakvih poreskih repova niti bilo šta od imovine na sopstveno ime pre tog stana.

Link to comment

Ali si imao radni odnos, zdravstveno osiguranje i prebivaliste? Pojma nemam sta treba pa se bojim da se cimam tolikoba posle sve uzalud. Dobro 1k evra nije malo, vredi probati..

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li neko ima iskustva sa kupovinom zemlje u Vojvodini (ništa spektakularno veliko, možda nekih 50 ari)? Odakle bi bilo najbolje početi sa raspitivanjem, Banat je u nekom prvom fokusu...

Link to comment

Da li neko ima iskustva sa kupovinom zemlje u Vojvodini (ništa spektakularno veliko, možda nekih 50 ari)? Odakle bi bilo najbolje početi sa raspitivanjem, Banat je u nekom prvom fokusu...

 

Najbolje informacije dobijaš sa terena - selo na koje baciš oko, lokalna kafana, lokalni oglasi, table "na prodaju" i sl. Iz ličnog iskustva tvrdim da stanje na Halo oglasima/Građanskom oglasniku nije veran prikaz stanja na terenu

Link to comment

Da li neko ima iskustva sa kupovinom zemlje u Vojvodini (ništa spektakularno veliko, možda nekih 50 ari)? Odakle bi bilo najbolje početi sa raspitivanjem, Banat je u nekom prvom fokusu...

 

imam ja s prodajom, sto se nisi javio mesec dana pre,sad gotovo :) mogu ti reci kako idu cene u sremu..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...