Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Realno cene još uvek divljaju u BG.Ne vidim da potražnja tj. nedostatak iste utiče.Pa jbte gledao za druga oglase pre neki dan i naleteo na 4 stana koje sam gledao pre 2,5 godine i oste cene, ni makac!Pri tome nisu to "zaboravljeni oglasi" pošto su koristili onu foru da ih skinu pa ponovo oglase da neko ko prvi put gleda ne skapira koliko se dugo gledaju...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

cene u oglasima nemaju veze sa stvarnošću

kada se pojavi ozbiljan kupac, ide to na dole poprilično

 

naravno, ima i onih koji tvrdoglavo drže cene, ali valjda u suštini i ne žele da prodaju

Link to comment

cene u oglasima nemaju veze sa stvarnošću

kada se pojavi ozbiljan kupac, ide to na dole poprilično

 

naravno, ima i onih koji tvrdoglavo drže cene, ali valjda u suštini i ne žele da prodaju

Znam to sam i pričao ovde.Kad sam kupovao stan ispalo je da prva četiri na listi nisam video na oglasima uopšte...

Ali ideja da ne mrdaš sa cenom a ne prodaješ 3 godine...

Link to comment

jeste to je.

ja da učinim kevi uslugu, kupio joj garsonjeru od njenih para na svoje ime i izbegao plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava jer mi je to kao prvi stan i sada kada želim da se skućim sa porodicom nema prava na povraćaj PDV-a.

 

e sad, neki mi i spominju nekakvih 15 kvm po članu porodice i slične vratolomije ali to već moram da vidim sa advokatom i poreskom.

za 40kvm se ne plaća porez, i +15 po članu domaćinstva

 

apropo cena, moje iskustvo govori da većina prodavaca ima neku cifru koja im treba i da su prema tome odredili cenu nekretnine. gledao nešto u 45om i ljudi traže 60ak k€ za 50ak kvm. na moje pitanje zašto baš toliko, pa ima neka kuća u resniku, ili gde već i toliko im treba za nju. genijalci napravili 4soban stan u 50ak kvm, a u 3 sobe može da stane samo dušek i nadkasna.

:isuse:

 

edit

vidi ordi

:)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

za 40kvm se ne plaća porez, i +15 po članu domaćinstva

 

apropo cena, moje iskustvo govori da većina prodavaca ima neku cifru koja im treba i da su prema tome odredili cenu nekretnine. gledao nešto u 45om i ljudi traže 60ak k€ za 50ak kvm. na moje pitanje zašto baš toliko, pa ima neka kuća u resniku, ili gde već i toliko im treba za nju. genijalci napravili 4soban stan u 50ak kvm, a u 3 sobe može da stane samo dušek i nadkasna.

:isuse:

 

edit

vidi ordi

:)

 

cekaj, jesu to oni stanovi sto u originalu imaju dnevnu i spavacu sobu, trpezariju ujedno sa kuhinjom i minijaturni balkon?

 

raspored prozora tu dozvoljava pregradnju ali me zivo zanima kojom su idejom vodjeni i kolika je dnavna soba?

Link to comment

u konkretnom slučaju, ne znam (mada bi me pokolebala cena koju je dao procenitelj) ... ali mogu da ti potvrdim da sam i ja uglavnom viđala prodavce koji svoju cenu formiraju skoro pa isključivo po sistemu kolika im lova treba; tipa nešto su već šacnuli što bi da kupe ili po broju članova domaćinstva koje bi da skuće i slično. 

Link to comment

Jedan od sigurnijih načina da se sazna kolika je vrednost stana je da se dođe, nekako, do podatka o razrezanom porezu na novokupljeni stan u blizini (ne mora stan, tj. zgrada da bude nova, već da bude nov vlasnik, je li). Osnovica na koju se računa porez se dobija prosekom dva ili tri poslednje kupljena stana na toj lokaciji i te kvadrature (doduše, verovatno otprlike). E sad, taj iznos je onaj koji je prijavljen u ugovoru, odnosno državi, mada ne verujem da se tu mnogo vrda. Ako je to nova zgrada i ako su stanovi već prodavani, pokušaj nekako da dođeš do podatka koliko je tim kupcima osnovica poreza (ovo ako imaš vezu u poreskoj).

 

Ja ne znam za sigurniji način osim da ti kažu baš kupci stanova u toj zgradi.

Link to comment

cekaj, jesu to oni stanovi sto u originalu imaju dnevnu i spavacu sobu, trpezariju ujedno sa kuhinjom i minijaturni balkon?

 

raspored prozora tu dozvoljava pregradnju ali me zivo zanima kojom su idejom vodjeni i kolika je dnavna soba?

hmm taj stan deli onu dugačku terasu sa susedom. kad se izađe iz lifta to je centralni stan na spratu, odmah levo. sve sobe su minijaturne i bukvalno je katakomba.
Link to comment

..

 

Ja ne znam za sigurniji način osim da ti kažu baš kupci stanova u toj zgradi.

 

(ding-dong)

 

- Dobar dan, potencijalni susede. Koliko ste platili vašu izbu, moliću? Treba mi za ogled iz komparativne metode procene nekretnina pitam za druga :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...