Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Jel ima neki zakon za koliko od procenjenog sme da se proda? Tipa neko duguje šta znam 50 000 evra za hipoteku, stan mu oduzmu i prodaju za 20, a on onda dođe još 30 hiljada dužan banci?

Ako je stan 50k, na prvoj javnoj prodaji licitacija kreće od 30k. Ako niko ne dođe, ide se na drugu javnu prodaju, gde se kreće od 15k. Ako ni tu niko ne dođe, stan se dodeljuje poveriocu za 15k-troškovi izvršenja.
Link to comment

Ako je stan 50k, na prvoj javnoj prodaji licitacija kreće od 30k. Ako niko ne dođe, ide se na drugu javnu prodaju, gde se kreće od 15k. Ako ni tu niko ne dođe, stan se dodeljuje poveriocu za 15k-troškovi izvršenja.

 

Ali šta je sa dužnikom, da li to znači da on i dalje ima dug od 50 000 - 15 000?

Link to comment

Ali šta je sa dužnikom, da li to znači da on i dalje ima dug od 50 000 - 15 000?

Tačno tako...

 

I ja sam se zapanjio, deluje užasno nepravedno, ali, tako je... Ti gubitkom nekretnine još uvek ne isplaćuješ dug...

Link to comment

Tačno tako...

 

I ja sam se zapanjio, deluje užasno nepravedno, ali, tako je... Ti gubitkom nekretnine još uvek ne isplaćuješ dug...

 

 

Pa da, ali ja upravo zato nadovezujem na arslanagićev post, i moji su bili u fazonu da ne kupuju to kad su sudske prodaje jer je loša karma, ali tim ljudima čije prodaju bi se mnogo više isplatilo da se ustvari svi ljudi okrenu praćenju tih prodaja jer bi tad i postignuta cena bila veća a to bi pomoglo nekom da ne ostane i bez kuće i sa maltene istim dugom.

Čak ću u stilu teorije zavere da počnem da mislim i da taj rumor o lošoj karmi plasiraju oni koj iovako dolaze do džabalesku nekretnina i pritom drže ljude koji su ostali bez krova nad glavom i dalje u dugovima.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa da, ali ja upravo zato nadovezujem na arslanagićev post, i moji su bili u fazonu da ne kupuju to kad su sudske prodaje jer je loša karma, ali tim ljudima čije prodaju bi se mnogo više isplatilo da se ustvari svi ljudi okrenu praćenju tih prodaja jer bi tad i postignuta cena bila veća a to bi pomoglo nekom da ne ostane i bez kuće i sa maltene istim dugom.

Čak ću u stilu teorije zavere da počnem da mislim i da taj rumor o lošoj karmi plasiraju oni koj iovako dolaze do džabalesku nekretnina i pritom drže ljude koji su ostali bez krova nad glavom i dalje u dugovima.

Ne, ljudi stvarno veruju u te priče o lošoj karmi, iako je naravno mnogo bolje da se nađe više potencijalnih kupaca...

 

Nisu baš nekretnine, ali... Bila je jedna licitacija vrlo kvalitetnog nameštaja... Na prvoj prodaji nije niko došao, svi su čekali drugu... Došlo kuso i repato, šou bio... Na kraju su gotovo svi artikli prodati po ceni koja je veća od početne na prvoj, neodržanoj, licitaciji... U suštini, svi su mogli proi i jeftinije, ali je dužniku ispalo OK...

Link to comment

ovde(u srbiji) nekretninu kupuješ jednom u životu, uglavnom. ja se ne bih nikada odlučio za kupovinu stana pa makar bio jeftiniji i 10ak% ako znam da ću tu nižu cenu platiti za nečiju muku i krivljenje da dodje do tog kredita. i to bi mi bilo uvek u glavi. sad i verovatnoća da nadjem nešto što mi odgovara u smislu opštine, ulice, kvadrature, spratnosti, položaja, rasporeda verujem da je minimalna jer tih stanova nema preterano u ponudi.

 

verujem da su kupci tih stanova u najvećoj meri preprodavci, ali to je neki drugi padež

Link to comment

Pa sad... Ako je moralna dilema, imaš i među dužnicima prevaranata iha-ha, jbg, nisu svi među njima nesrećnici koji su uzeli kredit indeksiran u švajcarcima pa ih zajebale fluktuacije na sveckom tržištu novca.

 

Ali da, uglavnom je klijentela na sudskim i izvršiteljskim licitacijama ista.

Link to comment

Meni nije jasno sta duznici rade, tj. znas da imas kredit znas da ce ti uzeti stan za smesnu cifru i to 30% od realne pa prodaj ga brate za 10% nizu cenu pa i20% nacices kupca za cas a ti ova cekas da se desi neko cudo i otplati ti kredit umesto tebe. Radisa nije  tu nista sokantno jer ti stan dajes kao obezbedjenje da ces vratiti dug a ne kao zamenu za dug.

Link to comment

Nema šta banka da dopusti ili ne. Kupac je taj koji treba da insistira na plaćanju banci, ali, ako neće, ne mora. On će izgubiti stan, ako se hipoteka aktivira.

 

 

Meni nije jasno sta duznici rade, tj. znas da imas kredit znas da ce ti uzeti stan za smesnu cifru i to 30% od realne pa prodaj ga brate za 10% nizu cenu pa i20% nacices kupca za cas a ti ova cekas da se desi neko cudo i otplati ti kredit umesto tebe. Radisa nije  tu nista sokantno jer ti stan dajes kao obezbedjenje da ces vratiti dug a ne kao zamenu za dug.

 

Pa da, znam ja to sad, ali, tad kad sam to shvatio, bilo mi je šokantno, i vrlo nepravedno. Time se fluktacija cena nekretnina kompletno prebacije na kupca, što se meni čini jako pederskim. Ali, tako je kako je. To su pravila. No, ja sam ubeđen da bar 50% kupaca ne zna za to, jer ih niko ne obavesti.

 

Ikar je na švajcarskom topiku napisao da bi mu se isplatilo da mu uzmu stan, pa da im više ne plaća, jer stan sad vredi svega pola glavnice koja je ostala da se otplaćuje. Mrzelo me tad da mu objaššnjavam, (ako sam ga dobro razumeo da je tako)... A ako Ikar to ne konta, šta misliš kako prosečni MIle tek to klaviri...

Link to comment

Meni nije jasna ova prodaja stana pod hipotekom - recimo kredit je 50 hiljada, a stan garancija vraćanja duga. Ti nalaziš kupca za 40 hiljada. Šta je garancija banci za preostalih 10 hiljada? Ti praktično ulaziš u situaciju da ostavljaš banku bez stana koji je garancija za dug, a i dalje imaš dug. Kako se tu banka ništa ne pita?

Link to comment

Meni nije jasna ova prodaja stana pod hipotekom - recimo kredit je 50 hiljada, a stan garancija vraćanja duga. Ti nalaziš kupca za 40 hiljada. Šta je garancija banci za preostalih 10 hiljada? Ti praktično ulaziš u situaciju da ostavljaš banku bez stana koji je garancija za dug, a i dalje imaš dug. Kako se tu banka ništa ne pita?

I dalje je taj stan garancija baci.

 

Hipoteka je na stan. Briga banku ko je valsanik, ona ima hipoteku dojk se glavnica duga ne isplati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...