Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

kopitareva, ~130 kvadrata (zgrada u kojoj je živela familija gige i eme moravac)početna cifra 450k, otišao za 170 manje; bez problema, a pošto prodaja salonaca ide veoma teško, cena je mogla biti još niža

Link to comment

...banka i ja smo kupili stan konacno...soma evra (i malo manje) po kvadratu u bloku 64, dvoiposoban 69+9...prednosti (u odnosu na 70ti gde sam bio i hteo):- jeftiniji 20-25 soma- ne moram kroz j.gagarina vec imam tosin i treci bulevar da masim guzve- manje komaracamane:- nije 70ti- cini mi se da je manje grobarski blok- multiplikovan broj ljudi kojima govoris dobro jutro i dobar dan- nije to taj pogled...business case: deca 5 i 3 godine, kreda na osam dina (60% cene gajbe), pogano velika rata. ako prezivim, bice samo moja taman pre nego deca pocnu da jedu pare (13 i 11). Razliku u ceni sam spucao na renoviranje i promenio sve, mozda nisam jedino zicu od zvonceta.

Edited by BigLebowsky
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pitanje za pravnike i sve ostale koje znaju odgovor :) U izveštaju iz katastra nepokretnosti u rubrici Tereti stoji sledeće:*** Нема терета ***Постоји решење на посебном делу које није коначно.Iz kojih razloga rešenje može da ne bude konačno? Da li to znači da je u pitanju neki spor čiji je predmet vlasništvo nad nekretninom?

Link to comment

nije u pitanju spor vec nesto drugo. konacnost u upravnom postupku odgovara pravosnaznosti u sudskom. na primer, postoji resenje kojim se dozvoljava uknjizba ali nisu protekli rokovi za zalbu ili se neko zalio pa je resenje pred drugostepenim organom. uzmi broj predmeta, zovni katastar i raspitaj se.

Link to comment
  • 3 months later...

Iskoristicu samo ovu temu da kazem da su mi notari na vrhu liste ljudi koji mrzim. (Inace lista je bas kratka) Mislio sam da je situacija malo bolja u Austriji nego kod nas kada se kupuje nekretnina. I verovatno jeste sve to sigurnije i bezbolnije, ali te na kraju notari i advokati debelo oderu. Banka ti dodje na kraju jos i najbolji prijatelj.

Link to comment

dranje je cena duševnog mira. meni je proces kupoprodaje i knjiženja ubedljivo najveći stres u životu a nije da ih nisam doživljavao

Link to comment

Dobro je da nisam jedini. Inace sam bas flegman i tesko me izivcirati, ali od juna kad je proces poceo do danas kada je skoro gotov izgubio sam zivaca vise nego prethodnih desetak godina.

Link to comment

Na B92 forumu ima istovetna tema o nekretninama u Srbiji na kojoj vlada konsenzus da ce cene progresivno padati. Simptom je vrlo mali obim kupoprodaje - prodavci tvrde pazar, a kupci nece da kupe po toj ceni, tako da se cena lagano topi malo po malo. Faktori okruzenja su smanjeno stanovnistvo, losa privredna situacija koja se ne popravlja i gori uslovi uzimanja kredita. Neke prognoze su da ce padati sa 1000 po kvadratu na 500-600.

Link to comment
  • 5 months later...

gledam kako se kretao euribor od uvodjenja zato sto hocu da uzmem kredit. pre krize je bio u rasponu od 2-4%, grubo receno. ako danas potpisem ugovor cenim da ce za nekoliko godina ako se situacija popravi euribor ponovo bii na tom nivou.

Edited by kojot
Link to comment

Na B92 forumu ima istovetna tema o nekretninama u Srbiji na kojoj vlada konsenzus da ce cene progresivno padati. Simptom je vrlo mali obim kupoprodaje - prodavci tvrde pazar, a kupci nece da kupe po toj ceni, tako da se cena lagano topi malo po malo. Faktori okruzenja su smanjeno stanovnistvo, losa privredna situacija koja se ne popravlja i gori uslovi uzimanja kredita. Neke prognoze su da ce padati sa 1000 po kvadratu na 500-600.

ok za starogradnju, ali ne znam na koju foru to moze biti za novogradnju, kod koje je proizvodna cena minimum 800 evra, bez bilo cije zarade

 

osim ako prodavac ne vadi sto veci procenat ulaganja

 

izvinjavam se na upadu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...