Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Pa rightmove kao gornja granica cene, u smislu da ako tu traze 1200 za kvadrat, realno nije iznad 1000.Evo necega na prvi pogled, stan 72 kvadrata u zgradi, na Autokomandi (jos malo pa krug dvojke znaci) a trazena cena 81000, znaci ide za manje.http://www.mojkvadrat.rs/nekretnine/prodaja/stan/beograd/73387Tako da sto kaze reg, ispada da je taj njegov poznanik jos i super uspeo.

Link to comment

pa ništa čudno, pukli smo skrozja jedva nakon 3 meseca izdala stan nekad je išao za 600 e, sad ga izdala za 400a ranije nije stajao nikad više od 15 dana prazan

Link to comment

Agencije za nekretnine nude 1000 evra po kvm za salonac cca 130 m² na Bulevaru iznad Đerma.Info od drugarice koja je suvlasnik, u toku su dogovori sa ostalim suvlasnicima oko prodaje.

Edited by halloween
Link to comment

Koliko je realno sada oglasiti zamenu manjeg stana za veći uz doplatu?Mislim, lako je oglasiti, :D ali, sa trenutnom stagnacijom na tržištu, koliko je realno da se pronađe kompatibilan kupac/prodavac?

Link to comment

neke cene se ipak držeznam za nedavno prodat stan po ceni od 2k e / kvm u molerovoj, vračar, stan je >100 kvmzgrada je ok, kvalitetno građena ali je stan krš, znači samo zidovi su kupljeni praktično

Link to comment
Koliko je realno sada oglasiti zamenu manjeg stana za veći uz doplatu?Mislim, lako je oglasiti, :D ali, sa trenutnom stagnacijom na tržištu, koliko je realno da se pronađe kompatibilan kupac/prodavac?
To je skoro nemoguce sad kad opet slabije ide sa kreditima i traznjom ljudi obaraju cenu svoje nekretnine kad nadju odgovarajuci stan, bilo manji ili veci, da bi se zavrsio posao. Uvek ide neko zatvaranje u vise faza. kad neko unese ziv novac zatvori se nekoliko kupoprodaja.
Link to comment
To je skoro nemoguce sad kad opet slabije ide sa kreditima i traznjom ljudi obaraju cenu svoje nekretnine kad nadju odgovarajuci stan, bilo manji ili veci, da bi se zavrsio posao. Uvek ide neko zatvaranje u vise faza. kad neko unese ziv novac zatvori se nekoliko kupoprodaja.
Ja se baš uzdam u to da ljudi trenutno nemaju keša i da nisu spremni da prodaju gajbu pa da čekaju par meseci da se nađe neko ko bi odustao od naduvane cene i prodao im gajbu.
Link to comment
Ja se baš uzdam u to da ljudi trenutno nemaju keša i da nisu spremni da prodaju gajbu pa da čekaju par meseci da se nađe neko ko bi odustao od naduvane cene i prodao im gajbu.
Ja bas mislim da svi vole da prodaju pa da onda sami biraju manju nekretninu po svojoj zelji.Ali to na stranu, posto stanovi u principu dugo stoje, mozes da kontaktiras vlasnike onih koji ti se svidjaju i da pitas da li im odgovara takva kombinacija. Mozda ti se posreci. I da oglasis svoj stan naravno, pa prosto vidi kako ide, ne vidim drugi nacin.Npr
N. Beograd, dvosoban, adaptiran u dvoiposoban, 63 m2, V/VIII, CG, Milutina Milankovića, uknjižen, odličan, oko 80.000 EUR, menjam za manji uz doplatu
Edited by Evi_
Link to comment
Ja bas mislim da svi vole da prodaju pa da onda sami biraju manju nekretninu po svojoj zelji.Ali to na stranu, posto stanovi u principu dugo stoje, mozes da kontaktiras vlasnike onih koji ti se svidjaju i da pitas da li im odgovara takva kombinacija. Mozda ti se posreci. I da oglasis svoj stan naravno, pa prosto vidi kako ide, ne vidim drugi nacin.
Ja bas mislim da svi vole da prodaju pa da onda sami biraju manju nekretninu po svojoj zelji.Ali to na stranu, posto stanovi u principu dugo stoje, mozes da kontaktiras vlasnike onih koji ti se svidjaju i da pitas da li im odgovara takva kombinacija. Mozda ti se posreci. I da oglasis svoj stan naravno, pa prosto vidi kako ide, ne vidim drugi nacin.
ne mozes mnogo da biras dobar deo onih koji oglasava su i dalje ludaci koji misle da za jedan ruiniran stan kupe dva manja vece ukupne kvadrature na slicnoj ili boljoj lokaciji ili ucenjuje potomke za unapred deo nasledstva trazeci obecanje nege ili barem sledeci red naslednikka. Ogroman procenat oglasenih stanova se tako zapravo ne prodaje ali agenti igraju igru smaranje ako namirisu da imas novca. sretnes se sa agentom prvi put da pogledas nesto i odmah te pita koliki imas para.sa novoizgradjenim ili sa stanovima u izgradnji isto je opet nesigurno trziste je najbolje sljakalo od 2002 do pred skok cena 2007 imalo je neke sigurnosti i realnog priliva novca osim par slucajeva prevaranat koji do dan danas nisu rascisceni sudeci po novinskom izvestavanju .
Link to comment

Stanje sa prodajom je - kupac sa kesom je kralj.Apsolutni kralj!Kad se pojavi neko i kaze :Dobro vi ste zamislili da ovaj stan prodate za 65k.Ja imam sada 58k uzmi ili ostavi!Tada sve pada , snovi mastanja , zavaravanja ovo-ono...

Link to comment

takvo je i moje iskustvo bilo pretprosle godine kada sam kupovao stan. s druge strane, kada sam prodavao stan nisam ludovao sa cenom koju niko nece da plati vec sam pristao na cenu koju neko hoce da plati i prodao sam stan posle 5 meseci cekanja na kupca sa kesom.

Link to comment
neke cene se ipak držeznam za nedavno prodat stan po ceni od 2k e / kvm u molerovoj, vračar, stan je >100 kvmzgrada je ok, kvalitetno građena ali je stan krš, znači samo zidovi su kupljeni praktično
imas pice za ovo, mashala
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...