Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

pazite sto je prelep stan u belvilu, mislim necu da komentarisem cenu, ali mislim da jos nisam videla ovako lep stan da se izdaje :)kliknajzanimljivije u vezi toga je to sto ako se kvadrat sada prodaje za 1600, a ovakav stan moze da se izda za trazenu cenu yield je 6.25%, sto je veoma visoko, bar bilo do sad, posto su svi slucajevi koje znam yeild (u odnosu na kupovnu cenu) bio vis oko 4-4.5%

Edited by rajka
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitanje za agenta ili pravnika: da li se probijanje rokova drugačije pravno/regulativno tretira kada je u pitanju nadziđivanje? Ono, lik je za nekih 18 meseci probio rok i nema naznaka da će ikada završiti pošto je skroz pukao sa kešom, a ostalo je još dosta toga da se uradi. Da li time ugrožava ostale stanare ili to nema veze?

Link to comment
  • 2 months later...
kliknajzanimljivije u vezi toga je to sto ako se kvadrat sada prodaje za 1600, a ovakav stan moze da se izda za trazenu cenu yield je 6.25%, sto je veoma visoko, bar bilo do sad, posto su svi slucajevi koje znam yeild (u odnosu na kupovnu cenu) bio vis oko 4-4.5%
zato što je najveći broj vlasnika tu i kupio stan da bi ga izdavao. u blizini je sijaset stranih firmi i boljih domaćih, ako uzimaju stan u blizini, iznajmiće verovatno nov u fensi naselju (šta zna stranac šta je karton naselje pored)
Link to comment
  • 2 weeks later...
neka spuste na realno - 1000-1100 - pa da pazarimo!
Tacno tako ;)A i nesto mi zapelo za oko...Naziv prostorije P m2 A/B m2
  • 1 Ulaz 3.72
  • 2 Degažman 2.66
  • 3 Kupatilo 4.39
  • 4 Kuhinja 4.47
  • 5 Trpezarija 5.94
  • 6 Dnevna soba 21.58
  • 7 Soba 13.32
  • Ukupno m2 56.08
  • 8 Terasa 12.87 9.90/1.30
  • Ukupna površina 68.95 m2

Meni je boldovana povrsina bitna, ovih 13m2 terase je previse eventualno da se to racuna 1/2 onda bi doslo na 62m2 recimo a onda je cena 1610e/m2 :unsure:

Link to comment

po nvom obracunu terasa ulazi 100% u kvadraturu, tako stoji u katastru i tako se određuje osnovica za PDV, porez na prenos ap. prava i porez na imovinu.skica stana deluje ok, osim kuhinje u sred stana (ventilacija?).ogromna terasa je dojaja, jedino sto može da gleda na prugu ili loading dock Delta Cityja.

Link to comment
po nvom obracunu terasa ulazi 100% u kvadraturu, tako stoji u katastru i tako se određuje osnovica za PDV, porez na prenos ap. prava i porez na imovinu.skica stana deluje ok, osim kuhinje u sred stana (ventilacija?).ogromna terasa je dojaja, jedino sto može da gleda na prugu ili loading dock Delta Cityja.
Pa i sa tim je to jaka cena...BTW u petak idem da gledam 2-3 stana u soliterima 70. i 45. Videcemo na sta lice...
Link to comment

jest jaka a šta dobijaš? to što je novo? jbg, novo ali bofl gradnja. Komgrapove zgrade su bolje.znaš i sam verovatno, u tom kraju uz Savu je situacija sledeća: čevorospratnice, dvosobni od 65kvm su 90k (4. sprat je jeftiniji), u soliterima dvosobni od 60kvm 80k, Ivana Ribara dvosobni 65kvm 85k (al su jako lepi, velika terasa), 70a i 44. skuplji.treba izbegavati kineze, blizinu tramvajske pruge i prvi red solitera uz šetalište Lazaro Kardenasa (katastrofa rasopred prostorija, sića terase).dalja polovina 45. bloka i Ivana Ribara su bučniji zbog preleta aviona. srećno gledanje :thumbsup:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...