Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

cestitam, velika je to stvar zapoceti novi zivot. a novi stan jeste novi zivot na neki nacin.od sada uvek kada bude prosao pored grada duhova pomislicu na tebe. mozda bi mogao da malo animiras zajednicki prostor izmedju zgrada - pustis neki dobar jazz i otvoris prozore da se zvuk razlije po naselju. ali onako lepo, da leluja izmedju zgrada i zavlaci se u prolaze. ja to ponekad radim ovde u mom kraju. i nikad me ne provale:=)btw - u kom to delu dorcola kvm kosta 1500e?

Link to comment
...
Cestitke :)Ja sam prosao nesto slicno u poslednjih godinu dana. Prodali smo porodicni stan od 56 kvadrata u GVucica sa ciljem da kupimo dva manja u novogradnji. Ozbiljnije pare za renoviranje nismo imali, kreditno smo blokirani, a sustina je bila da keva dobije pred penziju nov, mali stan sa pristojnom terasom i da se ja osamostalim. Po mogucnosti sve o istom trosku, sto na kraju nije uspelo i morali smo da pozajmimo nesto love kako bi sve zavrsili. Sama prodaja je trajala i trajala i trajala, po principu, svima se dopada, pitaju da li ide i namestaj uz stan (mmm, ne?), ali je svima skupo. Tako smo sa nasih uobrazenih 1800 evra po kvadratu polako padali, dok na kraju nismo prihvatili 1600. Onda je pocela igranka. Sto zbog manjka para i zelje da izbegnem agentsku proviziju, sto zbog cinjenice da nam je agent bio jedan posten momak ali prilicno nesposoban, krenuli smo svojerucno od investitora do investitora. Ono, vidis tablu, zapises broj moba, pozoves i dobijes tipa koji ti kaze da nadjes Milenka cuvara da ti otkljuca i pokaze stanove. Ako ti se dopadne, onda se nalazis sa tipom i pregovarate. U mom malom svetu poznatom i kao 'kako mali djokica vidi prodaju nekretnina' mi se cinilo da ce to sto imam "zivu lovu" biti prednost, u smislu: ej, prodaja ide lose, nema narod para, evo mi imamo toliko i toliko, je l' si? E, pa, nije si. Skoro svi investitori imaju prvu cenu koja previsoka, pa jednu onako, koju ti kao cine, do vec odredjene ispod koje ne idu, da jebe oca. I ovih 10-15 koje sam upoznao su redom bili crnogorci, Blazo, Miro, Jovo i Bozo. Inace, spremnost investitora da ti od stana napravi sta hoces je u srazmeru sa brojem tetovaza na istom. "Hoces terasu? Sobu? Ovde pregradimo, tu otvorimo i uzmemo ovo parce sumice. Kako? Ma pusti kako, sve cu ja to da sredim." Meni je Savski kej takodje najlepsi u Beogradu, ali je Novi Beograd zbog nekih privatnih razloga ispadao iz igre, a od krajeva u kojima sam gledao stanove najvise mi se dopao deo Zvezdare iznad Severnog bulevara, u okolini Tihe noci, koji je bio preskup za tu finansijsku konstrukciju. Tako da sam se na kraju odlucio za kompromis u vidu stana od 30 kvadrata iznad Cvetkove pijace koji je bio najbolje resenje kada se uzme u obzir odnos kvaliteta, cene i relacije. Jako mi se dopao na prvo gledanje, a onda se ispostavilo da investitora poznaje neko moj i da garantuje za njega, sto je uz jos provera backgrounda™ bilo dovoljno da nadjem poverenja. Prvi utisak mi je tisina. Veoma miran kraj, tik uz Zvezdarsku sumu, predvece dosta hladnije nego u starom kraju. Publika u zgradi su mladi bracni parovi iz kredita i nesto studentarije za sada. Jos traje period upoznavanja, gde smo svi fini, niko se ne dere, ne bije i ne pusta glasnu muziku :D Trenutno ganjam sbb, prijavljujem brojila, kacim police i cekam povracaj pdv-a kako bih mogao da vratim dugove i pocnem sa navikavanjem. Stvar koja mi je bila zanimljiva je to sto u novom kraju imam deo drustva sa kojim, sto zbog obaveza sto zbog ritma, nisam stizao da se vidjam dovoljno, ali sada kada smo na 5-6 minuta sve mi je jasnije koliko je geografija danas bitna i pored svih guglova i MSn-ova. Ako nista drugo za klupicu :) Inace, da ne ponavljam ono sto svi znate, ali pre svega se treba naoruzati nervima za zlo obimne administracije, Ljermontovu, opstine, mupove, advokate, provere, pregovore, pijacna cenjkanja i burazerstvo. Ali prodje i to.
Link to comment

uh, uzasno sam umoran ovih dana, bila selidba sa jedne na tri adrese pa eto brljavim sa postovima :) kako bilo, ma koliko bilo stesa sa sve ljude koji menjaju dom - ipak je lep osecaj da se radi neka promena u zivotu na dobrobit :) da smo svi mi zivi i zdravi u nasim prostorima, da li sada useljenim ili na starim adresama :) i da meni ne dodje cika Alchajmer pa posle provoda lagano peske odem na staru adresu :D

Edited by Pontijak
Link to comment

@Aram o da, Coka leci stres otrvaranjem frizidera samo tako :) kada se navikne na nov prostor kupicu neku kocnicu za friizider u radnji za decju opremu :)@gazza1 da znas, niko se za 32 godine nije bunio zbog muzike koju pustam (cesto malkice preglasno) - moram da kazem da sam imao blagorodni komsiluk (sad je nasla jedna cica iz susednog ulaza da kaze da joj je jako zao sto odlazim a gde je bila pre 30 godina a ona mi rekla ali ti si bio stariji i imao si devojku, nista, dogovorili se da mi dodje u goste krajem nedelje, ako sam bivsi dortjolac necu bas da menjam sve svoje navike) i potrudicu se da i ovde stvorim sebi lep ugodjaj i mislim da necu imati problema sa komsilukom (u ovoj zgradi stvarno zive ljudi a ne cujem nikakav zvuk i niko se nije za ovih par dana bunio zbog glasnih jazz tonova) da, stan mi je bio kod Pancicevog parka, ono naselje s kraja 70ih, trosoban stan koji je ispunio svoju svrhu i bio prevelik i preskup za mene i doslo vreme da se ide dalje :) ako nista drugo, ako mi dosadi zivot samo predjem ogradu terase i skupljace mi ostatke usisivacem ( ceo zivot sam ziveo na prvim spratovima u svim stanovima u kojima sam ziveo pa mi ova visina dodje nekako cudna i otud crni humor a brinem samo da se macor navikne i nauci da sada zivi u visinama)@mosznaci sve ti je jasno, ne moram nista da objasnjavam sta znaci posao kupoprodaje nekretnina :) sreca sto sam imao predatora koji je sve te administrativne poslove radio za mene da me ne boli glava i odradice sve sto jos treba da se uradi (poresko, oko pdv-a, prebacivanje brojila, kabl neta i tv na moje ime itd itd itd) jedino me stigao zestok umor (prosao si to pa znas kako je) i nikako da pocnem sa raspakivanjem knjiga i posudja tj tanjira, pobacao sam ma dortjolu sve suvisno, ukacio da je dobar fazon terati inat modernim trendovima enterijera pa cu koristiti ceski servis iz 1920 kao svakodnevno posudje. a uostalom, zivot medju nekoliko kartonskih kutija i par crnih kesa za djubre u kojima je ono malo garderobe koju imam (mao ce tung sindrom minimalizma kod mene) i nije tako los, spucao sam godisnji odmor na zavrsne stresne radnje oko kupoprodaje i ne znam ni sam kada cu se raspakovati a to mogu za jedan dan ali sam umorannnnnn@barrcodeja o botanici pojma nemam, ne razlikujem maslacak od sekvoje :) ok, upamtio sam adresu a to zrnevlje, cvece i kao se vec sve ne zovu te zgrade nikako da popamtim, belvil je veliko naselje, ono sto mi se svidja je da iako na prvi pogled izgleda sve jednolicno - iz kog god pravca da idem ka svojoj zgradi sve je drugacije, sada mi jasno zasto je projektant izabrao takav plan tj da tako budu postavljenje zgrade, svidja mi se taj stos, zaista nista ne deluje monotono iako, kazem opet, sve fasade izgledaju isto. i da, vidim ogroman plac na kojem je jasno da ce se nesto graditi, danas sam saznao da ce tu biti skola i obdaniste, znaci nista visoko da mi zaklanja pogled a i nista od staracke radosti voajerisanja komsiluka sa teleskopom :Dogavna je mamipara ovaj kraj, opirem se ideji da kupim automobil a sve vuce u ovom kraju na posedovanje istog, sa kolima se ocas posla stigne svuda po NBG, do marketa i slicno, bilo bo sjajno otici kolima do Hajata, parkirati negde tamo i samo preci busom most i onda po starim navikama, svuda peske po gradu sto radim od mladosti, narocito mami narocito podzemna garaza do koje se dolazi liftom pa ne znam da li sam u Delta City-ju ili u svojoj zgradi i ima garazni box sa ljudima iz obezbedjenja, ne mogu da verujem da sam postao toliki desnicar pa sa odobravanjem gledam na video nadzor, sluzbu obezbedjenja itd, dodje to sa godinama i najavom starosti koja se priblizava :D i da! mali edit! setio sam se! iris! jeste da pojma nemam kako to izgleda tj sta je iris ali nema veze.a sada, jazz kao i uvek. sreca sto imam macka koji me kontrolise vec 3 godine da ne ulupam novac u dobro ozvucenje, kada samo pomislim sta jedna macja kandza moze da uradi membranama zvucnika, brrrr, odmah me prodje zelja a staromodan sam covek, ne volim zvucnike na zidovima

Edited by Pontijak
Link to comment
Cestitke i za tebe Mos :)a za pontijaka predlog - bicikl
imam bicikl i to poprilicno kvalitetan :) ama znam da cu uzivati u voznji bicikla po NBG, sve ravno, postoje i biciklisticke staze, nego ovo ludo i mahnito i matoro pa sada naslo da razmislja o kolima :)
Link to comment
cujem nove informacije o sunovratu kvm, ko mora da prodaje. ono sto je pre godinu dana bilo 2000, sada je 1500. ako ne lazu agenti.
S obzirom na interes kupaca za ovaj moj cardak, tj. odsustvo interesovanja, bice da je tako....
Link to comment
Pontijak , ako nije problem koliko te izasao kvadrat?Moze i na PM...
ma moze i javno, nije to sada bitno jer je posao zavrsen :) za kvm na dortjolu u naselju kod pancicevog parka nisam mogao vise da izvucem od 1500 po kvm za stan od 81 kvm. eto. a da, sada pomislih, jer si pomenio cardak... moja mala nebeska kula od 30 kvm u Gradu Duhova me kostala 57000. zgrada u naselju koja nije pod hiopotekom, kupio od prvog kupca, ostavio mi savrseno srezanu kuhinju, jednostavno covek otisao dalje, ja uleteo posle mrcvarenja gledanja kojekakvih krsheva u kojima bih sigurno ulupao neocekivanu sumu za renoviranje. a i pocinejm da starim, nemam ja zivac za renociranje, ovako, udjoh u svoju malu nebesku kulu kojoj ne treba ni dinar ulaganja i sto da se stidim, svidja mi se taj neonacizam Grada Duhova - cisto cisto uredno cisto ne vidim ljude iako znam da zive ovde :) plus video nadzor celog naselja i tako lepi shindler liftovi plus pogled snova na urbano ludilo NBG i pogled od milion dolara na prelepo NBG nebo :) Edited by Pontijak
Link to comment
udjoh u svoju malu nebesku kulu kojoj ne treba ni dinar ulaganja i sto da se stidim, svidja mi se taj neonacizam Grada Duhova - cisto cisto uredno cisto ne vidim ljude iako znam da zive ovde :) plus video nadzor celog naselja i tako lepi shindler liftovi plus pogled snova na urbano ludilo NBG i pogled od milion dolara na prelepo NBG nebo :)
Romantik si, pa malo idealizuješ novu gajbu i sve te poglede od 1000000$. Jbg, čovek je socijalno biće i kad krenu sumorne jesenje magle/kiše, nisam siguran da će video-nadzor i lepi shindler liftovi moći da kompenzuju onaj žamor života koji postoji na Krstu i Dorćolu, a u belvilu ne.
Link to comment
cujem nove informacije o sunovratu kvm, ko mora da prodaje. ono sto je pre godinu dana bilo 2000, sada je 1500. ako ne lazu agenti.
ne lazu. veruj coveku svezeg iskustva laugh.giftongue.gif
Link to comment
Romantik si, pa malo idealizuješ novu gajbu i sve te poglede od 1000000$. Jbg, čovek je socijalno biće i kad krenu sumorne jesenje magle/kiše, nisam siguran da će video-nadzor i lepi shindler liftovi moći da kompenzuju onaj žamor života koji postoji na Krstu i Dorćolu, a u belvilu ne.
bludnik i za to ima jednostavno resenje, ne brini za mene u dobu jesenjih magli i kisa laugh.gif i da, postoji neka predrasuda o zamoru zivota u blokovima, o da, itekako postoji :) nisam vezan za blok 67, preko puta je 70a i savski kej za pet minuta voznje biciklom, ima ovde svaceg :) eto vec drugog dana sam nasao svog bakalina u tako slatkom malom marketu, pametan i kulturan covek, slatko se ispricali, o vocu i povrcu, hasap standardu, kulturi zivljenja, covek vodi posao sa svojom suprugom i sinovima. i necu da cujem generalizaciju o glupim bosancima, covek je iz bosne a izuzetno kulturan. eto, preneo dorcolsku matricu. eh, moja nekadasnja trafika na dorcolu koja radi non stop i vode je dva lika iz bosne, dosli ovde kao klinci i 1993 zapoceli posao bukvalno na kartonskoj kutiji, sada lepo posluju, ozenili se, imaju decu. posteni, vredni ljudi. istina, slazem se, taj sarm starog jezgra grada ne moze nista da zameni. napisah vec, najvise mi je zao blagorodnog dorcolskog komsiluka i idile mog pogleda na borove, lipe, jasminovo drvo, cvrkut vrabaca u zoru... eh :( ali zivot je jednostavno morao da ide dalje i to je to. od tugovanki za izgubljenim nema hleba. sreca je sto sam kao dete i tinedzer odrastao kod fontane pa mi je nbg nekako i poznat i nemam predrasude prema njemu. juce i danas svrckao se po blokovima 1 i da. ah, ta arhitektura u korbizijeovom stilu. to drvece zasadjeno 1959 i 1960 koje mocno izraslo. lepa ambijentalna celina. steta sto mi posao nije na nbg, biciklom bih mogao do posla i natrag. i ne, necu da kupujem automobil uprkos potrosackim krizama zudnje za posedovanjem. teram inat makar u tome. necu automobil laugh.gif
Link to comment
S obzirom na interes kupaca za ovaj moj cardak, tj. odsustvo interesovanja, bice da je tako....
budi samo hrabar i uporan i ne gubi nadu. i bitno je da imas dobrog agenta koji zna posao i dobrog advokata koji saradjuje sa agentom koji grize kao buldog i bori se za svoju proviziju, koja veruj mi, vredi svake pare jer je taj posao u danasnjim vremenima pravi krvav posao, ljudi vide cifru procenta i misle, laka para, nikada se ne zapitaju da je to mozda agenciji jedini odradjen posao za recimo pola godine na mrtvom trzistu bg nekretnina. jos su mi sveze te faze ocaja kada sam mislio da se pravi kupac nikada nece pojaviti... uh...
Link to comment
Romantik si, pa malo idealizuješ novu gajbu i sve te poglede od 1000000$. Jbg, čovek je socijalno biće i kad krenu sumorne jesenje magle/kiše, nisam siguran da će video-nadzor i lepi shindler liftovi moći da kompenzuju onaj žamor života koji postoji na Krstu i Dorćolu, a u belvilu ne.
i da, jesam romantik pomalo :) eto jedne moje male sadasnje anegdote. gledam i Romvil koji se vidi kroz prozore. iskreno, meni ti ljudi uopste ne smetaju, jedino mi je tuzno sto zive u stravicno nehigijenskim uslovima. krivo mi sto ne postoji gradska politika da im se jednostavno tu kupe i postave kontejneri, izvuku vodovodne cevi, sprovede ulicna rasveta, pa pobogu, to su ljudi i imaju pravo na zivot. pa kada neki kapital odluci da tu parcelu realizuje kao gradjevinsko zemljiste, lepo se sve sa tim kontejnerima presele na neku drugu, gradu neupotrebljivu lokaciju. bar se kontejneri lako transportuju, zato su i konstruisani.dakle anegdota. vidjam romsku decu kako veselo trckaraju ulicama belvila, igraju se na onim igrackama na igralistima uvece. pricao sa nekoliko ljudi iz obezbedjenja naselja, SVI a i lokalni bakalin rekli da ne prave nikakve nepodopstine i da sa njima nema problema. ponekad su problem huligani iz blokova koji pokusaju da ulete i naprave neko sranje. pa se elegantno obavesti policija koja jos elegantnije i brze dodje. cista pedagodija za huligane da ostave kraj na miru i da ga ne demoliraju unistavajuci kante za otpatke, prskalice za travu, zvrljanjem sprejom po fasadama itd. primecujem dosta mladih porodicnih ljudi sa decom po igralistima i ulicama naselja, bake cuvaju unucad. a opet, izgleda kao da niko ne zivi ovde, nestvaran mi osecaj da imam na spratu komsije mlade porodicne ljude, da ispod mene zive ljudi itd. da li je do stila zivota ili pametno projektovanih zgrada i spratova sa efektom dobre zvucne izolacije samim rasporedom stanova, ne znam. i svidja mi se domarska sluzba dezurna non stop u slucaju potrebe za hitnim intervencijama, recimo ako pukne nesto od instalacija. jeste, zvuci sterilno ali ja odavno nisam mlad i prija mi neka vrsta reda i odrzavanja zgrade. dokle ce to trajati, pa ne znam. po mojim informacijama, ova ekipa nece propasti, grad ih logisticki podrzava, planira se izgradnja slicnog bloka u blizini, imam gradjevinski plac koji mi nece zakloniti pogled jer ce tu biti skola i obdaniste. a ima li iceg blagrodnijeg od zamora dece u skolskom dvoristu, znaci, ozivece kraj kao sto je bila ziva i moja davnjasnja fontana za koju je tada vazila predrasuda da je velika spavaonica a nije bila za nas tadasnje klince.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...