Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

kreditni kupac je gubljenje vremena i za tebe i za agenta. oni koji imaju primanja za to najcesce kupe novi stan. ovo sto si napisao je tacno ma kako suludo zvucalo. njih banke cesto oleshe da i pored reketa zvanog naconalna korporacija za osiguranje s. kredita, hipoteke placaju zivotno osiguranje naravno kod njihove osiguravajuce kompanije. ovce su za sisanje.
Mene licno zabrinjava ta gimnastika ja kao prodavac hipoteku pre prodaje pa se to prenosi na kupca ovo-ono...Ma to sam samo cuo nije doslo do ponude ali bojim se da cu biti vrlo ne-tolerantan na taj cirkus.E sad pitanje je ponude jbga, ali meni se ne zuri...
Link to comment

Ja sam bio kupac u toj situaciji. Stvarno su se prodavci iznenadili ovom gimnastikom (kao i ja, ali mora tako), ali u sustini je to bio samo jedan potpis. Glupava formalnost. A sto se tice gubljenja vremena ... Naravno da ce svako zeleti da proda stan za kes, ali u ovoj situaciji cekanje od mesec i po do dva, ako znas da ce sigurno biti realizovano i nije neko cimanje.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Ja sam bio kupac u toj situaciji. Stvarno su se prodavci iznenadili ovom gimnastikom (kao i ja, ali mora tako), ali u sustini je to bio samo jedan potpis. Glupava formalnost. A sto se tice gubljenja vremena ... Naravno da ce svako zeleti da proda stan za kes, ali u ovoj situaciji cekanje od mesec i po do dva, ako znas da ce sigurno biti realizovano i nije neko cimanje.
Znaci oni dodju kod tebe da stavis hipoteku na (jos uvek) tvoj stan a ti posle cekas da ti uplate svotu?Jel' to red poteza?Uhhh :unsure:
Link to comment
Znaci oni dodju kod tebe da stavis hipoteku na (jos uvek) tvoj stan a ti posle cekas da ti uplate svotu?Jel' to red poteza?Uhhh :unsure:
Pokusavam da se setim ove situacije kad sam radio ali cak 4 puta su kupci bili kreditni koji su pod hipoteku stavljali drugu nekretninu a ne stan koji kupuju. Inace moguce je da redosled stvari bude takav jer je i kod isplate novca ako kupac ima kes tako, prvo se potpisuje ugovor pa tek onda sa tim ugovorom ide u banku. Takva je procedura i kad je kreditni kupac u pitanju ( samo ovaj put banka prebacuje pare direktno kupcu ) ali svaki advokat bi trebalo da ubaci klauzulu gde sve sto pise u ugovoru vazi samo uz potvrdu o isplati. Tako da teoretski tvoj stan bi bio pod hipotekom samo uslovno da tako kazem ( ako ne dobijes pare nema ni hipoteke ) jer nema nikave logike da bude drugacije. Ostavljam mogucnost da sam negde pogresio i da postoji neko ko zna sigurno kakva je procedura pa ce me ispraviti :D .
Link to comment

pitanjce:kasnim sa prijavom poreza na prenos apsolutnih prava za kupovimu prvog stana, posto nisam uspeo jos uvek da skupim svu dokumentaciju (skupljam i papire da trazim oslobadjanje jer mi je prvi stan).dakle, probio sam onaj rok od 10 dana za prijavu, ukupno cu kasniti mesec dana... hoce li me kecati nesto zbog toga?unapred zahvalan.

Link to comment
pitanjce:kasnim sa prijavom poreza na prenos apsolutnih prava za kupovimu prvog stana, posto nisam uspeo jos uvek da skupim svu dokumentaciju (skupljam i papire da trazim oslobadjanje jer mi je prvi stan).dakle, probio sam onaj rok od 10 dana za prijavu, ukupno cu kasniti mesec dana... hoce li me kecati nesto zbog toga?unapred zahvalan.
ja kasnim oko godinu dana :( ... nekako mi se posle cele price, omrzlo sve oko birokratije i sada to nikako da zavrsim...
Link to comment

Ne raduj se prerano, moje kasnjenje jos traje, tako da ne znam sta ce se desiti. Jesam prijavio porez, ali nisam uradio prenos apsolutnih prava ...

Link to comment

meni je u agenciji receno da nije problem ako se kasni, jedino ne moze da se uknjizi bez potvrde o placenom porezu na prenos apsolutnih prava. opet, ja njima nesto slabo verujem pa se zabrinuh da ne ide to ipak po nekakvom automatizmu, tipa da mi posalju resenje bez oslobadjanja za tih 40 kvm...a valjda nece biti problem, nije ni kasnjenje veliko.

Link to comment

@ ArbeitmannNe bi trebalo da bude problema ako kasnis samo mesec dana ali najbolje je da odes do njih i pitas kakva je situacija i u principu moze se desiti da ti iz poreske izadju u susret i sacekaju te neko vreme.@ LezilebovichAko si prijavio porez na prenos apsolutnih prava i ako su ti izdali resenje onda si u gadnom problemu, kamata je celih 23% na godisnjem nivou. Ja sam odbijao da platim jer sam cekao resenje zalbe i na kraju kad je zalba odbijena i kad sam dosao da platim umesto 96 000 din koliko je pisalo u resenje platio sam 138 000 din ( skoro 2 godine je proslo od tad).Moj savet ti je da nekako resis to pitanje jer je kamata veca nego da uzmes kredit u banci.Inace za one koji trebaju da plate porez a nisu jos dobili resenje sad je mozda najbolji trenutak da to urade jer ce evro biti obracunavan po sadasnjem kursu a evro ce kasnije sigurno ici na gore.

Link to comment

hvala barrytako sam i pretpostavio. cekam budjave prodavce da popune poresku prijavu i ovlascenje i da je overe (2 su prodavca po 50% vlasnistva a i zive u razlicitim mestima) pa se to oteglo...jos jedno pitanje imam: da bih dobio potvrdu da se ne zaduzujem porezom na imovinu treba da poreskoj upravi prijavim stan, tj. da popunim obrazac gde se traze tacni detalji o stanu i zgradi (tacna kvadratura, kvadratura terase, kada je zgrada napravljena, kada je data upotrebna dozvola...). e sad, ja te tacne podatke nemam, tj. u vlasnickom listu pise samo kolika je ukupna gradjevinska povrsina stana i da zgrada ima upotrebnu dozvolu. gde da ja trazim te podatke? u katastru?

Link to comment

Ja kad sam to popunjavao nisam isao bas toliko u detalje i toliko proveravio te podatke. Upisao sam da je zgrada napravljena 2001 godine a nisam siguran da li je to tacan podatak, ostale podatke sam imao u ugovoru pa sam ih samo prepisao. Cak su oni u poreskoj bili u fazone za neke stvari da napisem otprlike. Njih u principu zanima kvadratura i lokacija a ostalo nije bas toliko bitno tako da nemoj da se cimas oko toga.Inace proveri da li mozes sve to da obavis i bez prodavaca jer sam ja sve sam zavrsavao oko te poreske prijave i jedino sto mi je trebalo je overen kupoprodajni ugovor.

Link to comment

po svom iskustvu, poreska kasnjenja su samo zatezna kamata i nista vise. mislim da imaju na desetine hiljada slucajeva koje nema sanse da mogu da obrade na drugi nacin. sto ce reci, odes u poresku upravu da ti izlistaju sta dugujes, platis to i dovidjenja prijatno.

Link to comment

bio jutros sabajle u poreskoj upravi i rekli su mi isto sto i BarryWhite, nije problem ako se zakasni pri prijavi poreza.u svakom slucaju, hvala vam svima na predusretljivosti.

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...