Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Hvala na informacijama.Btw, prođoh i ja tim krajem nekoliko puta, ali se nikada nešto preterano ne zagledah. Blizu je centra i super je što se može pjehe...Nego, ne reče - imaš li predstavu kako se tu kreću cene? Sad nešto čeprkam po internetu i vidim da se za stanove u Cvijićevoj traži od 1500 do 1800, 2000 EURa po kvadratnom metru. Problem je što nigde ne vidim da iko prodaje suteren te onda ne znam koliko bi cena bila niža u odnosu na regularne stanove.

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Zavisi na koju stranu je okrenut stan kao sto rece najgori i koliko je stan ukopan. Ja sam prodao 2007 jedan stan na Vozdovcu za 1000e/m2 ali je bio uknjizen, zgrada je imala veliko dvoriste ( u mirnoj ulici ) i nivo stana je bio nekih 1m ispod nivoa terena tako da su prozori bili na da kazem normalnoj visini ( oko 1,2m ) i stan je imao dosta svetlosti. Reci koliko ti traze para i za koju kvadraturu pa da vidimo jel skupo ili nije? :)

Link to comment

Molim objašnjenje za ovo "zavisi gde je okrenut stan". Ako se misli na to da li je prema ulici ili ne - ne, nije. Oba prozora gledaju na dvorište u zgradi - jedan je u kuhinji, on je veći i tu ima više svetlosti. Drugi je u samoj prostoriji i tu ima manje svetlosti (ako sam dobro razumeo, ne možeš da gviriš kroz njega tako da svetlost pada samo odozgo). Kažu da je uknjižen (papiri bili na uvid), a stan ima 17 m2, a traže 16k (mada čujem da bi to moglo biti spušteno i na 14,5 ili 15k).

Link to comment
Tenks, gazzo. Znači, to je realnost. A ne kao ja neki - uzmu halo-oglase da bistre cene nekretnina na Krstu/Lionu, i šokiraju se: vlasnici traže 2500e za kvadrat novogradnje u Vojvode Šupljikca (a Vojvode Šupljikca je najjadnija ulica na Krstu, odma iza, neprikosnovene po jadnosti, ulice Branka Krsmanovića).
Da, izgradiše sve i svašta u Vojvode Šupljikca, ali džabe sve kada je ulica ružna i zeznuta za parkiranje (ukoliko nema garaža u zgradi). Kakva je ponuda generalno za Krst, na šta si naletao? Da mene pitaš, ja bih najradije opet uzeo gajbu u mojoj staroj zgradi, u Jovana Rajića 5, naravno u onim većim stanovima sa fenomenalnim pogledom na Beograd, a ne na zgradu koja je izgrađena na mestu parkinga.
Link to comment
Molim objašnjenje za ovo "zavisi gde je okrenut stan". Ako se misli na to da li je prema ulici ili ne - ne, nije. Oba prozora gledaju na dvorište u zgradi - jedan je u kuhinji, on je veći i tu ima više svetlosti. Drugi je u samoj prostoriji i tu ima manje svetlosti (ako sam dobro razumeo, ne možeš da gviriš kroz njega tako da svetlost pada samo odozgo). Kažu da je uknjižen (papiri bili na uvid), a stan ima 17 m2, a traže 16k (mada čujem da bi to moglo biti spušteno i na 14,5 ili 15k).
Ako su papiri OK ja bih kupio da sam na tvom mestu. Jos ako moze da se spusti cena super. Za te pare u BG prakticno nema sta drugo da se kupi a stan ce se isplatiti bilo da ce tu neko ziveti ( pretpostavljam neki student ) bilo da se izdaje. Pretpostavljam da takav stan ako se malo skocka ( nije velika kvadratura pa tu ne bi bilo velikih troskova ) moze da se izdaje za 100 evra sto znaci da za nekih 12,13 godina moze da se povrati ulozeno a ako se izdaje za 80 evra to je opet za nekih 15,16 godina sto je takodje dobar odnos cena/renta.
Link to comment
cenjkaj se covece. centralni vracar se prodaje za 2k m2 novogradnja ili staro bez ulaganja. nema sanse da za zvezdaru das vise od 1600-1700, mogu da je oglasavaju na koliko hoce. kolicina neprodatih stanova po novogradnjama je ozbiljna, ako imas cash mozes da ih kinjis.
malo "perifernija" Zvezdara (kod Kluza) - 1550 eur/m2 za novogradnju (i to posle izgradnje, znaci ne u izgradnji). Ovo je trazena cena (neprodati stanovi).bolja lokacija, vrlo solidna novogradnja tik ispod coska Bulevara i G. Vucica, i vrlo vrlo lepoj ulici - 1750 eur/m2 u izgradnji. Ovo je cena po kojoj je stan placen (tj. isplacuje se u ratama kako ide izgradnja) pre par meseci.Dakle da se slozim sa gazzom, preko 2k (ja bi rekao preko 1.8k) za Zvezdaru je preskupo ukoliko ne dobijas ful granitne podove i zlatne kvake.
Link to comment
Ako su papiri OK ja bih kupio da sam na tvom mestu. Jos ako moze da se spusti cena super. Za te pare u BG prakticno nema sta drugo da se kupi a stan ce se isplatiti bilo da ce tu neko ziveti ( pretpostavljam neki student ) bilo da se izdaje. Pretpostavljam da takav stan ako se malo skocka ( nije velika kvadratura pa tu ne bi bilo velikih troskova ) moze da se izdaje za 100 evra sto znaci da za nekih 12,13 godina moze da se povrati ulozeno a ako se izdaje za 80 evra to je opet za nekih 15,16 godina sto je takodje dobar odnos cena/renta.
Hvala na savetima.Inače, ovo su sve informacije iz druge ruke pošto ja to još uvek nisam video. Najviše me jebe što će biti malo dnevne svetlosti, ali jeb'ga...Zato sam i pitao kako se kreću cene u tom kraju jer ovo ispada da bi moglo da upadne za 900 EUR/m2. Znam da je u ok stanju, kuhinja pristojna, a kupatilo skoro renovirano. Ima li još nešto osim papira, vlage i sistema odvoda vode na čega treba da se obrati pažnja? Sve ću ja to još videti i propitati, al' 'ajde da pitam i vas ovde...Btw, najgori i alphons, šta vi zborite?
Link to comment

da li su u kupatilu zamenjene stare cevi ili su samo menjali plocice? koji majstor je radio kupatilo? kakva je kanalizacija u zgradi? kakav je prilaz stanu? da li se zgrada zakljucava? da li moze da se iskoristi za poslovni prostor? da li ces ti da zivis tu ili ces da izdajes? ako ces ti da zivis tu, koliko para treba da ulozis da ga sredis po svom ukusu? dobra stvar kod malih stanova je sto mozes da ga renoviras za malo para.cena je super, pa ako odustanes od kupovine - javi. voleo bih da pogledam. :)

Link to comment

Pa za stan znaš i sam šta da gledaš, ali obavezno treba neko da ti pruži stručnu pomoć kod gledanja stana, i kod ugovora. Tu vredi i dati neku kintu dobrom advokatu koji će ti pregledati ugovor, kao i dobrom majstoru koji će primetiti gomilu stvari koje ti ne bi primetio, a koje su potencijalni problem kod stana. Ako je kupatilo u skorije vreme renovirano, problem manje, rekao bih.za 900€ po kvadratu bih ja to uzimao odmah, iskreno. Jebiga, centar je centar. Taj deo je peške na 20 minuta od svih relevantnijih centralnih tačaka, čini mi se da je i solidno povezan autobuskim linijama, to isto ne bi trebalo da bude problem. Jedino je problem za parkiranje, ali to se lako reši tako što nemaš kola :)Kraj je stvarno lep, prilično zelen. Na 10 minuta peške ti je Zira shopping centar, sa Vero supermarketom, koji dere sa cenama, ali radi nedeljom do 19h. na 15 minuta ti je Palilulska pijaca, a na 10 minuta prevozom Bajloni pijaca (koja je veća i jeftinija od te dve). Ima fast fooda u blizini, ima lokalnih radnjica kad ti treba samo flajka kole ili nešto slično. Ima žemske, ima sve, ako te nešto konkretno zanima kada je kraj u pitanju, pitaj slobodno, imam 26 godina iskustva života ovde :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam pravio istrazivanje kretanja prosecne oglasene cene po m2 za lokaciju Djeram u Halo oglasima i ovo su rezultati:MAJ 2010 ukupno 1966m2 ukupna cena 3,779,200 evra prosecna cena 1922 ( oglaseno 35 stanova )DEC 2010 ukupno 6553m2 ukupna cena 12,219,231 evra prosecna cena 1865 ( oglaseno 108 stanova )MAJ 2011 ukupno 6458m2 ukupna cena 11,421,650 evra prosecna cena 1768 ( oglasen 101 stan )Za godinu dana oglasene cene su pale za 8%. Ako neko ne veruje mogu da dokumentujem :) .

Link to comment

moje iskustvo je slicno, samo za NBG.trazio sam stan pocetkom 2010. i sad pocetkom 2011.po nekoj mojoj racunici, cene su pale cak i do 15%

Link to comment
moje iskustvo je slicno, samo za NBG.trazio sam stan pocetkom 2010. i sad pocetkom 2011.po nekoj mojoj racunici, cene su pale cak i do 15%
Ja sam sinoc uz pivo pricao sa komsijom koji je agent za nekretnine, uglavnom NBG, i kaze da je zaista zajebano.Ono sto je po meni zajebano nije sama cena toliko nego je trziste mrtvo skroz...Ja mu kazem :pa dobro cene su pale mozda je dostupnije?On:E jbga pad je posledica nemanja para tako da to ne povecava promet.Naravno pricali smo o starim ne novoizgradjenim stanovima mada ne verujem da je situacija bolja...
Link to comment

Dig'o ruke od onog stana, pa ako nekoga zanima, detalji na PM. Hvala svima još jednom na lijepim rečima i korisnim informacijama.

Link to comment

Jel moze neko da mi malo pojasni ono kad prodajes stan pa ti dodje "kreditni kupac"?To je neko ko dize kredit sa hipotekom na stan koji ce tek da kupi parama od kredita?Ali hipoteku treba prvo prodavac da stavi pa se to prenosi kad se realizuje prodaja?Vidim da ima ljudi koji su radili sa stanovima pa rekoh da mi uproste.

Link to comment
Jel moze neko da mi malo pojasni ono kad prodajes stan pa ti dodje "kreditni kupac"?To je neko ko dize kredit sa hipotekom na stan koji ce tek da kupi parama od kredita?Ali hipoteku treba prvo prodavac da stavi pa se to prenosi kad se realizuje prodaja?Vidim da ima ljudi koji su radili sa stanovima pa rekoh da mi uproste.
kreditni kupac je gubljenje vremena i za tebe i za agenta. oni koji imaju primanja za to najcesce kupe novi stan. ovo sto si napisao je tacno ma kako suludo zvucalo. njih banke cesto oleshe da i pored reketa zvanog naconalna korporacija za osiguranje s. kredita, hipoteke placaju zivotno osiguranje naravno kod njihove osiguravajuce kompanije. ovce su za sisanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...