Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kako vam se čini, da li je povoljno vreme za kupovinu stana na lokaciji Krst/Lion, ili je cena kvadrata i dalje naduvana i treba sačekati da još padne? Sudeći po oglasima, kvadrata na Krstu nema puno i kreću se do 2500 eura u novogradnji, dok je na Lionu kvadrat starogradnje nešto malo ispod 2000 eura. Poređenja radi, sredinom 2007. prijatelji su, u Vidovdanskoj ulici, platili kvadrat novogradnje 1700 eura.

Link to comment
Kako vam se čini, da li je povoljno vreme za kupovinu stana na lokaciji Krst/Lion, ili je cena kvadrata i dalje naduvana i treba sačekati da još padne? Sudeći po oglasima, kvadrata na Krstu nema puno i kreću se do 2500 eura u novogradnji, dok je na Lionu kvadrat starogradnje nešto malo ispod 2000 eura. Poređenja radi, sredinom 2007. prijatelji su, u Vidovdanskoj ulici, platili kvadrat novogradnje 1700 eura.
Mislim da ce ti onda ovaj info sa drugog foruma koristiti:
I ja naleteo na kolegu čiji brat je Investitor jedne zgrade na Zvezdari. Negde 2008 mi je rekao da je brat kupio plac i da će graditi stambenu zgradu. Lokaciju je ishvalio: kod onog malog parka u Batutovoj. Čini mi se da sam početkom 2009 pitao za cenu i rečeno mi je 2100-2200e. Tada još nije bio ni počeo da je gradi.Otpisao sam to kao predskupo, a kasnije je pomenuo da se nešto oteže , da ima problema pa sam mislio da zgrada nije ni napravljena.Neki dan mi reče da je zgrada napravljena i da je prodato 5,6,7 stanova a da je ostalo neprodato 4-5. Pitah jeli braca u minusu na šta mi je ovaj odgovorio da je otprilike na nuli.Ove preostale stanove ne može da proda i ako je cenu spustio na 1650e. Kaže neće više spuštati cenu jer su polovne ruine 1700e i više. Izdavaće ih.
Link to comment
Mislim da ce ti onda ovaj info sa drugog foruma koristiti:
Barry, tenks za info, ali nisam siguran kako da interpretiram podatke sa tog drugog foruma? No ako su polovne ruine oko Batutove na nivoima od 1700eura, to je, valjda, i dalje prenaduvano? Bistreći oglase, imam utisak da se cena kvadrata po obodima grada (Mirijevo, Zemun Novi grad) normalizovala, ali da su cene na Krstu i Lionu i dalje napumpane, ako uzmemo u obzir da je 2007. kvadrat novogradnje u Vidovdanskoj bio 1700e, a danas je oko 2500e. Šta reći, kad likovi traže 2000e za kvadrat u jebenoj ul. Kulina Bana (najtužnija ulica u gradu). Da li si ti i dalje u poslu sa nekretninama? Možeš li da preporučiš neku korektnu agenciju ili agenta za nekretnine?
Link to comment

cenjkaj se covece. centralni vracar se prodaje za 2k m2 novogradnja ili staro bez ulaganja. nema sanse da za zvezdaru das vise od 1600-1700, mogu da je oglasavaju na koliko hoce. kolicina neprodatih stanova po novogradnjama je ozbiljna, ako imas cash mozes da ih kinjis.

Link to comment

Tenks, gazzo. Znači, to je realnost. A ne kao ja neki - uzmu halo-oglase da bistre cene nekretnina na Krstu/Lionu, i šokiraju se: vlasnici traže 2500e za kvadrat novogradnje u Vojvode Šupljikca (a Vojvode Šupljikca je najjadnija ulica na Krstu, odma iza, neprikosnovene po jadnosti, ulice Branka Krsmanovića). Ok, probati sa cenkanjem: Krst (reon: vrh Požarevačke-Kajmakčalanska-do Silvija Kranjčevića) - max. 2000e (novogradnja/staro bez ulaganja); Lion (potez od Lozničke do Subotičke) - max. 1700e (novogradnja/staro bez ulaganja).

Link to comment

@WillowNe radim vec dve i po godine ali pratim situaciju i u kontaktu sam sa nekim koleginicama koje su radile sa mnom pa mogu da ti posaljem na PM detaljnije.Sto se tice ovog podatka za novogradnju na Lionu to ti je cisto da znas kako neki investitori razmisljaju i da ima situacija gde ti je novogradnja jeftinija od starijih stanova ( pazi na papire naravno ). Mogao bi kao sto ti gazza kaze da prosetas malo po kraju koji te zanima i vidis ima li nekih novogradnji u kojima nije useljeno mnogo stanova i da se malo raspitas po komsiluku, i naravno da se cenjkas.Sto se tice Liona ja sam prodavao jedan stan u Djevdjeliskoj bas 2007 godine i tad su za novogradnju trazili 1600 evra/m2.Mislim da nema razloga da mnogo zuris i slobodno cekaj pravu priliku, malo se vise angazuj oko svega i redovno prati trziste.

Link to comment

ja sam oborio cenu renoviranog stana 110kvm u vojvode stepe na 145 soma ili za najam 400 evra mesecno. dzabe. nece ljudi na 16. sprat.srecom nije mi frka za lovu i preselio bih se iz centra tamo (pa bih rentirao ovaj duplo manji za slicne pare) ali me mrzi da se pakujem, selim, i ostala sranja, mada kako stvari stoje mozda cu se ipak vratiti tamo.

Link to comment

Interesuje me ovaj kvadratni potez:2n9c491.jpgKonkretnije, desna polovina istog, odnosno ulice bliže Cvijićevoj i sama Cvijićeva. Kako se tu kreću cene stanova u starijim zgradama? Takođe, koja je razlika u ceni između suterena i prvog, drugog sprata? Nešto zanimljivo je iskrslo, pa da vidim koliko je to zaista i povoljno...

Link to comment

zavisi od zgrade i stana. od starijih gradjevina tu su i paviljoni i soliteri i kuce, a meni bi dosta znacilo da li gledam na cvijicevu, park sa desne strane ili dvorista sa leve.(imam stan tacno u sredini plana, ali sam ga kupio kad su cene bile najvise, a to danas nista ne znaci)

Link to comment

u tom kraju je pre 10ak dana prodan stan, zgrada iz '73, za 1750€, ali je bila hitna prodaja. Mislim da je trenutna cena negde oko 2000€.edit @ najgori - he, znao sam da smo komšije, nisam znao da mogu da ti virim kroz prozor. pazi, gori ti cigara u pepeljari :D

Edited by Alphons
Link to comment
zavisi od zgrade i stana. od starijih gradjevina tu su i paviljoni i soliteri i kuce, a meni bi dosta znacilo da li gledam na cvijicevu, park sa desne strane ili dvorista sa leve.(imam stan tacno u sredini plana, ali sam ga kupio kad su cene bile najvise, a to danas nista ne znaci)
Ono što imam od informacija (pošto nisam iz Beograda) je da je stan u Cvijićevoj, od Takovske kada se krene kroz nju, ali ne znam tačno gde, da je zgrada u kojoj se nalazi stara 60, 70 godina (ali očuvana, što se kaže) i da je u pitanju suteren. Zato me i interesuje - koje su razlike u ceni između suterena i "normalnog" stana?I, kažeš, fin kraj, ne?
Link to comment
vidis koliko ima zelenila. gore levo je botanicka basta.suteren, stara zgrada, vlaga... nisam siguran. pre kupovine povedi nekog ko ce ti tacno ukazati na sve potencijalne probleme.sto se kraja tice, blizu je profesorska kolonija. tu su ti pljeskavice kod dede iz "marke-zvaka" i onaj fensi restoran kome nikako da zapamtim ime.ja kafu i kojesta pijem kod pece u idiotu. u gradu si peske za 10 minuta.lose strane su saobracaj ako je stan okrenut ka cvijicevoj, zagadjenje od 29. novembra,...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...