Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

u cemu je problem sa pomenutom banjicom, zasto je cena tako niska kada je to mnogo bolje povezano sa gradom (beogradom) od recimo novog beograda za pocetak. 15min od trosarine do slavije.
Pa nije problem, rekao bih da je za 100-200 evra po m2 skuplja od blokova. Neki drugi delovi NBG su cenjeniji od Banjice jer su blize gradu.
Link to comment
Banovo Brdo je trenutno oko 1500 evra, za vece stanove moze mozda i za manje. Cuo sam za ovu kupovinu na drugom forumu:"Banovo Brdo, blizina okretnice tramvaja. Stan je bio u pristojnom stanju (60 kvadrata + 4 kvm lođe) za 90000€."Za 1300 do 1400 evra/m2 mozda moze i Konjarnik, Brace Jerokovic rekao bih sigurno, Uciteljsko naselje i gore pomenuta Banjica.
Toliko moze da plati samo kreten za tu pripizdinu. U oglasima se vec jasno razaznaju oni koji sanjaju cene iz 2008 i oni koji stvarno prodaju.Od deset potencijalnih kupaca nijedan nije bio sa parama sve kreditni. Krenuli na svadbu bez one stvari.
Link to comment

a kad stignes na slaviju stigao si gde? (pre slavije si prosao horror u bulevaru jna ili kako se vec zove)od slavije mozes na vracar :) - sto je korak nazad ili beogradskom do pravnog, kralja milana do terazija ili nemanjinom do stajge. sta je gore? mozda put preko dedinja do kneza milosa? most preko autokomande je ono sto fali beogradu.

u cemu je problem sa pomenutom banjicom, zasto je cena tako niska kada je to mnogo bolje povezano sa gradom (beogradom) od recimo novog beograda za pocetak. 15min od trosarine do slavije.
Link to comment
Toliko moze da plati samo kreten za tu pripizdinu. U oglasima se vec jasno razaznaju oni koji sanjaju cene iz 2008 i oni koji stvarno prodaju.Od deset potencijalnih kupaca nijedan nije bio sa parama sve kreditni. Krenuli na svadbu bez one stvari.
То, то, овај је кеш купац. Мислио сам да неко конкретно на овом форуму продаје па рекох да спојим корисно и забавно... Свакако Вам хвала на упутама Edited by savindan
Link to comment
Toliko moze da plati samo kreten za tu pripizdinu. U oglasima se vec jasno razaznaju oni koji sanjaju cene iz 2008 i oni koji stvarno prodaju.Od deset potencijalnih kupaca nijedan nije bio sa parama sve kreditni. Krenuli na svadbu bez one stvari.
2008 cene na Banovom brdu su bile oko 2000 erva/m2. Znam jer sam tad radio kao agent za nekretnine a jos sam i kupio stan iste te godine doduse ne na toj lokaciji ali itekako sam pratio cene na svim lokacijama. Ova prodaja koju sam naveo je na nivou sa pocetka 2007 i to je 1400e/m2 (lodja se racuna kompletno u kvadraturu stana)Evo sta kaze i jedan sajt vezano za prosecnu cenu (oglasenu) u evrima/m2:
Lokacija: Beograd - grad,Spisak reona: Banovo brdoProsečna cena imovine u izvodu: 93997 EURProsečna cena po kv.m: 1612 EUR
Edited by BarryWhite
Link to comment
2008 cene na Banovom brdu su bile oko 2000 erva/m2. Znam jer sam tad radio kao agent za nekretnine a jos sam i kupio stan iste te godine doduse ne na toj lokaciji ali itekako sam pratio cene na svim lokacijama. Ova prodaja koju sam naveo je na nivou sa pocetka 2007 i to je 1400e/m2 (lodja se racuna kompletno u kvadraturu stana)Evo sta kaze i jedan sajt vezano za prosecnu cenu (oglasenu) u evrima/m2:
Ako cemo da se igramo analitike bolje da pogledas koliko su vrednosti osiguranih kredita na pojedinim lokacijama, a ne cene u oglasima. Konkretno gde sam ja pratio skocilo je u jesen 2007 jedno 25% na zimu 2008 u toku mrtve sezone je skocilo jos 25% ali ono sto se zaista prodalo od tad je bilo oko 10% vise od jeseni 2007 sa danasnjim cenama na nivou jesen 2007. u medjuvremenu je dinar i time prosecna plata patosirao 25-6% sto znaci da bi cene i dalje trebalo da padaju i da delimicno prate primetan pad cene izdavanja. Po gradu se vidi kako se zatvaraju trgovine boljom keramikom i ostalim dzidzabidzama za sredjivanje stanova nema ni bogatiji sloj vise kintu.
Link to comment
Ako cemo da se igramo analitike bolje da pogledas koliko su vrednosti osiguranih kredita na pojedinim lokacijama, a ne cene u oglasima. Konkretno gde sam ja pratio skocilo je u jesen 2007 jedno 25% na zimu 2008 u toku mrtve sezone je skocilo jos 25% ali ono sto se zaista prodalo od tad je bilo oko 10% vise od jeseni 2007 sa danasnjim cenama na nivou jesen 2007. u medjuvremenu je dinar i time prosecna plata patosirao 25-6% sto znaci da bi cene i dalje trebalo da padaju i da delimicno prate primetan pad cene izdavanja. Po gradu se vidi kako se zatvaraju trgovine boljom keramikom i ostalim dzidzabidzama za sredjivanje stanova nema ni bogatiji sloj vise kintu.
Hm, a gde da se pogleda vrednost osiguranih kredita za pojedinu lokaciju?
Link to comment
Ako cemo da se igramo analitike bolje da pogledas koliko su vrednosti osiguranih kredita na pojedinim lokacijama, a ne cene u oglasima. Konkretno gde sam ja pratio skocilo je u jesen 2007 jedno 25% na zimu 2008 u toku mrtve sezone je skocilo jos 25% ali ono sto se zaista prodalo od tad je bilo oko 10% vise od jeseni 2007 sa danasnjim cenama na nivou jesen 2007. u medjuvremenu je dinar i time prosecna plata patosirao 25-6% sto znaci da bi cene i dalje trebalo da padaju i da delimicno prate primetan pad cene izdavanja. Po gradu se vidi kako se zatvaraju trgovine boljom keramikom i ostalim dzidzabidzama za sredjivanje stanova nema ni bogatiji sloj vise kintu.
Kao sto rece Hefeweizen gde imas ovaj podatak?!Cene u oglasima su jedino sto imamo konkretno za vrednost stanova po m2 za neku lokaciju. Inace ne znam kakve veze ima ovo sto si napisao sa tvojom tvrdnjom da su se cene na Banovom brdu opasno priblizile vrednosti od 1000 evra/m2. Kao sto vidis dao sam ti primer kupovine po ceni od 1400evra/m2 i prosek u oglasima koji je oko 1600e/m2. Na tebi je da kazes da si pogrsio ili da obrazlozis bolje svoju tvdnju.
Link to comment
Kao sto rece Hefeweizen gde imas ovaj podatak?!Cene u oglasima su jedino sto imamo konkretno za vrednost stanova po m2 za neku lokaciju. Inace ne znam kakve veze ima ovo sto si napisao sa tvojom tvrdnjom da su se cene na Banovom brdu opasno priblizile vrednosti od 1000 evra/m2. Kao sto vidis dao sam ti primer kupovine po ceni od 1400evra/m2 i prosek u oglasima koji je oko 1600e/m2. Na tebi je da kazes da si pogrsio ili da obrazlozis bolje svoju tvdnju.
...ove cifre koje ti prosipas su cene po kojima niko normalan nece da kupi stan vec dve godine...mogu da budu zvanicne hiljadu puta...cene iz oglasa su ono sto bi mali perica voleo, mislim 1600e za banovo brdo...na nbgu ni jedna gajba se ne oglasava ispod soma i po, ali ni jedna nije prodata za vise od 1300...a i to je retko dobra cena...btw, belvil se malo bolje osvetlio prosle nedelje (15%), kapiram da su neke gajbe uspesno izdate...
Link to comment
...ove cifre koje ti prosipas su cene po kojima niko normalan nece da kupi stan vec dve godine...mogu da budu zvanicne hiljadu puta...cene iz oglasa su ono sto bi mali perica voleo, mislim 1600e za banovo brdo...na nbgu ni jedna gajba se ne oglasava ispod soma i po, ali ni jedna nije prodata za vise od 1300...a i to je retko dobra cena...
Nisu to cene koje ja prosipam vec cene iz oglasa, naravno da se ne prodaju svi stanovi po oglasenim cenama sto govori i primer koji sam naveo.I kao sto sam rekao na BB su se cene kretale oko 2000 evra/m2 pre dve godine, sad su oglasne prosecno oko 1600 a prodaju se mozda oko tih 1400 evra/m2. A cela prica je pocela oko tvrdnje da su se cene bizu 1000e/m2.
Link to comment

Drugarica razmišlja o dolasku u BG da radi ovde.Zanima me:Koliko da očekuje da plati za neki ok, manji stan (jednosoban, ili malo veći) ? Znam da zavisi od lokacije, mislim pre svega na centar, mada i druge opcije dolaze u obzir.Znate li nekog ko isti izdaje, ili imate li preporuku za agenciju ?

Link to comment
Drugarica razmišlja o dolasku u BG da radi ovde.Zanima me:Koliko da očekuje da plati za neki ok, manji stan (jednosoban, ili malo veći) ? Znam da zavisi od lokacije, mislim pre svega na centar, mada i druge opcije dolaze u obzir.Znate li nekog ko isti izdaje, ili imate li preporuku za agenciju ?
Posto vidim da niko ne odgovara, ne znam kakve su sad cene i koliko su pale od prosle godine, tj. da li uopste. Problem generalno sa Beogradom je da postoji prilicno neobicno odsustvo razlike u cenama na dosta lokacija. Znam za primer da je jednosoban stan u Jerkovicu izdavan za 200+, a imam primer da neko koga znam placa 250 za jednosoban stan kod Slavije. Dodatni problem s jednosobnim je da nisu bog zna koliko jeftiniji od dvosobnih, a oni opet od trosobnih, sto je dosta frustrirajuce iskustvo. Za realne cene moraju da se uzmu oglasi u sake i okrecu brojevi, naravno prethodno naoruzani debelim zivcima. Iz iskustva, cak i skroman stan u smislu da nije bog zna kako sredjen, ali prosto nema nikakvu vecu boljku i nije tako lako naci. A i kad se nadje, opet nije bas jeftin. Ako je sa ogranicenim budzetom, vrlo brzo ce se prilagoditi lokacijama skoro pa blizu centra :).Druga preporuka, ako je osoba s tanjim zivcima, neka joj ne bude zao da nadje stan preko agencije. Naravno, prvo nek nadje neku pouzdanu. Ruku na srce, posle odredjenog vremena nije tako tesko provaliti ko je u oglasima agencija, a ko 'for real'.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...