Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Prijatelj je radio i stanovao u Belvilu dok je trajala Univerzijada pa sam imao priliku da par puta obidjem te stanove.Njima su tada pricali da su svi sem onih najvecih od 120 kvadrata (od kojih beskorisni hodnik zauzima 20-30 :isuse:).Dobro to sve izgleda dok neko unutra ne provede par dana.. onda krenu da se dizu parketi, plocice, pucaju cijevi i sl. Skoro u svim stanovima su vrata i prozori lose uradjeni tj ne dihtuju.Kazu da je bilo i par poplava a pretpostavljam da znate za 1 izbijanje pozara u sred noci zbog neispravnih instalacija. Gledao sam i neke slike kvarova i ostecenja, to stvarno uzasno izgleda.Moguce je da su te stanove sredjivali nakon toga ali cisto sumnjam da su postavljali nove parkete i radili tako neke krupnije popravke. Meni to sve izgleda kao 1 veliki balon od sapunice koji samo sto ne pukne, a to ce se desiti kad se malo vise ljudi useli...
+1tako kaže i moj ćale
Link to comment

Mozda je prodato oko 50% ali useljeno svakako nije. U agenciji (da izbegnem hejt nije ona sto smara ljude i oglasava se u malim oglasima)u kojoj ja radim svako malo malo zovu mudri kupci iz Belvila koju su sracunali da ce da uzmu kredit pa onda da taj isti otplacuju rentiranjem. Naravno niko ziv nije lud da to iznajmljuje jer je pomalo sablasno a i da bi im se isplatilo treba poveca kirija. Vecina se uzda u jesen i studente ali nisam bas siguran koji ce to student da se useli u nenamesten stan koji bas i nije blizu vecini fakulteta uzevsi u obzir da ti koji traze stanove su dobrim delom bez auta.

Link to comment

S vremena na vreme prolazim tim krajem, sa obe strane Belvila. Dakle i kroz Jurija Gagarina i sa druge strane, tamo gde su skoro otvorili onaj podvožnjak pored romskom naselja. Belvil odaje utisak onog nenaseljenog a izgrađenog grada u Kini, što su ga pametni planeri izgradili u nameri da tu veštački stvore čitav novi grad, ama se dogodilo da nešto nije išlo po planu. U samo naselje nikada nisam ušao. Ali spolja sam mogao da primetim, kao uostalom što svi koji tuda prolaze mogu da primete, da je svaki dvadeseti prozor osvetljen; da nema žive duše unutar naselja; da poslovni prostor sagrađen u krugu nije ni pušten u promet; da se ne čuje nikakva buka, nema dece koja se deru ili igraju ispred zgrade; nema dakle ničega što jedno naselje čini živim. Ako barrcode kaže da je svaki drugi stan useljen, oda mogu samo da imam iste dileme kao i lezilebović; kako to da tamo niko ne vodi život, iako tamo živi?

Link to comment

Sa Beobuilda...

Yesterday 20:16:20belgrey wrote:danas je bio pozar u jorgovanu u ulazu 11. Izgorele instalacije ispod kafica kod trim staze. Navodno su uzrok masine u hemijskom ciscenju.
Link to comment

@pejsi, dobro nije bas toliko dramaticno, prosao sam skoro kroz isti, kupio vodu u prodavnici, vidio 10-ak parkiranih kola i klince koji se igraju ispred zgrade... ima par lokala koji rade, kafici neki, frizerski saloni itd.

Link to comment
@pejsi, dobro nije bas toliko dramaticno, prosao sam skoro kroz isti, kupio vodu u prodavnici, vidio 10-ak parkiranih kola i klince koji se igraju ispred zgrade... ima par lokala koji rade, kafici neki, frizerski saloni itd.
ma dobro, preterujem. ali onoliko naselje kad imaš, desetak parkiranih automobila stvarno odaje utisak nežive sredine. nemam nameru da ljude koji žive u tom naselju ubeđujem da nemaju komšiju na spratu. ali isto tako, ono što vidim je u popriličnom nesaglasju sa onim što se priča. Edited by pacey defender
Link to comment

jedino ste u pravu što se tiče parkinga između zgrada, odnosno da je skroz prazno. A za to postoji odgovor: mamlazi iz Bloka 67 tj. Delta Realestate-a su procenili da 1 mesto ispred zgrade vredi / košta 7000 ojra (da, jeste duhovito). Što naravno niko nije hteo da plati, jer je to tek maaalo jeftinije od mesta ispod zgrade u garaži. Pa se sad oni koji nemaju nikako mesto parkiraju gde ko stigne , a Delta real estate redovno zove pauka da ih nosi (dok se valjda ne urazume i kupe mesto ili ispod ili iznad zgrade). Mestima ispred zgrada će kako kažu uskoro pasti cena.Dalje, ne znam za svetlo u stanovima, ali znam da su na interfonima ~50% ispisana prezimena, vidim koliko ima otirača po spratovima, znam i koliko često viđam komšije, odnosno koliko sam ih video na Kućnim savetima. Održavanje celog tog Belville-a za sada stvarno odlično.

Link to comment
nije te blam?
Зашто? Неки људи плаћају (сопственим временом, струјом, интернетом) да би писали глупости по нету, овога су платили да то исто учини. Чега да га буде блам?
Link to comment
Зашто? Неки људи плаћају (сопственим временом, струјом, интернетом) да би писали глупости по нету, овога су платили да то исто учини. Чега да га буде блам?
Ovoga?! To je nivo komunikacije za koji ja jedino imam opciju ignore. Srecno.
Link to comment

Sve preko 1000 evra po m2 za Belvil je previse. Ja sam jos dok se gradio cuo pricu na fakultetu ( Gradjevinskom - koji studiram ) da je kvaltet los, da su se pravili tipski spratovi i da je cela izgradnja bila na brzinu i prilicno se fuserisalo sto i potvrdjuju problemi sa parketom, elektrikom itd. Jos plus ova prica za parking je tek sjajna, plus placanje odrzavanja naselja-zgrade ( mislim da ne bude zabune i ja placam odrzavanje zgrade ali verujem da je cifra mnogo manja nego tamo i plus se isto tako vodi racuna o dvoristu oko zgrada i postoji fond za hitne popravke ), plus los raspored koliko cujem ( jednosoban stan od 40m2 je prilicno nefunkcionalan, ja na primer zivim u 1.5 sobnom koji ima 39m2+4m2 terasa ) i ta lokacija uopste nije nesto blizu gradu ( mislim na centar naravno ).

Link to comment
Sve preko 1000 evra po m2 za Belvil je previse. Ja sam jos dok se gradio cuo pricu na fakultetu ( Gradjevinskom - koji studiram ) da je kvaltet los, da su se pravili tipski spratovi i da je cela izgradnja bila na brzinu i prilicno se fuserisalo sto i potvrdjuju problemi sa parketom, elektrikom itd. Jos plus ova prica za parking je tek sjajna, plus placanje odrzavanja naselja-zgrade ( mislim da ne bude zabune i ja placam odrzavanje zgrade ali verujem da je cifra mnogo manja nego tamo i plus se isto tako vodi racuna o dvoristu oko zgrada i postoji fond za hitne popravke ), plus los raspored koliko cujem ( jednosoban stan od 40m2 je prilicno nefunkcionalan, ja na primer zivim u 1.5 sobnom koji ima 39m2+4m2 terasa ) i ta lokacija uopste nije nesto blizu gradu ( mislim na centar naravno ).
Sta je ovo otvorena sezona lozenja i podjebavanja ljudi koji su pukli pare kod Miska i austrijskih nacosa? Nije njima lako jos su im rasterali najblizi tamnoputi komsiluk u kontejnere po obodu grada pa kad god se uhvate za kvaku sete se njih.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...