Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

С тим што би неко са буџетом од 100.000 аутоматски уместо мањих почео да гледа средње и веће станове па попунио те веће празне станове и оставио мање станчиће овима што напуштају веће због недостатка финансија.Уосталом, ако су мањи станови у толикој потражњи, тј. да квадрат гарсоњере вреди више од једноипособног онда ће по аутоматизму грађевинци почети да граде више истих, или једноставно зграде од гарсоњера, што да не, исплати му се да подигне вредност своје инвестиције без да шири укупну површину? Али то не раде јер је прича о малим вредним становима још једна патка некретнинске мафије - агенција, грађевинаца, општинске корупције - која је измислила причу о томе да Београду недостаје 100-200 хиљада станова (укупно их је на попису 2002. било мање од 600.000 од чега је десетина била празна а број становника по стану најнижи у БГ нижи него просек у Србији). Додуше, где је Конова из Алке и Удружења, нешто је нема да се оглашава последњих годину дана, јел жива? cool.gif Као што је пут до пакла поплочан најбољим намерама тако је често и у Србији неједан друштвено-користан потез био мотивисан крајње једностраним и себичним мотивом наше политикантске олигархије.Продају и Телеком због рупа у буџету, што не значи да то на средњи и дужи рок неће бити добро по нас. Ђинђић је Американцима поклонио Сартид (највероватније због 5.X) да би USS постао наш највећи извозник. FOX је уложио милионе у свој случај (чланове РРА, Владе) да би добио фреквенцију уместо RTL. Прошле године су због минуса од 6М$ продали целу ствар Грцима и неким домаћим, у Србији зато пола кабловских компанија нуди хрватски RTL у својој понуди. Тржишни механизми су неумољиви.
umesto sto teoretises o trzistu obidji zgrade ispod centralnog groblja, privatne zgrade u mirijevu, zgrade na cukarici, ali ne zike mustikle da vidis pomor od demokratskihi i trzisnih zgrada koji su to cumezi garsonjere i jednosobne. Sartid je i pre pljacke bio jedan od vecih izvoznika.Prodaja Telekoma nije zbog rupa u budzetu.
Link to comment
FOX је уложио милионе у свој случај (чланове РРА, Владе) да би добио фреквенцију уместо RTL. Прошле године су због минуса од 6М$ продали целу ствар Грцима и неким домаћим,
Drugi neko je stopirao dolazak RTL-a, FOX bi dobio ovako ili onako....
Link to comment
...a da nisi malo pogresio topik :D ...
verovatno jesam no , citat je tu ;) BTW, tržište stanova na NBG-u je u totalno mrtvom stanju
Link to comment

Jutros ubedjuju ljude kako nema frke sa stanovima osigurava nacionalana korporacija kredite, samo ne kupuju ljudi preko posrednika tj agencija. Jasno je sto se ne izdaju dozvole za gradnju, ima navodno nekoliko hiljada neprodatih novih stanova, a nece investitori da spustaju cenu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Treba mi pomoc...Stan Blok70 4-spratnice 70kv bih menjao za manji u kraju ali noviji...E sad jel neko zna kakva je situacija a jos bolje ako moze da preporuci neku agenciju koja barata tim krajem (ako to ima ikakve veze, nemam iskustva).Nesto sam se sam raspitivao i rezultat je prica da je trziste "mrtvo" i da ce takva sinhronizovana akcija biti vrlo tesko izvodljiva...
....na kom je spratu taj tvoj dvosoban, ima ga na svakom od 4?....i koliko ga cenis?
Link to comment

...i gde nam je misko maric, jel se preselio u belvil?.....sve mi se vise svidja ta lokacija, kupis gajbu i sam si na spratu, ponekad i celom ulazu, zakon!

Link to comment
...i gde nam je misko maric, jel se preselio u belvil?.....sve mi se vise svidja ta lokacija, kupis gajbu i sam si na spratu, ponekad i celom ulazu, zakon!
pa jel moguce da ne mogu bas nista da prodaju?
Link to comment

...prodali su ovima sto su kupili za skoro dva soma misleci da ce odmah da ih zavaljaju trista evra skuplje...pa su se ili uselili, ili transformisali easy money u dvadesetogodisnju investiciju (iznajmljivanje)...a i ne znam nesto da ljudi hoce da plate 300 evra mesecno za 40 kvadrata tamo.......e sa svima njima, nema zive duse...a unverzijada se zavrsila pre godinu dana... edit: i ne samo to, nego koliko ima ljudi da kupe od miska gajbu na hipoteku drugog reda, uz ovakvo stanje i price o skoroj propasti/prodaji imperije...malo ocigledno, i sva sreca da je tako...

Edited by BigLebowsky
Link to comment
...prodali su ovima sto su kupili za skoro dva soma misleci da ce odmah da ih zavaljaju trista evra skuplje...pa su se ili uselili, ili transformisali easy money u dvadesetogodisnju investiciju (iznajmljivanje)...a i ne znam nesto da ljudi hoce da plate 300 evra mesecno za 40 kvadrata tamo....
Drugarica placa takav stan 150 evra mesecno. Zena koja je kupila stan, radi u banci i uzela ga je na kredit, a planira da ga ostavi detetu kad poraste. Trenutno naravno dodaje novac + kirija za ratu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...