Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Na zalost meni ovo nije opcija nego moranje angry.gif .Naime stan nije prazan ja sam u njemu ;) Evo detalji:Lokacija stari merkator sprat 4/4 56 kvm
Jos kad pomislis da je za te budjave rupe od zgrada i stanova neko izdvajao po 2000 evrica i da ima likova koji nisu hteli da prodju cekajuci da skoci na 2500. Malo macku govedja glava.
Link to comment
Pa iskren da budem, mislim da ti je preseljenje najbolja opcija :)Bez obzira na sve, obrati pažnju na izmenu zakona o porezu na nepokretnosti što je bilo najavljivano, od čega za sada nema ništa, ali nikad se ne zna.
Po najnovijim informacijama, porez na imovinu ce biti 0,4% na trzisnu vrednost nekretnine sa minimalnim umanjenjima na clanove domacinstva i mislim da ce amortizacija biti ukinuta ili minimalna
Link to comment

bas me zanima kako ce penzioneri iz centra grada da plate taj porez ili je to koriudovickimetod "prodajte stan, platite porez"?a mogu i da prodam stan u bgdu i da kupim negde drugde. ne bi mi bio prvi put da legalno prebacujem lovu u i iz srbije.

Link to comment
Po najnovijim informacijama, porez na imovinu ce biti 0,4% na trzisnu vrednost nekretnine sa minimalnim umanjenjima na clanove domacinstva i mislim da ce amortizacija biti ukinuta ili minimalna
To teta Dijana priča i predlaže već jače od godinu dana, ali koliki je njen uticaj videli smo skoro...
Link to comment
bas me zanima kako ce penzioneri iz centra grada da plate taj porez ili je to koriudovickimetod "prodajte stan, platite porez"?a mogu i da prodam stan u bgdu i da kupim negde drugde. ne bi mi bio prvi put da legalno prebacujem lovu u i iz srbije.
Porez na nekretnine i treba da skoči i nije normalna situacija da na skupim lokacijama (centar, vračar) žive ljudi jako slabih primanja...Osim toga kada imaš skupe nekretnine onda nisi siromašan. A ljudi koji su bogatiji plaćaju i veći porez. Što se tiče penzosa oni bi trebali (koliko se sećam) da po ministarkinom predlogu da imaju i olakšice (nažalost).
Link to comment

stvar je u tome da bi onaj ko zaradjuje vise trebalo da placa veci porez - ne onaj koji ima vise. sta neko ima je njegova privatna stvar ako je to legalno stekao i tu drzava nema sta da trazi.kapiram ja da bi drzavi najvise odgovaralo da se ugradi u svaku transakciju, pa posto je trziste stalo, malo bi da ga ubrzaju, da bi se oni i njihovi najbolji drugari jos malo nakrali.ode prica u teoriju. nije bitno, videcemo se negde u buducnosti.

Link to comment
Po najnovijim informacijama, porez na imovinu ce biti 0,4% na trzisnu vrednost nekretnine sa minimalnim umanjenjima na clanove domacinstva i mislim da ce amortizacija biti ukinuta ili minimalna
da to nije malo mnogo za zemlju kao sto je srbija?
Link to comment
da to nije malo mnogo za zemlju kao sto je srbija?
Pa nije, ako tu trzisnu vrednost bude procenjivao "komsija Zika", a ti zavrsio preko pasenoga...Mada je realno ovakav porez kazna svima koji svoje pare nisu spiskali u potrosnju :isuse:
Link to comment
stvar je u tome da bi onaj ko zaradjuje vise trebalo da placa veci porez - ne onaj koji ima vise. sta neko ima je njegova privatna stvar ako je to legalno stekao i tu drzava nema sta da trazi.
Onaj ko zaradjuje više i plaća više (mogao bi još malo više ali to je pitanje progresivnih poreza). Nikako ne stoji da imovina ne znači bogatstvo i i te kako se operezuje. Pitanje je samo stope i olakšica.
kapiram ja da bi drzavi najvise odgovaralo da se ugradi u svaku transakciju, pa posto je trziste stalo, malo bi da ga ubrzaju, da bi se oni i njihovi najbolji drugari jos malo nakrali.ode prica u teoriju. nije bitno, videcemo se negde u buducnosti.
Država se već ugraduje u transakciju postoji porez od 2.5% na ime prenosa vlasničkih prava. Ovo je nešto drugo. To je porez koji plaćaš svake godine i koji se računa po formuli PoreskaStopa*(TržišnaVrednostNekretnine-PoreskoOslobodjenje). Taj porez manje više postoji i sada samo se kao osnovica ne uzima tržišna vrednost nego procenjena vrednost...
Link to comment
Pa nije, ako tu trzisnu vrednost bude procenjivao "komsija Zika", a ti zavrsio preko pasenoga...Mada je realno ovakav porez kazna svima koji svoje pare nisu spiskali u potrosnju :isuse:
Ne, ovo je kazna za one koji su investirali u nekretnine umesto da su držali novac u banci ili investirali u proizvodnju.Ne bi trebala (ključ je vrednost nekretnine koj se oslobadja od poreza) da bude kazna za one koji žive sa porodicom u sopstvenom stanu. Ne znam samo zašto diskutujemo, nema od tog posla ništa, makar ništa spektakularno. Ekipa na vlasti je ogromnu lovu spucala u nekretnine i ovakav porez ih direktno pogadja. Verovatno će te "tržišne" cene biti smešno male. Edited by Hefeweizen
Link to comment
Jos kad pomislis da je za te budjave rupe od zgrada i stanova neko izdvajao po 2000 evrica i da ima likova koji nisu hteli da prodju cekajuci da skoci na 2500. Malo macku govedja glava.
Naravno nisam lud da tražim 2000 evra za to (mislim ako se nađe neko ko bi dao teško da bih odbio)...Ali recimo išao sam da gledam stan, prizemlje novije zgrade iza Megatrenda, 48 kvm čovek traži 90 000! :isuse: Pri tome stan je potpuno šizofren ima sobu koja je kao dnevna koja je u obliku levka....Sreća pa sam to išao da vidim ajde tek tako da vidim kako idu cene i šta se nudi...
Link to comment
Država se već ugraduje u transakciju postoji porez od 2.5% na ime prenosa vlasničkih prava. Ovo je nešto drugo. To je porez koji plaćaš svake godine i koji se računa po formuli PoreskaStopa*(TržišnaVrednostNekretnine-PoreskoOslobodjenje). Taj porez manje više postoji i sada samo se kao osnovica ne uzima tržišna vrednost nego procenjena vrednost...
placam taj porez svake godine, nego su mi se popeli na onu stvar sa porezima, taksama parafiskalitetima i ostalim sranjima.drzava srbija je sve vise kao koza nostra - placas zastitu, a ne dobijas nista za uzvrat.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...