Jump to content

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Treba mi pomoc...Stan Blok70 4-spratnice 70kv bih menjao za manji u kraju ali noviji...E sad jel neko zna kakva je situacija a jos bolje ako moze da preporuci neku agenciju koja barata tim krajem (ako to ima ikakve veze, nemam iskustva).Nesto sam se sam raspitivao i rezultat je prica da je trziste "mrtvo" i da ce takva sinhronizovana akcija biti vrlo tesko izvodljiva...

Link to comment

Poslao sam agenciju preko koje sam ja kupio na pm, ali verovatnoća da nadješ stan i da baš taj neko želi da nastavi da živi u istom bloku je sigurno minimalna. No, nikad se ne zna :)

Link to comment
Slucajno znam ponesto za Sarajevo. Cene su dosta pale u odnosu na proslu godinu. Najvise zato jer su stali krediti, banke jako tesko odobravaju. Cena kvadrata za tu lokaciju i kvadraturu je oko 2500 KM po kvadratu. E sad, ako ti je stan salonski, na dobrom mestu i dobrog kvaliteta, a ne zuri ti se - zvekni duplu cenu i cekaj. Naici ce kupac sigurno, a ko moze toliko da da za stan, nije mu ni problem kredit. Ako ti se zuri, jebga, racunaj da neces izvuci vise od 2000 KM.
Не дао Бог да постанеш продавац/трговац, засигурно би умро од глади... Edited by savindan
Link to comment
:lol: savindane, momce, covek nije trgovac nekretninama, prodaje nesto sto je njegovo. i sumnjam da nece imati sta da jede ako ne proda. kapiras razliku?
Link to comment
:lol: savindane, momce, covek nije trgovac nekretninama, prodaje nesto sto je njegovo. i sumnjam da nece imati sta da jede ako ne proda. kapiras razliku?
Не знам колико станова треба да прода да би постао трговац некретнина али с твојим саветом неће продати ништа, само ће изгубити време и новац на показивање стана радозналим некупцима. Ниси ти крив већ школски систем који је усађивао у главе такве ступидности. Све у свему, одушевљава ме то бајковито поимање реалности: ако чекаш довољно дуго, сигурно наилази неко с вишком новца и мањком интелигенције који плаћа и до 250% тржишне цене. То је тај паралелни свемир где богатство и стипслук не иду руку под руку.Најбитније од свега је да си установио редослед по годишту, класично динароидно губитничко аргументисање које нисам чуо од Бара 2006. у фрази ипак сам ја међу старијим за овим столом пре него што се из обзира према сопственом достојанству човек добровољно ућутао. Edited by savindan
Link to comment
Не знам колико станова треба да прода да би постао трговац некретнина али с твојим саветом неће продати ништа, само ће изгубити време и новац на показивање стана радозналим некупцима. Ниси ти крив већ школски систем који је усађивао у главе такве ступидности. Све у свему, одушевљава ме то бајковито поимање реалности: ако чекаш довољно дуго, сигурно наилази неко с вишком новца и мањком интелигенције који плаћа и до 250% тржишне цене. То је тај паралелни свемир где богатство и стипслук не иду руку под руку.Најбитније од свега је да си установио редослед по годишту, класично динароидно губитничко аргументисање које нисам чуо од Бара 2006. у фрази ипак сам ја међу старијим за овим столом пре него што се из обзира према сопственом достојанству човек добровољно ућутао.
au, bre, sta ti sve pronadje u mojih usputnih i dobrohotnih par primedbi :lol: i banetovo dolazenje iz, bese valjda, kine da pokazuje stan radoznalima i skolski sistem i paralelne svemire :Hail: priznajem, za treci pasus mi je trebalo dobrih dva minuta da shvatim da se odnosi na ono "momce". rileks, batice, ja se i kolegama na poslu obracam sa "deco" iako su skoro svi stariji od mene. Edited by aram
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje, a ne znam gde bih mogao da dobijem odgovor. Trebalo bi da prodam 25m2 tavanskih prostorija na Voždovcu, pa me zanima kako da odredim cenu kvadrata?

Link to comment
Podeli cenu tavana sa 25
Ja hocu da odredim cenu svih 25m2, ali ne mogu ako ne znam koliko bih kosta jedan kvadrat. Mozda postoji relacija izmedju cene kvadrata stana i tavanskih prostorija?
Link to comment

zavisi kakav je tavan. da li moze da se adaptira za zivot ili za nesto drugo*? jel' tvoj stan ispod tavana ili tudji? ako je tudji, da li si njih pitao?* doduse nemam pojma sta drugo, ali sad adaptiram jedan stan na vozdovcu za izdavanje koji sam bezuspesno probao da prodam, pa sam, kao u materiji :)

Link to comment

Drugari jedno pitanje..Nekretnina se sastojaal iz suterena i poslovnog prostora ukupne povrsine cca 180 m2.TO se do nedavno vodilo u zemljisnim knjigama, sad kad se preslo u katasatar, suterena nema?AKo moze mala pomoc sta bi mogao biti razlog toga :huh:

Link to comment
Drugari jedno pitanje..Nekretnina se sastojaal iz suterena i poslovnog prostora ukupne povrsine cca 180 m2.TO se do nedavno vodilo u zemljisnim knjigama, sad kad se preslo u katasatar, suterena nema?AKo moze mala pomoc sta bi mogao biti razlog toga :huh:
ima neka fora sa tim podrumima i tavanima sad. pominjala mi drugarica, da je uknjizila kucu, sad skoro, staru 60 godina bar, po nekoj fantastichnoj ceni :o, ali da sa podrumom i tavanom nije mogla nishta da radi. nego da kao, ako nisam ja sve shvatila naopako, treba da imenuje, npr podrum u stambeni ili poslovni podrum, tj prostor, pa da ga onda obaje kod katarstra tako. i opet plati neshto fino, vec prema nameni. tj da se te 'bochne' prostorije nisu pisale nikako. mogu da je pitam, al tek za 10ak dana, dok se vrati odnekud. al dotle ce vec neko da ti kaze jasnije... Edited by thermal bug
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...