Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Немам ја ништа против производа, само предложене малопродајне цене. Мислио сам да смо то разјаснили бар једно 567 пута на овој теми? Или је по среди постулат који је поставио пријатељ - да запослење код (тајкуна)/државе ствара оперисаност од реалности и здравог разума због нулте гравитације економске логике?Што се тиче тврдње да су цене почеле да расту, огласне цене су једно (exhibit A - Belville pushers MM&P), потражна цена друго (exhibit B - Dule the Gullible Aussie) а тржишне цене по којима се продаје стан нешто сасвим треће. То да су цене већ почеле да расту није урбана легенда већ више пијачно-продајни подстицај.
jesam li to ja rekao da su cene počele da rastu?!što se tiče tržišnih cena možemo da raspravljamo na različite načine, da teoretišemo da li su tj. koliko su previsoke ili koliko investitori zarađuju. a možemo da razgovaramo i kao neko ko hoće, iz različitih pobuda, da kupuje konkretan stan. ja sam bio u prilici, ili obavezi, da odgovaram na ta pitanja dva puta, kao što rekoh, za sebe i osobu iz najbližeg okruženja i tu odluku sam doneo.nisam mogao da čekam da se ostvari (ne)opravdana procena kako su stanovi u beogradu skupi i kako će jednog dana biti jeftiniji. bilo mi je daleko da čekam taj dan i ne mislim da sam pogrešio.o tome govorim, nemam neke šire ambicije u analizi.
Link to comment
ma smesna prica - pozar na razvodnoj tabli je dokaz da 2000 stanova ne valja?nacelno si u pravu, nekadasnja gradnja nam svima deluje pouzdanije. sto se tice belvila, ako ostavis po strani spinere, neke stvari se mogu proveriti i po njima belvile nije ni izdaleka takav krs kako bi se reklo po delu ljudi sa ovog foruma. nije naravno luks varijanta, ali nije ni smejurija od zgrada kakve su pravili mnogi privatnici.mislim, znam da je moja prica uzalud, tj. da ce biti docekana na isti nacin, sa predrasudama. te predrasude nece promeniti ni cinjenica da sam i sam, tacnije osoba iz najblize familije, kupio stan na istoj lokaciji. i dalje sam uveren da nismo pogresili. naravno, govorim o licnom dozivljaju, na koji valjda imam pravo.
pa ja nisam ni mislio da je pozar na razvodnoj tabli dokaz da su stanovi losi. a nemam neki idealizam oko stare gradnje, veci deo zivota sam proveo idealizujuci gradnju od pre svetskog rata, tjah, takva bila vremena :D ostale su mi u romanticnoj uspomeni kaljeve peci, salonska vrata izmedju soba, parket koji krcka pod stopalima, sada sam drugaciji i matoriji i interesuju me drugacije stvari. dakle, novo naselje. novo! celo naselje. bez demoliranih hodnika, zapisanih ulaza, stanova kojima treba renoviranje kada se kupe. sa vec uradjenim travnjacima, stazama, ulicama. blizina savskog keja, blizina grada, blizina marketa za kupovinu. to sta je skupo a sta precenjeno, po meni je zaludno i misliti. trziste je trziste i cena je ona koja je. mi mozemo samo da vrebamo pravi trenutak za kupovinu/prodaju da se ne bismo okliznuli i dobili manje ako prodajemo ili dali vise ako kupujemo. meni se cini da belvil nece padati sa cenama kada bude useljen, jednostavno mislim da nisam jedina zamlata koja hoce bas takvo okruzenje za svakodnevni zivot. ako naselje propadne ambijentalno za 15-ak godina, selicu se dalje :D a jasno je da su stanovi obicni tj. da nisu luxuzni, meni se cak svidja izgled zgrada spolja, sudeci po sajtu raspored stanova je taman onakav kakav meni odgovara a sto se tice luxuza pa ko normalan ovde ocekuje luxuz koji je ipak rezervisan za klasu bogatasa kako ovde tako i u celom svetu. sve se mislim, bolje da sam prodao stan krajem prosle godine i kupio u belivlu stan u izgradnji, ovako me muka uhvati koliko sam "izgubio" para na padu cene nekretnina a belvilu cena ostala otprilike ista...
Link to comment
pa ja nisam ni mislio da je pozar na razvodnoj tabli dokaz da su stanovi losi. a nemam neki idealizam oko stare gradnje, veci deo zivota sam proveo idealizujuci gradnju od pre svetskog rata, tjah, takva bila vremena :D ostale su mi u romanticnoj uspomeni kaljeve peci, salonska vrata izmedju soba, parket koji krcka pod stopalima, sada sam drugaciji i matoriji i interesuju me drugacije stvari. dakle, novo naselje. novo! celo naselje. bez demoliranih hodnika, zapisanih ulaza, stanova kojima treba renoviranje kada se kupe. sa vec uradjenim travnjacima, stazama, ulicama. blizina savskog keja, blizina grada, blizina marketa za kupovinu. to sta je skupo a sta precenjeno, po meni je zaludno i misliti. trziste je trziste i cena je ona koja je. mi mozemo samo da vrebamo pravi trenutak za kupovinu/prodaju da se ne bismo okliznuli i dobili manje ako prodajemo ili dali vise ako kupujemo. meni se cini da belvil nece padati sa cenama kada bude useljen, jednostavno mislim da nisam jedina zamlata koja hoce bas takvo okruzenje za svakodnevni zivot. ako naselje propadne ambijentalno za 15-ak godina, selicu se dalje :D a jasno je da su stanovi obicni tj. da nisu luxuzni, meni se cak svidja izgled zgrada spolja, sudeci po sajtu raspored stanova je taman onakav kakav meni odgovara a sto se tice luxuza pa ko normalan ovde ocekuje luxuz koji je ipak rezervisan za klasu bogatasa kako ovde tako i u celom svetu. sve se mislim, bolje da sam prodao stan krajem prosle godine i kupio u belivlu stan u izgradnji, ovako me muka uhvati koliko sam "izgubio" para na padu cene nekretnina a belvilu cena ostala otprilike ista...
zajebi belvil, to sto trazis najblize beogradu ima u frankfurtu, na obali majne.
Link to comment
zajebi belvil, to sto trazis najblize beogradu ima u frankfurtu, na obali majne.
ne znam nemacki, nemam potrebne kvalifikacije, mator sam :( tako da nista od frankfurta i moram da trazim u bg nesto sto koliko - toliko lici na ono sto zelim :(
Link to comment
ne znam nemacki, nemam potrebne kvalifikacije, mator sam :( tako da nista od frankfurta i moram da trazim u bg nesto sto koliko - toliko lici na ono sto zelim :(
haha, vidim da se odavno nisi prosetao toliko prizeljkivanim savskim kejem (kod blokova) :lol:
Link to comment
haha, vidim da se odavno nisi prosetao toliko prizeljkivanim savskim kejem (kod blokova) :lol:
provezem se tamo biciklom po danu ponekad :lol: pa sta da kazem, dunavski kej nije manje sugav sto se tice urbanih fenomena u vidu kretenoida i njihovih splavova, one, nekad tako lepe cetvorospratnice i dvospratnice su oronule ali oronule i sve zgrade u mom sadasnjem kraju, kada bih terao mak na konac postao bi mi mentalno nepodnosljiv zivot u ovom gradu. tjah, suocio sam se sa cinjenicom da se priblizavam pragu starosti i da cu skoncati ovde a ne u starackom domu u floridi i samo se trudim da smislim koje je najmanje lose mesto za svakodnevni zivot ovde.
Link to comment
ne znam nemacki, nemam potrebne kvalifikacije, mator sam :( tako da nista od frankfurta i moram da trazim u bg nesto sto koliko - toliko lici na ono sto zelim :(
нити Делта гради по Мајни
Link to comment
jesam li to ja rekao da su cene počele da rastu?!
Јесам ли ја рекао да си ти рекао? :lol:
što se tiče tržišnih cena možemo da raspravljamo na različite načine
Нема потребе, не би људи чули ништа ново.
Link to comment
  • 4 weeks later...
provezem se tamo biciklom po danu ponekad :lol: pa sta da kazem, dunavski kej nije manje sugav sto se tice urbanih fenomena u vidu kretenoida i njihovih splavova, one, nekad tako lepe cetvorospratnice i dvospratnice su oronule ali oronule i sve zgrade u mom sadasnjem kraju, kada bih terao mak na konac postao bi mi mentalno nepodnosljiv zivot u ovom gradu. tjah, suocio sam se sa cinjenicom da se priblizavam pragu starosti i da cu skoncati ovde a ne u starackom domu u floridi i samo se trudim da smislim koje je najmanje lose mesto za svakodnevni zivot ovde.
ćuti prijatelju, neki put pomislim da ni za di smo nismo. a, ako ti nije mnogo ostalo do statusa u kome sam ja, strpi se i traži nešto negde za male pare. ima i pored vode i na brdu. ja čekam da mi gospođa ode u penziju pa da gepratovu gledam samo kad se mora.
Link to comment
ćuti prijatelju, neki put pomislim da ni za di smo nismo. a, ako ti nije mnogo ostalo do statusa u kome sam ja, strpi se i traži nešto negde za male pare. ima i pored vode i na brdu.
pfff. jos 15 godina do tog statusa osim ako za koju godinu ne povecaju cifru na 70 godina ili dozivotni rad sa sve obaveznim uplatama u penzioni fond koji se naravno ne moze iskoristiti :lol: a brda ne volim, blizu vode vec zivim, tjah, nisam vise pametan sta i kako :(
Link to comment
  • 1 month later...

...samo da se zna, gajbe u 70a, naprasno najskupljem bloku u kraju 2008. gde je kvadrat isao i preko dva soma, idu za manje od soma i po...a i to je mnogo...sa nestrpljenjem ocekujemo prolece...

Link to comment

Pa, eto, iz prve ruke ( ;) ) - blok 45, 56 kvm + terasa (59 ukupno), kupljen za 80 soma. Stan u odličnom stanju, potpuno renoviran i bez ulaganja. btw, pošto sam gledao x stanova u blokovima 45 i 70, rekao bih da je prosečna cena 1400-1500 eura, s tim da se mnogi još frljaju sa nekim visokim početnim cenama, pa im gajbe stoje neprodate mesecima. U 64om ide ispod 1200-1300, stanovi u solidnom stanju.Iz druge ruke - blok 70a - 71 kvm, kupljen za 112 tisuća. Doduše, ponuda je trenutno prilično ograničena, jer svi nešto čekaju, ali definitivno su to te cene.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ha! Evo i ja jedno slično pitanje.Neka prosečna cena kvadrata u kvartu između Kralja Petra i Tadeuša Košćuška sa jedne, Uzun Mirkove i Zmaja od Noćaja sa druge strane?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...