Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Каква је хемијска конституција homo sapiens који купују стан у Белвилу за кеш за 1950е + ПДВ када с кешом може да бира локацију у Београду за део тих пара?
tjah. jos cu da se zabrinem za svoju hemijsku konstituciju jer ozbiljno razmisljam o kupovini stana tamo ma koliko to mnogima ovde izgledalo smesno :lol: mada sumnjam da cu uspeti jer treba prvo da prodam stan u kome zivim pa onda kupujem a ma koliko izgledalo da se ti stanovi sporo prodaju na kraju ce se ipak prodati. ma koliko bile jake predrasude protiv tih zgrada, meni se cine kao najmanje lose resenje i najbolji odgovor na moje zivotne potrebe sada i za sledecih 10-ak godina u ovom i ovakvom gradu. da je skupo jeste, to ne sporim. da mogu da biram lokaciju u beogradu, pa i ne mogu puno jer mi je vecina lokacija naprosto odvratna ukljucujuci i ovu na kojoj sam vec 3 decenije. cist subjektivni stav.
Link to comment
...mada sumnjam da cu uspeti jer treba prvo da prodam stan u kome zivim pa onda kupujem...
ovo je specifican slucaj, ti kupujes preplacene kvadrate nakon sto prodas preplacene kvadrate, pa ti izadje na isto. bilo bi ti svejedno i da je m2 500eur, a ne 1500-2000.
Link to comment
ovo je specifican slucaj, ti kupujes preplacene kvadrate nakon sto prodas preplacene kvadrate, pa ti izadje na isto. bilo bi ti svejedno i da je m2 500eur, a ne 1500-2000.
nikada nije svejedno kada su sopstveni kvadrati u pitanju <_< ionako sam tek u fazi ozbiljnog razmisljanja, primecujem da je trziste osamuceno, e sad, to sto sam se ja uhvatio fix ideje da mi se zivi u belvilu, to je vec moj problem :lol: i da, kada je rec o nekvalitetu novogradnji. kako se uopste moze proveriti solidnost investitora, tj. kvalitet novogradnji? nekako mi se cini da je sve to isti djavo (ne)kvaliteta. mislim da svaki agent za nekretnine drzi mitinge protiv belvila potencijalnim kupcima (preskupo, lose, krsh itd.) jer mu je urgentno da proda nekretnine zbog svoje provizije a kako shvatam agencije za nekretnine nemaju udeo u trgovini belvil stanovima vec ih prodaje samo firma vlasnika. i ostaju na kraju subjektivni razlozi zasto se neko odluci bas za odredjeni stan na odredjenom mestu u skladu sa mogucnostima. Edited by Pontijak
Link to comment
i da, kada je rec o nekvalitetu novogradnji. kako se uopste moze proveriti solidnost investitora, tj. kvalitet novogradnji? nekako mi se cini da je sve to isti djavo ...
odlicno pitanje, meni je inace malo smesan taj stereotip oko nekvaliteta novogradnje. meni bi jedino bilo vazno da se zgrada ne srusi, a kako cu to znati? jedino da visim na gradilistu i merim marku betona, proveravam staticke proracune i kontrolisem kolicine materijala. sve drugo je macka u dzaku ( teoretski )ili je recimo sve u redu, ali se neki radnik malo zajebavao pa ugradio jaje u zid. ima da smrdi zauvek, a da ne znas kako da resis.eno ti i savograd, istom investitoru se srusila zgrada onomad na vracaru, bese sumatovacka?i gde su siporeksi, azbesti i drugi iz staro- i srednjo-gradnje?ako bih bio prinudjen da preporucujem, to bi bili dugogodisnji izvodjaci tipa energoprojekt, napred, ratko i sl...stankom je jedno vreme vazio za pristojan, onizi standard gradnje, ali su zadnjih godina uglavnom batalili izvodjenje i presli u kombinacije sa privatnicima ( delta legal npr)...
Link to comment

pa da, na to sam mislio. obican kupac nema nekog nacina da unapred zna kvalitet svoje zgrade osim metodom boravka na gradilistu, znaci ili da bude gradjevinski radnik ili investitor, da ne visi na gradjevini uzaman :lol: a to o kvalitetu zgrada od pre recimo 3 decenije stoji, zivim u takvoj, jedina prednost te zgrade je bila u tome da je pre 3 decenije bila nova i ok, lep je prostor ali mnogo toga se promenilo za 3 decenije pa i ja i moje zivotne potrebe. ne znam ko su bili izvodjaci radova u belvilu ali s obzirom da je istovremeno podignuto toliko visespratnica sumnjam da je neka priucena gradjevinska ekipa. osim cene ne vidim zamerku tom bloku, mojim zivotnim potrebama i navikama sasvim odgovara. e sad, ostaje pitanje vremena da se udenem u prodaju/kupovinu, ne ide mi na ruku sto je trziste stalo i sto cene starih stanova klize na dole a belvil stoji sa cenama tamo gde je. opet, ne gori mi pod nogama da moram navrat - nanos da prodajem stan tako da sam spokojan u tim svojim planovima. da sam bio pametan i kupio stan u belvilu dok je bio u izgradnji a prodao svoj stan dok su cene jos bile sulude (i dobre za prodavca), iznajmio stan do useljenja, eh, to bi bio pristojan posao za mene. nervira me sto mi se ne svidja nista sto vidim na trzistu nekretnina a sto je meni dostupno, ili mi se ne svidja zgrada, ili mi se ne svidja stan, ili treba ulagati u renoviranje stana, ili je okolina zgrade strokava i zapustena, ili mi je odvratan kraj grada ili ovo ili ono, u krajnjem slucaju, sve ovo zajedno su i razlozi zasto mi se smucio zivot tamo gde zivim :lol: i na kraju, mislim da ce tzv. realna trzisna vrednost stanova u belvilu (a sve sto je trziste je ipak jedina realnost, svidjale se nama cene ili ne) videti za par godina kada stanovi budu dati u prodaju od strane indivudualnih vlasnika, sada je ipak specificna situacija, investitor prodaje sve stanove u svim zgradama tog bloka (11 zgrada valjda?)

Edited by Pontijak
Link to comment

Istina je da se teško može govoriti o kvalitetu novogradnje, ali ako znamo da se u jedine dve nedelje korišćenja Belvila desio požar i da je došlo do nekih problema pri većim kišama i da se isključivao lift kada je padala kiša - onda ipak postoje ozbiljne sumnje u kvalitet istog.

Link to comment

ok, to je razlog za brigu a opet, pozar je nastao valjda zbog varnicenja na razvodnoj tabli, one kishe su napravile cudo u celom gradu, pa i meni je procureo 1 zid u stanu a zivim na 1 spratu :o a opet, na 11 zgrada sa toliko stanova to i nije nesto preterano zabrinjavajuce, valjda jos uvek postoji garantni rok za zgradu? ma. na kraju se sve svede na cist subjektivitet kupca koji nesto hoce ili nece, jedino sto su mnogo ozbiljnije stvari nego cipele ili pantalone, ipak je zestoka para u pitanju. ne znam. nisam pametan.

Edited by Pontijak
Link to comment
......nervira me sto mi se ne svidja nista sto vidim na trzistu nekretnina a sto je meni dostupno, ili mi se ne svidja zgrada, ili mi se ne svidja stan, ili treba ulagati u renoviranje stana, ili je okolina zgrade strokava i zapustena, ili mi je odvratan kraj grada ili ovo ili ono, u krajnjem slucaju, sve ovo zajedno su i razlozi zasto mi se smucio zivot tamo gde zivim ..................
to je subjektivno osećanje. svejedno šta se prodaje da bi se nešto kupilo. kada je stan u pitanju, znam puno ljudi koji svoje smatraju idealnim a sve drugo nije ni do kolena. ti si ipak izuzetak. šta je toliko loše na dortjolu da ti se smučio?
Link to comment
to je subjektivno osećanje. svejedno šta se prodaje da bi se nešto kupilo. kada je stan u pitanju, znam puno ljudi koji svoje smatraju idealnim a sve drugo nije ni do kolena. ti si ipak izuzetak. šta je toliko loše na dortjolu da ti se smučio?
pa to i ponavljam, kupovina je osim racionalna i iracionalna :) znaci, to sto ja dozivljavam kao lose je samo subjektivni ugodjaj, mogao bih da ga maskiram racionalizacijama tipa kraj grada koji propada, zgrada koja lagano propada, stan koji je meni nefunkcionalan jer je prevelik za mene, blizina tzv. centra koja mi u mojim godinama nista ne znaci, previse godina prozivljenih na jednoj adresi i tako dalje i tako dalje. najkrace receno, kao kada coveku dosadi neki udoban komad odece pa naprosto ne moze vise da ga smisli i pozeli da obuce nesto drugacije i isto tako udobno ali na drugi nacin. na zalost, sa nekretninama nije kao sa odecom, preveliki je ulog i prevelike su pare i zbog nesnalazenja i gluposti na trzistu nekretnina mogu se izgubiti poprilicni novci a ja gubitak novca ne mogu sebi da dopustim. zato valjda toliko i oklevam sa kupovinom/prodajom. iznenadio sam sebe samog kada sam posle dosta godina pomislio da bih voleo da zivim negde drugde i eto zalepih se za taj belvil kao mogucnost :lol: na moju srecu, ne gori mi pod nogama i ne moram to da radim na brzinu, sto je brzo to je kuso i slicne poslovice :)
Link to comment
ok, to je razlog za brigu a opet, pozar je nastao valjda zbog varnicenja na razvodnoj tabli, one kishe su napravile cudo u celom gradu, pa i meni je procureo 1 zid u stanu a zivim na 1 spratu :o a opet, na 11 zgrada sa toliko stanova to i nije nesto preterano zabrinjavajuce, valjda jos uvek postoji garantni rok za zgradu? ma. na kraju se sve svede na cist subjektivitet kupca koji nesto hoce ili nece, jedino sto su mnogo ozbiljnije stvari nego cipele ili pantalone, ipak je zestoka para u pitanju. ne znam. nisam pametan.
ma smesna prica - pozar na razvodnoj tabli je dokaz da 2000 stanova ne valja?nacelno si u pravu, nekadasnja gradnja nam svima deluje pouzdanije. sto se tice belvila, ako ostavis po strani spinere, neke stvari se mogu proveriti i po njima belvile nije ni izdaleka takav krs kako bi se reklo po delu ljudi sa ovog foruma. nije naravno luks varijanta, ali nije ni smejurija od zgrada kakve su pravili mnogi privatnici.mislim, znam da je moja prica uzalud, tj. da ce biti docekana na isti nacin, sa predrasudama. te predrasude nece promeniti ni cinjenica da sam i sam, tacnije osoba iz najblize familije, kupio stan na istoj lokaciji. i dalje sam uveren da nismo pogresili. naravno, govorim o licnom dozivljaju, na koji valjda imam pravo.
Link to comment
pitanje za mene? kada sam ja kupovao bilo je 100 E jeftinije nego sada.
mogao si da prodjes bolje.
BELVIL, Delta city, 69m2, CG, terasa, luks, II/XII, uknjižen, dva garažna mesta, 1.970 EUR/m2 sa PDV-om, hitno. Dule, Kengur.
Edited by holden kolfild
Link to comment
ma smesna prica - pozar na razvodnoj tabli je dokaz da 2000 stanova ne valja?nacelno si u pravu, nekadasnja gradnja nam svima deluje pouzdanije. sto se tice belvila, ako ostavis po strani spinere, neke stvari se mogu proveriti i po njima belvile nije ni izdaleka takav krs kako bi se reklo po delu ljudi sa ovog foruma. nije naravno luks varijanta, ali nije ni smejurija od zgrada kakve su pravili mnogi privatnici.mislim, znam da je moja prica uzalud, tj. da ce biti docekana na isti nacin, sa predrasudama. te predrasude nece promeniti ni cinjenica da sam i sam, tacnije osoba iz najblize familije, kupio stan na istoj lokaciji. i dalje sam uveren da nismo pogresili. naravno, govorim o licnom dozivljaju, na koji valjda imam pravo.
Немам ја ништа против производа, само предложене малопродајне цене. Мислио сам да смо то разјаснили бар једно 567 пута на овој теми? Или је по среди постулат који је поставио пријатељ - да запослење код (тајкуна)/државе ствара оперисаност од реалности и здравог разума због нулте гравитације економске логике?Што се тиче тврдње да су цене почеле да расту, огласне цене су једно (exhibit A - Belville pushers MM&P), потражна цена друго (exhibit B - Dule the Gullible Aussie) а тржишне цене по којима се продаје стан нешто сасвим треће. То да су цене већ почеле да расту није урбана легенда већ више пијачно-продајни подстицај.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...