Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

...subvencije se prave za banke, da bi sunule neki lep kredit u budzet...sve banke vec imaju odvojene ponude za belvil, a jedna ima i deo kolaca, ne znam koliki...subvencije opet omogucavaju da stan moze da kupi i onaj ko u stvari ne moze, samo sto mora da ga kupi po cenama kakve su sada...subvencije su ocajnicki pokusaj da se zastiti nerealna cena kvadrata u bg-u i podigne traznja koja je skoro na nuli vec vise od godinu dana...svi ti potezi su iskljucivo na stetu kupaca i beogradjana koji su jos uvek platezno nesposobni da placaju rate od 500 evra za gajbu......drugo, nikoga ja ne savetujem, vec pricam ono sto mislim i ono sto znam...a sta investitori misle o vladinoj politici me nevidjeno zabole...nego, mogao da nam kazes, koja je cena kostanja kvadrata u belvilu, 750-800 evra?...ili manje?...i onako drugarski, post ti je njesra i cista diskvalifikacija...jel se ti to nesto ljutis na mene?
Mozda je ovo bailout za tu banku? Same subvencije predstavljaju cirka 15% ranijih subvencija koje su izazvale ono zadnje ludilo od 2007 do 2008 tako da kapiram da ce njihov efekat sada biti mali...Zanima me kvadratura stanova koji su u Belvilu jos preostali, zna li neko to?Sto se tice kostanja kvadrature stanova u izgradnji meni su mnogi preduzimaci rekli (jos u doba buma) da je oko 450 evra kvadrat, bez troskova podmicivanja u opstinama, sada je i niza. E sada troskovi korupcije variraju pa je cenu kostanja zgrade za investitora tesko odrediti...
Link to comment
Tačno tako. Postoji neka mršava nada da će taj očajnički pokušaj propasti jer je crnogorsko-kosovska kombinacija uglavnom završena, gastarbajteri su takođe ili završili šta su imali ili su se okrenuli drugim lokacijama, a špekulanti su se povukli. Protekla godina je zapravo pokazala gde su Beograđani u celoj priči. U podstanarima, naravno. Ko je mogao da podigne kredit podigao ga je u vreme balona, dok su investitori (kakav predivan eufemizam za hrpu ološa, secikesa, prevaranata i najgoriih kriminalaca) i banke su zadovoljno trljali ruke. Prvi su skidali kožu sa leđa Crnogorcima, Kosovarima i gastošima, naplaćujući im i do 2k evra za kvadrat u betonskoj soliterčini sa ruinirano-uriniranim liftovima, grafitima na međuspratu i pacovima u prizemlju; drugi su skidali kožu sa leđa mladim ljudima i mladim parovima, otkidajući ih od kamata, klauzula i provizija. I sada država pokušava da pomogne tim dvema grupama a sopstvene građane i dalje tretira kao najveće debile, kreirajući kriminalcima teoretske i praktične okvire za nesmetano obavljanje njihovih kriminalnih delatnosti nad narodom. Žasu.
Pa sada pomenuti jesu olos i drzava bi ih rado zastitila, ali je pred bankrotom i tek joj sledi bolno otreznjenje, tako da nisam preterani pesimista. Pomenuto otreznjenje se samo neizbezno usporava i odlaze, na koliko tacno videcemo sledece godine...
Link to comment
Tačno tako. Postoji neka mršava nada da će taj očajnički pokušaj propasti
Мислим да је емпиријски доказано да субвенције увек производе контраефекат.Отац теорије о државном повећању (агрегатне) потражње, лорд Џон Мејнард Кејнз, је смислио једну политику која се звала "пуна запосленост". Млађани Хајек (кад је још било секси следити Кејнзова учења кооптирана од стране државних институција) је доказао да поред инфлације дата политика на средњи и дужи рок чак изазива већу незапосленост.Само напред...
Link to comment
  • 2 weeks later...
...subvencije se prave za banke, da bi sunule neki lep kredit u budzet...sve banke vec imaju odvojene ponude za belvil, a jedna ima i deo kolaca, ne znam koliki...subvencije opet omogucavaju da stan moze da kupi i onaj ko u stvari ne moze, samo sto mora da ga kupi po cenama kakve su sada...subvencije su ocajnicki pokusaj da se zastiti nerealna cena kvadrata u bg-u i podigne traznja koja je skoro na nuli vec vise od godinu dana...svi ti potezi su iskljucivo na stetu kupaca i beogradjana koji su jos uvek platezno nesposobni da placaju rate od 500 evra za gajbu......drugo, nikoga ja ne savetujem, vec pricam ono sto mislim i ono sto znam...a sta investitori misle o vladinoj politici me nevidjeno zabole...nego, mogao da nam kazes, koja je cena kostanja kvadrata u belvilu, 750-800 evra?...ili manje?...i onako drugarski, post ti je njesra i cista diskvalifikacija...jel se ti to nesto ljutis na mene?
nisam siguran da se subvencije daju zbog banaka - do sada nisu podržavale takve oblike kreditiranja i vrlo nerado su u njih ulazile. Bankama više odgovara čist sistem, tras kamata - tras pare, što pod sadašnjim uslovima (ekstra visokim kamatama) njima više nego odgovara.subvencije se (sem u glavama pojedinih ljudi) sigurno ne daju zbog miškovića (misli se valjda na Belvil, pola Delta pola Hypo projekat) jer mi nije poznato da je tamo ijedan stan prodat zahvaljujući subvencijama.Lično nemam neko ekstra objašnjenje zašto se subvencije uvode, sem onog koji je u Srbiji najčešći i najozbiljiniji - politički i populistički. Kao, uradili smo nešto za narod, kao uradili smo nešto za gradjevinsku industriju - onu koja hoće da igra pod našim uslovima. To je jedini motiv koji ja uspevam da vidim.
Link to comment
najčešći i najozbiljiniji - politički i populistički ... kao uradili smo nešto za gradjevinsku industriju - onu koja hoće da igra pod našim uslovima.
Znaci drzava pomate gradjevinsku industriju tj Miskovica ako on igra pod njihovim uslovima? Vrlo zanimljivo. Makar i indirektno priznanje od tvoje strane da vlada pomaze Miskovica je napredak.
Link to comment
nisam siguran da se subvencije daju zbog banaka - do sada nisu podržavale takve oblike kreditiranja i vrlo nerado su u njih ulazile. Bankama više odgovara čist sistem, tras kamata - tras pare, što pod sadašnjim uslovima (ekstra visokim kamatama) njima više nego odgovara.
Осим када немају коме да дају кредите због претераног ризика... који би у овом случају умањила - држава оваквим субвенцијама!
subvencije se (sem u glavama pojedinih ljudi) sigurno ne daju zbog miškovića (misli se valjda na Belvil, pola Delta pola Hypo projekat) jer mi nije poznato da je tamo ijedan stan prodat zahvaljujući subvencijama.
Кад је тамо последњи пут продат стан? 2008?
Link to comment
Znaci drzava pomate gradjevinsku industriju tj Miskovica ako on igra pod njihovim uslovima? Vrlo zanimljivo. Makar i indirektno priznanje od tvoje strane da vlada pomaze Miskovica je napredak.
Miskovic nije gradjevinac, on je investitor, sitna razlika.
Link to comment
Осим када немају коме да дају кредите због претераног ризика... који би у овом случају умањила - држава оваквим субвенцијама!Кад је тамо последњи пут продат стан? 2008?
Banke bi mogle i bez države da daju kredite, kad ne bi diktirale zaista lihvarske kamate. Pritom ne isključujem ovo što ti pišeš, ali zar neće sa subvencijama biti ograničena bankarska kamata?Što se tiče Belvila, stanovi se prodaju i dalje, nije to ona dinamika koja se očekivala 2007/08 (kao što nigde nije), ali je i dalje daleko iznad srpskog/beogradskog proseka (što ruku na srce, i nije teško). Jedina razlika je što su u startu ogromnu većinu činili kreditni kupci, sada su pretežno za cash.
Link to comment
Banke bi mogle i bez države da daju kredite, kad ne bi diktirale zaista lihvarske kamate. Pritom ne isključujem ovo što ti pišeš, ali zar neće sa subvencijama biti ograničena bankarska kamata?Što se tiče Belvila, stanovi se prodaju i dalje, nije to ona dinamika koja se očekivala 2007/08 (kao što nigde nije), ali je i dalje daleko iznad srpskog/beogradskog proseka (što ruku na srce, i nije teško). Jedina razlika je što su u startu ogromnu većinu činili kreditni kupci, sada su pretežno za cash.
Каква платежна моћ купаца и какве цене/квалитет некретнина такве камате. Ограничење банкарских камата омогућава чињеница да држава даје 20% учешћа. Кад зајмопримац подбаци, држава ставља свој новац на коцку а биће да се прво исплаћује банка у случају да тај стан некоме и успе да ували. Тај државни новац је новац свих нас.Колико се продаје месечно леба ти? Ја сам чуо да су све БГ агенције за месец дана продале 3 (словима три) стана све скупа. Каква је хемијска конституција homo sapiens који купују стан у Белвилу за кеш за 1950е + ПДВ када с кешом може да бира локацију у Београду за део тих пара? Изостави одговор на ову поруку ако те шеф тера да шириш овакве глупости... Edited by savindan
Link to comment
Каква платежна моћ купаца и какве цене/квалитет некретнина такве камате. Ограничење банкарских камата омогућава чињеница да држава даје 20% учешћа. Кад зајмопримац подбаци, држава ставља свој новац на коцку а биће да се прво исплаћује банка у случају да тај стан некоме и успе да ували. Тај државни новац је новац свих нас.Колико се продаје месечно леба ти? Ја сам чуо да су све БГ агенције за месец дана продале 3 (словима три) стана све скупа. Каква је хемијска конституција homo sapiens који купују стан у Белвилу за кеш за 1950е + ПДВ када с кешом може да бира локацију у Београду за део тих пара? Изостави одговор на ову поруку ако те шеф тера да шириш овакве глупости...
nisu gluposti nego informacije, ako to nekog zanima. ako ne zanima, onda lepo veruje urbanim legendama, ukljucujuci i one sa ovog foruma i OK. rekao sam da je prodaja usporena, ali da nije stala. ne znam tacnu cifru, ako saznam reci cu. ali to sigurno nije manje od ta 'tri stana za mesec dana' :D
Link to comment
nisu gluposti nego informacije, ako to nekog zanima. ako ne zanima, onda lepo veruje urbanim legendama, ukljucujuci i one sa ovog foruma i OK. rekao sam da je prodaja usporena, ali da nije stala. ne znam tacnu cifru, ako saznam reci cu. ali to sigurno nije manje od ta 'tri stana za mesec dana' :D
bilo bi bas dobro ako bi nam kazao neki podatak o broju prodatih stanova, posto je medijska kampanja o subvencionisanim kreditima na putu da nadmasi i slanje slike u svet.sinoc neka emisija sa fantasticnom kacom alkom, g-dinom iz privredne komore bgd i 1 bankarom, a u jutarnjem snimaju banke i najavljuju redove gradjana koji podnose dokumentaciju (kaca je to sinoc i najavila - `podnesite prvi zahtev vece su sanse za kredit` :o ).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...